Кременчуцька газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Неділя, 25 Жовтня 2020
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube

Вы здесь

На розлив чи на виніс? Кременчуцькі депутати запропонували внести зміни в законопроекти щодо видачі ліцензії на алкоголь

 
 

 

25 апреля 2019 08:50

У зверенні просять уточнювати в ліцензіях: у магазинах «на виніс», у закладах ресторанного бізнесу – «на розлив».

Вчора, 24 квітня, на сесії міської ради Кременчука депутати затведили звернення до Полтавської  облдержадміністрації (ОДА), Прем’єр-міністра України та Державної фіскальної служби України щодо необхідності внесення змін до нормативно-правових актів, якими регламентується видача ліцензій на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями на розлив.

Раніше депутатам пояснили: до виконавчого комітету надходять численні звернення депутатів міськради та скарги мешканців міста щодо порушення в торгівельних точках, які здійснюють продаж алкогольних напоїв та пива на розлив, особливо в тих об’єктах, що розміщуються в житлових будинках або поруч з ними та на зупинках громадського транспорту.

Під час розгляду звернень та скарг з цього питання представники виконкому виявили, що переважна більшість цих об’єктів не має статусу закладів ресторанного господарства, та в них здійснюють продаж алкогольних напоїв на розлив, а також, як правило, допускають порушення санітарного законодавства, що призводить до порушень громадського порядку та тиші у нічний час.

На неодноразові звернення, які направлялися на адресу Головного управління державної фіскальної служби (ДФС) у Полтавській області щодо невідповідності функціонального призначення об’єктів вимогам чинного законодавства для торгівлі алкогольними напоями на розлив, яким було видано ліцензію, фіскальна служба посилається на заборону вимагати додаткові документи. Тобто, при видачі ліцензій не здійснюється контроль за нормами законодавства щодо статусу об’єктів, адже до переліку документів, які додаються до заяви, не включено відповідний документ, який би засвідчував, що об’єкт має статус «об’єкт ресторанного господарства».

Тож депутати Кременчуцької міської ради і звертаються з клопотанням законодавчо унормувати вимоги до оформлення та видачі ліцензій на роздрібну торгівлю алкогольними напоями на розлив.

А саме - звернутись до Верховної Ради України про внесення змін до Закону України № 481-95 «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів».

Зокрема, статтю 15 доповнити абзацами: «До заяви про видачу ліцензії на роздрібну торгівлю алкогольними напоями на розлив додається документ, який юридично підтверджує статус об’єкта ресторанного господарства. У ліцензії на роздрібну торгівлю алкогольними напоями обов’язково повинно бути вказано тип об’єкта торгівлі та його статус (кафе, ресторан, тощо) та спосіб продажу: у магазинах «на виніс», у закладах ресторанного бізнесу – «на розлив».

Також заплановано внести зміни до Постанови Кабінету Міністрів України № 493 від 13.05.1996 «Про Тимчасовий порядок видачі ліцензій на право імпорту, експорту, оптової торгівлі спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів і роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами» (із змінами та доповненнями), доповнивши його наступними словами:

-  у пункті 25 «Порядок оформлення і видачі ліцензій на роздрібну торгівлю» тимчасового порядку, де вказано, що зазначається на лицьові сторони ліцензії:

«тип об’єкта торгівлі та його статус (об’єкт ресторанного господарства) та спосіб продажу алкогольних напоїв: у магазинах «на виніс», у закладах ресторанного бізнесу – «на розлив»;

- пункт 28 (Подання заяв для одержання ліцензії на роздрібну торгівлю) доповнити абзацом:

«у разі здійснення роздрібної торгівлі алкогольними напоями на розлив додається документ, який юридично підтверджує статус об’єкта ресторанного господарства».

 Нагадаємо, продавати чи не продавати алкоголь вночі: кременчужан кличуть в мерію поговорити.

 У Кременчуці вкотре пропонуватимуть заборонити продаж алкоголю вночі.

Дивіться: Онлайн-трансляція: ХХХVІ сесія Кременчуцької міської ради Полтавської області VІІ скликання 24 квітня 2019 року.

 

 

Світлана Павленко

Подпишись на нас

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

Інші новини

Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Ми в Telegram

Підписатися