Кременчуцька газета
П'ятниця, 8 Грудня 2023
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube threads

Ви є тут

На які кошти живуть голови ОТГ та керівники Кременчуцького району

19 вересня 2022 08:30

Рейтинг зарплат очильників сільських рад показав, що дехто з них заробляє за півріччя стільки, скільки мер Кременчука Віталій Малецький отримує за місяць.

Мер Кременчука Віталій Малецький та його заступники, не дивлячись, що в країні війна, не зменшують свої апетити і щомісяця отримують зарплати, розміри яких вражають.

Наприклад, за липень цього року градоначальник до кишені поклав 118 тис 517 грн. А у червні заступниця міського голови з гуманітарних питань Ольга Усанова отримала 95 тис 69 грн, віце-мер з питань будівництва Дмитро Кравченко - 84 тис 223 грн. Ці суми викликають здивування та обурення містян.

Тож не дивно, що на сайті мерії нещодавно з’явилася петиція щодо заборони на час дії воєнного стану в Україні, нарахування та виплати надбавок та премій до посадових окладів міського голови, його заступників, керівників комунальних підприємств, заробітна плата яких фінансується з міського бюджету.

Влада Малецького на петицію дала відписку. Це знову обурило містян. Вони не розуміють, за які-такі заслуги Малецький із заступниками отримують захмарні суми. Мабуть за те, що у нашому місті немає влітку гарячої води, а навесні дороги розбиті; за те, що укриття у школах не були готові до 1 вересня; за те, що переселенці отримають в якості гуманітарки пачку перловки; за те, що чиновників підозрюють у порушені низки законів..?

Але «Кременчуцьку газету» читають не лише в місті, а й в передмісті. Тому нашим читачам цікаво дізнатися про зарплати керівників об’єднаних територіальних громад у новому великому Кременчуцькому районі.

Аби отримати відповідь на питання наших читачів, до Автозаводської та Крюківської адміністрацій, а також до ОТГ ми направили відповідні запити. У них ми просили вказати суми нарахувань та виплат керівникам за І півріччя 2022 року. На підставі відповідей ми склали рейтинг зарплат.

Відразу зазначимо, що з початку введення в дію реформи децентралізації, голови нещодавно створених ОТГ несуть відповідальність за злагоджене функціонування низки населених пунктів. Адже у складі деяких ОТГ – понад 20 сіл. Тому тут треба вирішувати багато питань: освітлення вулиць, ремонт доріг, залучення коштів на розвиток громади і безліч інших. Тож, зона відповідальності у керівника – не менша, ніж у міських чиновників, а ось зарплати значно різняться!

І так, першу сходинку рейтингу зарплат за І півріччя 2022 року посіла голова Кам’янопотоківської сільської ради Анна Самойлюк. До громади, яку вона очолює, входять 11 сіл (Чечелеве, Білецьківка, Підгірне, Бурти, Маламівка та інші). Самойлюк поклала до гаманця 335 тис 231 грн.

Щомісячні виплати у неї були в межах 52-53 тис грн, крім січня, коли сума до видачі сягнула 70 тис грн. Саме у перший місяць року ця керівниця отримала відпускні та компенсацію.

В середньому щомісяця її зарплата складалася з нарахованого окладу, який з лютого складав 12 тис грн, надбавки – 12 тис 570 грн, премії – 40 тис 950 грн.

Керівник великої громади, до складу якої увійшли понад 20 сіл (Нова Знам’янка, Ялинці, Кривуші, Майбородівка, Недогарки, Рокитне-Донівка та інші) - голова Піщанської сільської ради Олександр Краплина на другому місці нашого рейтингу.

За І півріччя 2022 року він поклав до кишені 302 тис 716 грн зарплатні.

Його щомісячний оклад становив 15 тис грн. Раніше Краплина обіймав посаду голови Ялинцівської сільради, тому має чималі чиновницькі надбавки. Наприклад, за вислугу років він щомісяця отримував від 3 тис 900 грн до 4 тис 680 грн.

