Кременчуцька газета
Вівторок, 5 Грудня 2023
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube threads

 

Ви є тут

На них базується національний спротив: члени добровольчого формування Кам’янопотоківської громади «Правобережжя №1» склали присягу

17 вересня 2022 14:30

"ДФТГ– це основа системи національного спротиву держави".

 

Сьогодні у Кам’яних Потоках склали присягу добровольці добровільного формування територіальних громад*  «Правобережжя №1».

Голова Кам'янопотоківської сільської територіальної громади Анна Самойлюк розповіла про клопітку роботу, яка передувала цьому.

Вона нагадала, що Кам’янопотоківською сільською радою було погоджено пакет документів на створення ДФТГ і затверджено кандидатуру керівника – Олега Сазонова.

А Наказом Міністерства оборони України №251 від 15 липня 2022 року на підставі подання командира військової  А 7301 і протоколу зборів ініціативної групи громади призначено громадянина Олена Сазонова командиром добровольчого формування Кам’янопотоківської громади «Правобережжя №1».

 Тож сьогодні члени добровільного формування територіальних громад  приймали присягу на вірність державі і служіння народу України. І на виконання завдань громади.

 «Із 24 лютого ми вимушені захищати не лише свій суверенітет, а й свою свободу. Я щиро вдячний кожному, хто приймає рішення і вступає в ДФТГ. Це приклад великої свідомості , приклад великої надійності, приклад великої віри в ту справу, яку ми робимо. Всі ми гордимося  не лише тими людьми, які захищають державу на першій лінії, а й висловлюємо подяку людям, які забезпечують економічний простір, створюють і зберігають робочі місця. Все це ми робимо задля нашої перемоги над ворогом», - звернувся до добровольців начальник Кременчуцької районної військової адміністрації Олег Лєднік.

Він привітав чоловіків із цим вибором, побажавши: «Вимога одна – завжди залишайтесь живими».

Про те, що пророблено клопітку роботу нагадав і голова Кременчуцької райради Дмитро Колотієвський,

"Створено одну із найдієвіших ДФТГ. ДФТГ– це основа системи національного спротиву держави. Залучені люди проходять підготовку за рахунок не держави, а органів територіальних громад,  за рахунок простих громадян, бізнесу. Це є допомога ЗСУ - люди проходять навчання і можуть у будь-який момент зайняте місце військових. Якщо взяти  державу вцілому,  то це велика кількість ДФТГ. Це великий резерв на цьому і базується національний спротив. Це не відбулось без громади (голова Анна Самойлюк), без командира Олега Сазоновав,  який організовував,  і звичайно,  без Олега Лєдніка кначальника Кременчуцької РВА», - зазначив Д. Колотієвський

Уже після складання присяги Олег Сазонов розповів, що робота почалась із перших днів повномаштабного вторгнення росії в Україну. А 25 лютого відбулось на території територіальної громади перше засідання штабу.

«ДФТГ-  є, ДФТГ буде в Кам’яних Потоках. Нікому не віддамо квадратного  метру нашої землі, позаду наші домівки, наші діти. Готуємось щодня. Проходимо тактичні завдання, медичні. Щоб у разі потреби  достойно зустріти ворога.  Вік наших бійців - 18-20 років. А є кому і 50-60 років і більше.  Всі -добровольці. Ніхто не хоче у важкий час для держави відсидітись вдома. Для громади ДФТГ – це найперше об’єднання людей», - говорить командир добровольчого формування Кам’янопотоківської громади «Правобережжя №1». 

Окрім всього,  це і допомога членам громади, які воюють, їх родинам, які живуть поруч.

«У планах відточувати майстерність, тактику. Щоб гарно стріляти,  гарно тримати в руках зброю. Опановувати медичну підготовку, щоб один одному допомогти», - слова О. Сазонова.

Зараз добровольці мають форму, належне забезпечення. Все це завдяки небайдужим, тим же фермерам, промисловим підприємствам, керівництву Кременчуцької районної військової адміністрації, полтавській облраді. Але вже стає питання забезпечення зимовою формою тощо.

Те, що добровольче  формування Кам’янопотоківської громади «Правобережжя №1» згуртована команда говорить найменший учасник 18-річний Іван Проценко.

Він живе на Раківці,  навчається в Полтавському юридичному  інституті при Університеті Ярослава Мудрого.  Із  перших днів вступив в ДФТГ, зараз поєднує навчання і опановує військовий фах. У майбутньому мріє стати військовим.

Також варто відзначити, що кременчуцький волонтер Олег Биков привітав добровольців із складанням присяги і вручив Олегу Сазонову прапор із шевроном цього загону.

*Добровольчі формування територіальних громад (ДФТГ) - це воєнізовані підрозділи, сформовані добровольцями, які проживають на території певної громади для тероборони цієї громади (не плутати з підрозділами Сил ТрО ЗСУ).

 

Світлана Павленко

Відео Олександра Попенка


"Кременчуцька газета" в соціальних мережах!
Будьте нашими підписниками... і одними з перших дізнавайтесь, що відбувається в Кременчуці та на Полтавщині, а також про резонансні події в Україні.
Не втрачайте шанс читати «гарячі» і цікаві новини першими!
Підписуйтесь на нас:  
Facebook: https://www.facebook.com/kremenchuckagazeta/
Instagram: https://www.instagram.com/kg.ua/
Telegram: https://t.me/kgua_news


Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися