Кременчуцька газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Четверг, 30 Березня 2023
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube

Ви є тут

На Полтавщині скеровано до суду справу щодо завдання майже 197 млн грн збитків через незаконний дозвіл на видобуток газу

Ми в Telegram

27 січня 2023 17:30

Слідством встановлена причетність до організації злочинної схеми 6 осіб.

Прокурор #САП за матеріалами #НАБУ скерував до суду обвинувальний акт у справі щодо завдання майже 197 млн грн збитків через незаконний дозвіл на користування надрами Свистунківсько-Червонолуцького газоконденсатного родовища, що знаходиться у Полтавській області, який було надано товариству «Аркона Газ-Енергія». Про це повідомляють на сторінці Спеціалізована антикорупційна прокуратура

Слідством встановлена причетність до організації злочинної схеми 6 осіб – колишнього заступника директора з виробництва, економіки та загальних питань Українського державного геологорозвідувального інституту (УкрДГРІ), колишньої завідувача сектору геолого-економічної оцінки ресурсної бази нафти і газу відділу геолого-економічної оцінки УкрДГРІ, експерта Державної комісії України по запасах корисних копалин (ДКЗ) та директора ТОВ «НВФ «Проект-Нафтогаз», колишнього директора «Аркона Газ-Енергія», а також провідного та головного інженери ТОВ «НВФ «Проект-Нафтогаз».

Дії 5 осіб кваліфіковані за ознаками злочинів, передбачених ч. 2 ст. 364, ч. 1 ст. 366 КК України. Колишньому заступнику директора УкрДГРІ інкриміновано ч. 2 ст. 364 КК України.

У межах досудового розслідування встановлено, що протягом 2016 року товариство «Аркона Газ-Енергія» неодноразово зверталося до Державної служби геології та надр України за отриманням спеціального дозволу на користування надрами Свистунківсько-Червонолуцького газоконденсатного родовища без проведення аукціону. Кожного разу товариство отримувало відмову.

У квітні 2017 року, після зміни власників компанії, Полтавська обласна рада погодила Держгеонадра надання товариству «Аркона Газ-Енергія» без проведення аукціону спеціального дозволу на геологічне вивчення родовища.

Після чого учасники злочинної схеми розробили план із заниження суми збору за видачу спеціального дозволу на користування надрами без проведення аукціону. Використовуючи неіснуючі показники проєктних видобутків газу і конденсату, капітальних вкладень та експлуатаційних витрат, встановили початкову ціну продажу спеціального дозволу у 3,8 млн грн. При цьому реальна початкова вартість продажу спецдозволу становила 200,6 млн грн. Як наслідок, державному бюджету було завдано 196,8 млн грн збитків.

Відповідно до ч. 1 ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

 

За матеріалами джерела


"Кременчуцька газета" в соціальних мережах!
Будьте нашими підписниками... і одними з перших дізнавайтесь, що відбувається в Кременчуці та на Полтавщині, а також про резонансні події в Україні.
Не втрачайте шанс читати «гарячі» і цікаві новини першими!
Підписуйтесь на нас:  
Facebook: https://www.facebook.com/kremenchuckagazeta/
Instagram: https://www.instagram.com/kg.ua/
Telegram: https://t.me/kgua_news


Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися