Кременчугская газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Среда, 20 Марта 2019 года
Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube

Вы здесь

На Полтавщині покладено початок майбутнього пам'ятника воїнам битви народів біля Ворскли

 

13 августа 2018 13:15

Плита пам'яті вже готова.

Вчора у Свято-Успенському Кафедральному Соборі Полтави перший раз за багато століть було організовано поминальне богослужіння за воїнами, які загинули в цій битві - це була найбільша битва того століття, тоді загинули десятки тисяч воїнів.

У цьому заході взяв участь посол Литовської республіки Марюс Януконіс, ГО "Добродії Полтавщини", керівник КП «КременчукІнвест» Андрій Мельник.

Про це повідомив у Фейсбук депутат Кременчуцької міськради Дмитро Кавунник.

Він зазначив, що з Надзвичайним і Повноважним Послом Литовської Республіки в Україні Марюсом Януконісом покладено  початок майбутнього пам'ятника воїнам битви народів біля Ворскли 1399 року.
Плита пам'яті вже готова.

А також подякував Андрію Мельнику, директору комунального підприємства «Кременчуцький центр міжнародних зв'язків і економічного розвитку міста «Кременчук Інвест»,  та ГО "Добродії Полтавщини", що започаткували цю подію.

Довідка

12 серпня 1399 року сталась битва на річці Ворскла . Битва була між об'єднаним військом Великого князівства Литовського і його українськими, польськими та німецькими союзниками під командуванням князя Вітовта, з одного боку, і військами Золотої Орди під командуванням хана Тимур-Кутлуг і еміра Едигея - з іншого. Одна з найбільших битв XIV століття в Східній Європі. Завершилося рішучою перемогою татарської армії і повним розгромом литовського війська. Наслідками битви стало зміцнення позицій Ягайло, і ослаблення Вітовта, внаслідок чого у Великому князівстві Литовському посилилося польські впливи.

 

Світлана Павленко

Подпишись на нас

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

Другие новости

Афиша Кременчуга
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Мы в Telegram

Подписаться