Кременчугская газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Четверг, 2 Июля 2020 года
Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube

Вы здесь

На Полтавщині з початку року на мопедистів-порушників наклали понад 176,5 тис грн штрафів

 

11 апреля 2018 15:45

У залежності від порушень штраф складає від 10 до 1200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Із початку року поліція скерувала до суду понад 200 адміністративних матеріалів, складених відносно власників мопедів. 35 колісних транспортних засобів, чиї власники повторно протягом року порушили правила керування транспортним засобом, опинилися на майданчиках тимчасового тримання. Про це повідомляє відділ комунікації поліції Полтавської області.

За даними відділу організації діяльності груп реагування поліції області, за кермування мопедом без відповідних документів складено 105 адмінпротоколів (ст. 126 КУпАП), за відсутню реєстрацію (або перереєстрацію) колісного транспортного засобу – 87 протоколів (ч. 6 ст. 121 КУпАП).

За керування мопедом в стані алкогольного сп’яніння складено 40 протоколів (ст. 130 КУпАП), на порушників накладено понад 130 тисяч гривень штрафів, 5-х з них також позбавлено права керування транспортними засобами.

Приведена статистика дозволяє зробити висновок, що питання «реєстрації» мопедів, скутерів, моторолерів та іншого колісного транспорту з об’ємом двигуна до 50 куб. см, отримання номерних знаків, а також дотримання порядку керування ними, не втрачає актуальності.

Звертаємо увагу тих власників, які ще не оформили свій колісний транспорт належним чином, подбати про дотримання визначеної законодавством процедури. Як вже було зазначено вище, основний аргумент – висока ймовірність застосування до порушника штрафних санкцій. А в окремих випадках, передбачених відповідними статтями Адміністративного кодексу, - навіть вилучення транспортного засобу.

Інший не менш важливий аргумент на користь реєстрації – зменшення ризиків викрадення мототранспорту. Адже відсутність інформації про номер на двигунові чи рамі мопеду ускладнює його пошуки у разі незаконного заволодіння. І навпаки – створює сприятливі умови для зловмисників щодо здійснення подальших «маніпуляцій» з викраденим транспортом. У цьому році до поліції з приводу викрадення мопедів звернулися 8 власників.

Щодо складу правопорушень та адміністративні стягнення, про які йдеться у матеріалі, більш детально читайте у нижче наведених статтях Кодексу України про адміністративні правопорушення.

ч.6 ст. 121. Керування водієм транспортним засобом, не зареєстрованим або не перереєстрованим в установленому порядку, його експлуатація без номерного знака або з номерним знаком, що не належить цьому засобу чи не відповідає вимогам стандартів, або з номерним знаком, закріпленим у не встановленому для цього місці, закритим іншими предметами, у тому числі з нанесенням покриття або застосуванням матеріалів, що перешкоджають чи ускладнюють його ідентифікацію, чи забрудненим, що не дозволяє чітко визначити символи номерного знака з відстані 20 метрів, перевернутим чи неосвітленим, - тягне за собою накладення штрафу в розмірі 10 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

ч.7 ст. 121. Повторне протягом року вчинення будь-якого з порушень, передбачених ч.6 цієї статті, - тягне за собою накладення штрафу в розмірі 15 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від 30 до 40 годин, з оплатним вилученням транспортного засобу чи без такого.

ч. 2 ст. 126. Керування транспортним засобом особою, яка не має права керування таким транспортним засобом, або передача керування транспортним засобом особі, яка не має права керування таким транспортним засобом, - тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 30 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

ч. 1 ст. 130. Керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, а також передача керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп'яніння чи під впливом таких лікарських препаратів, а так само відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, - тягнуть за собою накладення штрафу на водіїв у розмірі 600 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з позбавленням права керування транспортними засобами на строк 1 рік і на інших осіб - накладення штрафу в розмірі 600 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

ч. 2 ст. 130. Повторне протягом року вчинення будь-якого з порушень, передбачених ч.1 цієї статті, - тягне за собою накладення штрафу на водіїв у розмірі 1200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з позбавленням права керування транспортними засобами на строк 3 роки і на інших осіб - накладення штрафу у розмірі 1200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з оплатним вилученням транспортного засобу чи без такого.

 

За матеріалами відділу комунікації поліції Полтавської області

Подпишись на нас

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

Другие новости

Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Мы в Telegram

Подписаться