Кременчугская газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Суббота, 25 Января 2020 года
Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube

Вы здесь

На «Теплоенерго» займаються не економікою підприємства, а розбірками з кременчужанами, які виступали проти нових підвищених тарифів

 

26 апреля 2019 08:50

«Теплоенерго» звернулося до суду із скаргою, в якій просить зобов’язати посадових осіб Кременчуцького відділу поліції внести до Єдиного реєстру досудових розслідувань відомості за заявою даного підприємства від 20.02.2019 про обставини, які вказують на вчинення кримінального правопорушення групою осіб, які всіляко перешкоджали проводити відкриті слухання. Поліція їм відмовила. Суд, поки що, також.

19 лютого, о 12.00 у Кременчуцькому міському центрі позашкільної освіти відбувалися відкриті слухання проекту рішення виконавчого комітету Кременчуцької міської ради Полтавської області «Про встановлення тарифів на теплову енергію, її виробництво, транспортування та постачання, послуги з централізованого опалення та з централізованого постачання гарячої води, що надаються комунальним підприємством «Теплоенерго».

Проте, на заваді бажанням чиновників підвищити для кременчужан тариф стали рядові кременчужани, активісти та депутати.

Кременчуцький активіст Леонід Харченко піднявся на сцену та закликав усіх блокувати трибуну. Біля сцени разом із протестуючими місцеві депутати Оксана Піддубна та Валентина Гордєєва. 

Протестувальники зверталися до присутніх на слуханнях громадян і закликали не сплачувати за новими тарифами.

«Непрофесіоналізм цих людей просто зашкалює. Їм варто проводити аудит. А якщо ви не хочете розбиратися – йдіть зі своїх посад», - сказав один із протестуючих на сцені.

Під час засідання директор «Теплоенерго» Віталій Одношевний вихопив у депутатки міськради Валентини Гордєєвої із рук мікрофон та таким чином не дав їй виступити перед громадою, яка прийшла на слухання. Пізніше стало відомо, що мікрофон зіпсували. 

В.Гордєєва тоді повідомила, що її обурило ненадання відповідних розрахунків по тарифах комунальним підприємством.

«Хоча депутатський запит я подавала перед цим, але його просто проігнорували», - прокоментувала вона.

Пізніше стало відомо, що на керівника комунального підприємства «Теплоенерго» Віталія Одношевного депутатка Валентина Гордєєва за перешкоджання депутатської діяльності позиватиметься у суд. 

Тоді після 30 хвилин метушні слухання були визнані такими, що не відбулися.

Через кілька днів «Теплоенерго» повторно провело відкриті слухання, де протягнуло нові тарифи.

Це було ще в лютому, а днями стали відомі відголоски тих відкритих слухань.

Виявляється, на «Теплоенерго», яке ледь зводить кінці з кінцями, яке погрузло у кримінальних справах, займаються не економікою підприємства і зменшенням собівартості тепла, а розбірками з супротивниками, які виступали проти нових, підвищених тарифів. Це означає, що вони займаються розбірками не з активістами та депутатами, а з УСІМА кременчужанами, які невдоволені постійним ростом тарифів.

Так, днями слідчий суддя Крюківського районного суду Кременчука Світлана Фадєєва розглянула скаргу комунального підприємства «Теплоенерго» на бездіяльність посадових осіб Кременчуцького відділу поліції, що полягає у невнесені відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань (ЄРДР) за заявою про вчинення злочину.

Про це сказано в ухвалі судді, яка розміщена в Єдиному реєстрі судових рішень.

Згідно ухвали, КП «Теплоенерго» звернулося до суду із скаргою, в якій просить зобов’язати посадових осіб Кременчуцького відділу поліції внести до Єдиного реєстру досудових розслідувань відомості за заявою КП «Теплоенерго» від 20.02.2019 за вих. 12/346 про обставини, які вказують на вчинення кримінального правопорушення групою осіб, які всіляко перешкоджали проводити відкриті слухання проекту рішення виконавчого комітету Кременчуцької міської ради Полтавської області «Про встановлення тарифів на теплову енергію, її виробництво, транспортування та постачання, послуги з централізованого опалення та з централізованого постачання гарячої води, що надаються комунальним підприємством «Теплоенерго», за яке передбачена відповідальність за ст. 293 Кримінального кодексу України «Групове порушення громадського порядку».

Заслухавши справу суддя констатує, що з наведеного та із аналізу положень ст.ст.32, 132, 214, 218 Криміналлного процесуального кодексу (КПК) України вбачається, що розгляд скарги на бездіяльність слідчого або прокурора має здійснюватися слідчим суддею суду першої інстанції в межах територіальної юрисдикції якого знаходиться орган досудового розслідування, який здійснює досудове розслідування по кримінальному провадженню.

Як вбачається із скарги та доданих до неї матеріалів скаржником оскаржується невнесення відомостей до ЄРДР органом досудового розслідування Кременчуцьким відділом поліції головного управління національної поліції (ГУНП) в Полтавській області, який знаходиться на території Автозаводського району м. Кременчука Полтавської області, тобто в межах територіальної юрисдикції Автозаводського районного суду Кременчука Полтавської області.

Відповідно до ст.304 КПК України скарга повертається, якщо скарга не підлягає розгляду у цьому суді.

Враховуючи, що скарга подана до суду з порушенням правил територіальної підсудності, її необхідно повернути скаржнику, розяснивши право звернутись із вказаною скаргою до Автозаводського районного суду Кременчука Полтавської області.

Керуючись ст.ст. 304-307, 376 КПК України, слідчий суддя постановила скаргу комунального підприємства «Теплоенерго» на бездіяльність посадових осіб Кременчуцького відділу поліції ГУНП в Полтавській області, що полягає у невнесені відомостей до ЄРДР за заявою про вчинення злочину повернути скаржнику.

Ухвала може бути оскаржена безпосередньо до апеляційного суду Полтавської області протягом пяти днів з дня отримання її копії.

Нагадаємо, «Кременчуцькі свинарчуки»:«Теплоенерго» кошмарить містян  занебесною комуналкою та фігурує у цікавих кримінальних справах.

Суддя таки дозволила поліціянтам вилучити на «Теплоенерго» документи аби з’ясувати, чи нанесли посадовці підприємства збитків на понад 100 тис грн.

Мікрофон розбрату: на керівника «Теплоенерго» Одношевного депутатка Гордєєва подає до суду.

Кременчужан продовжують «вбивати тарифами»: обурення громади зростає. 

Кременчуцькі чиновники вважають, що відкриті слухання тарифів «Теплоенерго» відбулись, та активісти це заперечують.

 

 

Клим Соколов 

Подпишись на нас

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

Другие новости

Афиша Кременчуга
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Мы в Telegram

Подписаться