Кременчугская газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Суббота, 29 Февраля 2020 года
Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube

Вы здесь

На Полтавщині фіксують збільшення попиту на біометричні паспорти


4 июня 2017 09:40
На Полтавщині фіксують збільшення попиту на біометричні паспорти

Що треба знати про оформлення документу.

Останнім часом в зв’язку з підписанням безвізового режиму попит на біометричні паспорти збільшився. Так, наприклад, станом на 24 травня 2017 року підрозділами міграційної служби Полтавщини прийнято 30328 заяв-анкет на оформлення біометричних закордонних паспортів, тоді як за 5 місяців 2016 року - 22652 заяви. По це повідомляє прес-служба управління державної міграційної служби Полтавщини (УДМС).

Міграційна служба також нагадує, що з 20 грудня 2016 року, згідно з постановою кабміну, можливість відмови від оформлення закордонного паспорта з електронним безконтактним носієм припинено.

Щоб оформити біометричний паспорт необхідно звернутися до територіального органу або підрозділу міграційної служби незалежно від місця реєстрації. На сьогодні усі територіальні підрозділи УДМС України в Полтавській області забезпечені необхідним обладнанням для оформлення та видачі біометричних документів засобами Єдиного державного демографічного реєстру. При собі необхідно мати паспорт громадянина України, код та паспорт громадянина України для виїзду за кордон старого зразка, якщо такий є.

Для оформлення дитячих закордонних паспортів необхідно мати свідоцтво про народження, фото 10*15 на білому фоні (якщо немає 12 років) та присутність одного з батьків з паспортом громадянина України. Якщо на момент народження дитини один з батьків особа без громадянства або іноземець при собі необхідно мати довідку про належність до громадянства України дитини.

Слід зазначити, що біометричний паспорт для дитини на сьогодні оформлюється з народження. Стара система з фото дитини, вклеєним у паспорт відійшла у минуле – фото вже два роки не вклеюють, навіть для немовляти, необхідно оформлювати паспорт. Термін дії такого паспорту 4 роки.

У дітей до 12 років, яким оформлюють паспорт не беруть відбитки пальців, але без відбитків пальців паспорт не перестає бути біометричним.

Але вимога щодо нотаріального дозволу від батька або матері при виїзді за кордон і надалі буде чинною. Вона діє в дуже багатьох країнах і є стандартом у боротьбі з нелегальною торгівлею людьми.

Оформлення в регламентному режимі біометричного закордонного паспорта коштує 557 грн. 32 коп. та видається не пізніше ніж через 20 робочих днів з дня оформлення заяви-анкети на його отримання, оформлення в терміновому режимі – коштує 810 грн. 32 коп. та видається через 7 робочих днів з оформлення заяви-анкети на його термінове отримання.

Міграційна служба також зазначає, що ознакою біометрики є чип, а не відбитки пальців. Наприклад, у людини фізична вада – якщо пальці відсутні, або обидві руки в гіпсі, або не скануються. В цих та у подібних випадках паспорт є біометричним і так само діятиме безвізовий режим.

Нагадаємо, у Європарламенті безвіз для України підписали 17 травня.

Відпочивати в Європі без візи можна, а ось працювати не вийде.

 

Фото Олександр Грінченко

За матеріалами прес-служби Управління державної міграційної служби Полтавщини

Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

Другие новости

Афиша Кременчуга
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Мы в Telegram

Подписаться