Кременчуцька газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Вівторок, 27 Жовтня 2020
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube

Вы здесь

На Полтавщині громади закликають взяти участь у конкурсі за кошти Євросоюзу: готові спрямувати понад 500 млн грн

 
 

 

28 сентября 2020 11:15

Наразі програм, за якими можуть подаватися проєкти – наразі їх 7.

Полтавська область долучається до участі в конкурсному відборі проєктів регіонального розвитку, які можуть реалізовуватися за рахунок коштів державного бюджету, отриманих від Європейського Союзу (далі – секторальна бюджетна підтримка ЄС).

Про це повідомила на апаратній нараді в Полтавській ОДА тимчасово виконувач обов’язків директора  Департаменту економічного розвитку, торгівлі та залучення інвестицій Олена Онупко

Вона нагадала, що 3 вересня Міністерством розвитку громад та територій України оголошено початок конкурсного відбору проєктів секторальної бюджетної підтримки ЄС, що здійснюється відповідно до Порядку проведення конкурсного відбору проєктів регіонального розвитку, які можуть реалізовуватися за рахунок коштів державного бюджету, отриманих від Європейського Союзу.

Порівняно з попереднім конкурсом доповнено перелік програм, за якими можуть подаватися проєкти – наразі їх 7:

«Інноваційна економіка та інвестиції» (фінансування проєкту з державного бюджету –  3,6 – 48 млн грн);

«Сільський розвиток» (фінансування проєкту з державного бюджету –  3,6 – 48млн грн);

«Розвиток туризму» (фінансування проєкту з державного бюджету – 1,2 –24  млн грн);

«Розвиток  людського потенціалу» (фінансування проєкту з державного бюджету – 1,2 – 12 млн грн);

«Загальноукраїнська солідарність» (фінансування проєкут з державного бюджету – від 3,6 – 48 млн грн);

«Підтримка розвитку депресивних територій» (фінансування проєкту з державного бюджету – від 3,6 – 18 млн грн);

«Ефективне управління регіональним розвитком» (фінансування проєкту з державного бюджету – 1,2 – 12 млн грн).

Загальний бюджет конкурсу –  551 млн  686 тис 824 грн.

Заявниками проєктів можуть бути: центральні або місцеві органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування та агенції регіонального розвитку.

Для участі в конкурсі заявник проєкту подає комісії з відбору в електронній формі такі документи: заявку на участь, інформаційну картку проєкту та опис проєкту, які підписуються керівником заявника проєкту кваліфікованим електронним підписом.

Порівняно з попереднім конкурсом впроваджено суттєві зміни, а саме:подача проєктів відбуватиметься виключно через онлайн-платформу https://sectoral.minregion.gov.ua до 17 години 20 жовтня 2020 року.

Після закінчення строку подання документів Міністерство розвитку громад та територій України протягом 10 робочих днів перевіряє відповідність поданих документів вимогам.

Оцінювання проєктів здійснюється незалежними експертами у строк, який становить не більше 2 місяців із початку оцінювання.

За результатами оцінювання проєктів Мінрегіон формує рейтингові списки проєктів, які пройшли оцінювання. Відбір рекомендованих для фінансування проєктів здійснює утворена Мінрегіоном комісія на основі сформованих за результатами оцінювання рейтингових списків проєктів.

Основними критеріями  відбору проєктів є: чіткий, вимірюваний результат та сталість; ефект від впровадження проєкту має бути більшим, ніж на одну громаду; повинен бути чітко сформульований і прописаний відповідно до вимог конкурсу; має бути поданий вчасно та не високовартісним.

За словами Олени Онупко, на сьогодні в конкурсі зацікавлені взяти участь: Малоперещепинська,  Новоселівська, Піщанська, Сергіївська сільські та Миргородська, Горішньоплавнівська, Пирятинська міські об’єднані територіальні громади, Хорольська, Кременчуцька, Полтавська міські ради.

У свою чергу губернатор Полтавщини Олег Синегубов акуцентував, що потрібно подавати реальні проекти. І вказав, що цього року введено нові напрямки. Зокрема, як туризм. Також закликав громади області брати участь в конкурсі цього проектів. І коли будуть зверення за фінансуванням того чи іншого проекту враховуватиметься, чи брали участь в цьому конкурсі.

 

Світлана Павленко

 

 

Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

Інші новини

Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Ми в Telegram

Підписатися