Кременчугская газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Вторник, 29 Сентября 2020 года
Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube

Вы здесь

На потреби Нової української школи на Полтавщині виділили понад 44 млн грн

 

31 августа 2019 14:00

Проте під час моніторингу дослідники зіткнулися зі складнощами.

На потреби Нової української школи на Полтавщині виділили понад 44 млн грн.

Про це розповіли в ІАА на прес-конференції  «Аналітика закупівель для Нової української школи у Полтавській області». Аналітики дослідили закупівлі управлінь та закладів освіти для забезпечення потреб НУШ міст: Полтави, Кременчука та Миргорода, де було найбільше залучено коштів.  

На оснащення НУШ уряд виділив 44,5 млн грн. З яких 34 млн на створення наукового середовища. Для вивчення обрали оприлюднену в електронній системі Prozorro інформацію за 2018-2019 роки.

«На Нову українську школу в 2018 та 2019 роках  виділено значні кошти. Нас зацікавило як саме витратили гроші на придбання меблів, дидактичних матеріалів, сучасного обладнання для створення освітнього середовища», – пояснює консультант із закупівель та аналітики ІАА, Поліна Колганова.

Загалом стан закупівель  - задовільний. Проте під час моніторингу дослідники зіткнулися зі складнощами.

По-перше в системі не відображається інформація про договори укладені на суму менше 50 тис грн. – додає Поліна Колганова. – А інформація, яка все ж таки оприлюднена не повна, адже замовники не зазначають у звітах номенклатуру товарів та ціни за одиниці (наприклад, прописують шкільні меблі); До того ж замовники надають перевагу неконкурентним закупівлям. У Миргороді та Кременчуці 100% товарів для НУШ були придбані за прямими договорами.

Серед товарів для забезпечення діяльності НУШ  закупляють: шкільні меблі (столи, стільці, шафи), шкільні пристосування (дошки), комп’ютерне обладнання (проектори, ноутбуки, планшети, принтери тощо) та дидактичні матеріали (карти,  таблиці, різні навчальні набори тощо).

Аналіз показав, що ціна стільців варіювалася у 2018 році від 367,5 грн до 372 грн у Полтаві, у Кременчуці була 490, а у Миргороді 360 грн. Тобто найдорожчі стільчики вийшли у Кременчуці.

Місто

Період / рік

Заплановані витрати,

млн грн

Укладені договори

Економія

Середня кількість учасників

Полтава

2018

25

23

2

2,5

 

2019*

35,5

20,4

5,1

5,7

Кременчук

2018

2,6

2,6

-

1

 

2019*

3,16

3,16

-

1

Миргород

2018

2

2

-

1

2019*

2,5

2,5

-

1

 

ТОП-переможців торгів по Полтаві у 2018 році стали ПП «ІНФОЛ-СЕРВІС» (офісна та комп’ютерна техніка) - 12,3 млн. грн., ТОВ «Розком» (меблі) - 3,4 млн. грн. та ТОВ «Меблі-Укрспецторг» - 1,1 млн. грн. У 2019 році ситуація змінилася: ТОВ «Індустріальні системи автоматизації» (офісна та комп’ютерна техніка) -10,3 млн. грн, ТОВ «Пріорітет 1» - 5,9 млн. грн.

Довідково: Матеріал підготовлений в рамках Антикорупційної ініціативи ЄС в Україні (EU Anti-Corruption Initiative) - найбільшої програми підтримки України з боку ЄС в сфері боротьби з корупцією. Програма фінансується ЄС та співфінансується і впроваджується Данською агенцією з міжнародного розвитку (DANIDA).

 

 

Прес-служба Інститут аналітики та адвокації

 

Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

Другие новости

Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Мы в Telegram

Подписаться