Кременчугская газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Понедельник, 1 Июня 2020 года
Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube

Вы здесь

На Пслі теж заборонили купатися - у річці можна підхопити «сверблячку купальника», гельмінтні захворювання і навіть лептоспіроз

 

24 июня 2019 16:30

Лікарі вказують: велика кількість кишкової палички в воді може призвести до виникнення спалахів інфекційних захворювань серед мешканців міст.

У зв`язку з різким погіршенням якості річкової води на річці Псел, Кременчуцьке міськрайонне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Полтавській області повідомляє про заборону купання.
 
У межах моніторингового спостереження проведений відбір та лабораторні дослідження проб річкової води на річці Псел.

Про це повідомляє Кременчуцьке міськрайонне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Полтавській області, передає Kremenchug Rda.

Згідно результатів лабораторних досліджень показники мікробіологічної забрудненості води річкової не відповідають санітарно – гігієнічним вимогам. Індекс лактозо - позитивної палички (ЛКП) становить 500 тис при нормативному - 5 тис! 

Лікарі вказують: така велика кількість кишкової палички в воді може призвести до виникнення спалахів інфекційних захворювань серед мешканців міст та є непрямим показником загального забруднення водойми іншими збудниками. 

Через забруднену воду можуть передаватись кишкові та ентеровірусні інфекції, гельмінтні захворювання. Бувають випадки розвитку гепатиту А, якого можна уникнути, якщо випадково не ковтати воду, але це дуже складно, особливо якщо у воді діти.

Якщо у людини є порізи або подряпини шкіри, то підвищується ризик захворіти такою грізною хворобою як лептоспіроз. Кількість летальних випадків при цьому захворюванні сягає - 60 %. До його перших симптомів відносяться: блювота, пронос, сильний головний біль, м'язовий біль, втома.

 У літній період найпоширеніша небезпека, що підстерігає любителів похлюпатися у заборонених водоймах, «сверблячка купальника» (паразитарне захворювання - церкаріоз). До типових проявів захворювання відносяться свербіж і червоні пухирі на шкірі (через кілька годин після купання).Також загрожують стрептококова і стафілококова інфекції, запальні захворювання статевих органів (вагіноз, кольпіт, цервіцит), цистит, екзема та інші.
Звертаємо увагу мешканців міста та Кременчуцького району що в засобах масової інформації вже зявляється інформація, щодо масових інфекційних захворювань серед відпочиваючих на пляжах.

Лікарі нагадують: що  в м.Рубіжне Луганської області після купання в озері в місцеву лікарню потрапило 40 осіб ( з них 3 дітей) з симптомами гастроентероколіту.

Не можна не згадати, що відразу після початку купального сезону ввели обмеження на купання. Лікарі не радять це робити ні на Дніпрі, ні на Сухому Кагамлику. У Кременчуці можна покупатися в річці і підхопити стрептококову, стафілококову інфекцію і купу інших хвороб.

Також нагадаємо: відучора Кременчуці зафіксовано масову загибель риби на Дніпрі.

 

 

Світлана Павленко

Подпишись на нас

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

Другие новости

Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Мы в Telegram

Подписаться