Проєкт закликає дівчат-підлітків обирати професію поза гендерними стереотипами.
Зараз в Полтавській області на обліку в службі зайнятості перебуває 6,4 тис. осіб. Водночас дослідження Європейської Бізнес Асоціації показало, що в Україні дефіцит спеціалістів робочих професії. ГО «Український професійний розвиток» сприяє полегшенню цієї проблеми за допомогою проєкту «Підсилення професійної освіти для рівності: навчання викладачів та кар‘єрних радників для роботи з вразливими групами».
Через стереотипи багато жінок та дівчат, які шукають роботу не йдуть вчитися на слюсарок чи інженерок, адже це “історично чоловічі” професії. Громадська організація «Український професійний розвиток» запустила комунікаційну кампанію «Обирай професію за покликом серця, а не за стереотипами», мета якої — мотивувати дівчат вступати у заклади професійної технічної освіти.
На вибір професії підлітка впливають три ключові групи: батьки та сім'я, шкільні педагоги, а також друзі й однолітки. Батьки часто відіграють вирішальну роль, впливаючи через свої очікування, поради та професійний досвід. Вчителі допомагають учням визначити інтереси і здібності, а також надають інформацію про кар'єрні можливості. Соціальне оточення, включаючи друзів та однолітків, впливає через прагнення підлітків відповідати очікуванням своєї соціальної групи.
Для батьків і старших родичів розробили серію соціальної реклами, яка лунала на українському радіо. Вона нагадує про важливість підтримувати дівчат, які хочуть отримати профтех освіту.
Водночас проєкт також закликає самих дівчат-підлітків обирати професію поза гендерними стереотипами. Для цього у молодіжних центрах на території України розмістили плакати із закликом «Бути першою — круто».
Фахівці з ГО «Український професійний розвиток вірять, що такі кроки допоможуть подолати гендерні стереотипи щодо технічних професій і зробити так, щоб кожна людина могла обрати ту професію, яку хоче, а не яку за неї обрали стереотипи.
Ті, хто хоче здобути робочу спеціальність, можуть звернутися до одного з професійно-технічних навчальних закладів Полтавщини:
Полтавське вище міжрегіональне професійне училище (посилання)
Вище професійне училище № 7 м. Кременчука Полтавської області (посилання)
Решетилівський професійний аграрний ліцей імені І.Г.Боровенського (посилання)
Полтавський політехнічний ліцей (посилання)
Професійно-технічне училище № 56 с. Яреськи Шишацького району (посилання)
Професійно-технічне училище №44 м. Миргорода (посилання)
Регіональний центр професійно - технічної освіти м. Зіньків (посилання)
Державний навчальний заклад Гадяцьке аграрне училище (посилання)
Ініціатива «Підсилення професійної освіти для рівності: навчання викладачів та кар'єрних радників для роботи з вразливими групами» впроваджується ГО «Український професійний розвиток» у рамках програми «Професійна освіта в Україні / Skills4Recovery», яка реалізується Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH, що діє за дорученням Федерального уряду Німеччини.
За матеріалами джерела