Кременчугская газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Понедельник, 28 Сентября 2020 года
Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube

Вы здесь

На Полтавщині проводять тендер на закупівлю 19 очищувальних спецмашин за 64,5 млн грн - імовірно, всі будуть на базі МАЗ

 

12 сентября 2019 10:25

На Полтавщині проводять тендер на закупівлю 19 очищувальних спецмашин за 64,5 млн грн — імовірно, всі будуть на базі МАЗ.

Департамент будівництва, МіА та ЖКГ Полтавської ОДА проводить тендер на постачання асенізаційних та каналопромивних машин та сміттєвозів. Усього планують придбати 19 одиниць спецтехніки за 64,5 млн грн. Автомобілі розподілять по чотирьох містах та шести районах області. Про це «Полтавщині» стало відомо з порталу ProZorro.

Відповідно до тендерної документації, кошти підуть на наступну техніку для таких установ і населених пунктів.

Оплата за автомобілі надходитиме шляхом співфінансування. Рівно половину суми оплачує область, решту — той населений пункт або та установа, для якої закуповується спецтехніка. За словами директора Департаменту будівництва Тимофія Голбана, якщо сума закупівлі зменшиться, обсяг видатків кожного з платників також зменшиться пропорційно.

Наразі триває етап подання пропозицій стосовно цієї закупівлі. Торги за право поставити техніку призначені на 21 жовтня. Втім, ще у серпні ПрАТ «АвтоКрАЗ», як потенційний учасник, висунув вимогу змінити технічні вимоги, а також розділити закупівлю на лоти. На думку компанії, тендер прописаний так, що обмежує конкуренцію і заважає їй взяти участь у конкурсі.

На це Департамент відповів, що «АвтоКрАЗ» намагається нав’язати власні умови і «проштовхнути» власну, гіршу за показниками, техніку. Чому ж закупівлю не розбили на окремі лоти, у Департаменті будівництва пояснити не змогли.

Оскільки замовник, не задовольнив вимогу, 9 вересня кременчуцьке підприємство поскаржилося на дискримінаційні умови тендера до Антимонопольного комітету.

Наприклад, ПрАТ «АвтоКрАЗ» зазначає, що область виставила антиконкурентні вимоги до типу кабін, оскільки прописала, що вони повинні бути безкапотні і мати не менше 3-х місць. На це Департамент відповів, що потребує таку кількість, бо ці машини передбачені для тих комунальних служб, які формують бригади з водія, вантажника та оператора, а безкапотність дозволить бути більш мобільними. До того ж, такими кабінами комплектуються автомобілі Renault, Iveco, МАЗ, Hyundai, Isuzu.

«АвтоКрАЗ» також висловився про потужність двигуна, зокрема, щодо зменшення витрат пального та зниження забруднення навколишнього середовища. На це замовник відповів, що екологічність забезпечить вимога, аби двигун відповідав стандарту Євро-5, а його потужність не впливає на витрати пального. До того ж, двигунами з такими параметрами автомобілі МАЗ (двигуни ММЗ-245.35Е5, ЯМЗ-53653, WP4.1NQ190E50), Iveco Eurocargo (двигун FPT F4AE3481A), Renault (двигун DXi5) тощо.

Припускаємо, що цього разу повториться ситуація зі схожою закупівлею минулого року. Тоді Полтавська ОДА переплатила за сміттєвози на базі МАЗу тільки для обласного центру не менше мільйона гривень. Установа ніяк не прокоментувала ситуацію, а Полтава пояснила таку різницю наявністю «італійських комплектуючих».

Варто додати, що, хоча тендерний комітет Департаменту перераховує 5 найменувань виробників, які можуть конкурувати на тендері, найімовірніше, все знову зведеться до білоруських МАЗів. Хоча б тому, що решта наведених вище марок з такими ж характеристиками, зазвичай, дорожчі або не укомплектовуються саме так, як того вимагає Департамент.

Чи змінить область вимоги до техніки, побачимо згодом. Наразі Колегія АМКУ має приступити до перевірки за скаргою «АвтоКрАЗ» і винести відповідне рішення.

Нагадаємо, напруга у відносинах між керівництвом області та «АвтоКрАЗом» виникла вже давно. Наприклад, ще у 2017 році юристи ТОВ «ТД АвтоКрАЗ» через суд змусили слідчих відкрити кримінальне провадження щодо розтрати мільйона гривень під час закупівлі одного сміттєвоза управлінням ЖКГ Полтавської ОДА. Втім, за два роки правоохоронці так і не спробували навіть почати розслідувати справу.

Нагадаємо, депутати екологічної комісії Полтавської облради погодили винесення на сесію питання про тендери, аби в них приймав участь і вітчизняний КрАЗ.

Полтавська облрада може змінити ситуацію і комунальники допустять до тендерів не лише МАЗи, а й кременчуцькі КрАЗи.

Шаповалов ни одного КрАЗа за последние годы не продвинул нигде - Жеваго.

 

 

Дарина Синицька «Полтавщина»

Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

Другие новости

Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Мы в Telegram

Подписаться