Але найбільшою складовою суми його зарплати стали щомісячні премії - від 32 до 33 тис грн.

Також щомісяця він мав надбавки - в середньому по 10 тис грн.

Найбільшу суму зарплати у І півріччі Краплина отримав у червні - 51 тис 720 грн.

При цьому зазначимо, що цьогоріч його зарплата зменшилася, у порівнянні з минулим роком. Наприклад, у грудні 2021 року він заробив 58 тис 865 грн.

Далеко позаду від пані Самойлюк і пана Краплини опинилася Валентина Городянко - керівниця Пришибської об'єднаної сільської територіальної громади, яка створили в серпні 2015 року шляхом добровільного об’єднання територіальних громад сіл Пришиб, Єристівка, Роботівка Пришибської сільської ради, Кобелячок, Малики Кобелячківської сільської ради. Ця керівниця отримала 219 тис 433 грн зарплатні за І півріччя 2022 року. Вона посідає третє місце нашого рейтингу.

У неї сума зарплати скакала від 19 тис грн до 63 тис 431 грн.

Наприклад, у січні, березні та квітні вона отримала трохи більше 27 тис грн зарплатні, а у лютому - 54 тис 791 грн. Найбільшу зарплату Городянко мала у травні – 63 тис 431 грн, бо тоді вона отримала 34 тис 460 грн матдопомоги на оздоровлення та 10 тис 868 грн відпускних.

Найменша сума зарплати (19 тис 23 грн) була в червні.

Далі наш рейтинг виглядає так:

4 місце – у голови Козельщинскої сільської ради Олександра Троцького. Йому «чистими» виплатили 204 тис 202 грн

5 місце – у старости Потоківського старостинського округу Юрія Зорі, який поклав до гаманця 138 тис 216 грн

6 місце – у сільського голови Омельницької сільської ради Андрія Пирога. Він на руки мав 111 тис 67 грн

Зарплати голови Семенівської селищної ради Людмили Милашевич, Новогалещинської селищної ради Світлани Самсонової та голови Градизької селищної ради Мирослава Носи ми поки що повідомити не можемо, бо відповідь на наш запит вони не надали. Через їхні дії редакція надіслала скаргу до Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини. У документі ми просили відкрити справу про адміністративне правопорушення у зв’язку з ненаданням інформації і притягнути винних до адмінвідповідальності, а також надати відповіді на наш запити. Як тільки ми їх отримаємо, проінформуємо наших читачів.

А скільки заробили керівники району та райадміністрації?

Якщо ми вже взялися знайомити читачів з сумами зарплат керівників ОТГ, то не змогли обійти увагою і зарплати керівників Кременчуцької райдержадміністрації та райради, а також очільників Автозаводської та Крюківської адміністрацій у Кременчуці.

Майже однаково за півріччя заробили голови Автозаводської та Крюківської райадміністрацій Кременчука - Наталія Заводчикова та Дмитро Лозовик: 150 тис 911 грн та 151 тис 599 грн відповідно.

Голова Кременчуцької райдержадміністрації Олег Лєднік за січень-червень 2022 року заробив 207 тис 278 грн. В середньому до гаманця щомісяця він клав по 34 тис грн. Цей чиновник не отримував матдопомоги на оздоровлення, як це полюбляють робити керівники міста.

Голова Кременчуцької райради Дмитро Колотієвський за 6 місяців поклав до кишені близько 243 тис 633 грн зарплатні. До речі, усю зарплату він перераховує військовим, а на потреби райради кошти бере з гаманця родини.

Ознайомивши вас із сумами зарплат керівників ОТГ та райадміністрацій, ми констатуємо, що деякі з них заробляють за півріччя стільки, скільки Малецький отримує за місяць.

Нагадаємо, рейтинг зарплат за 2021 рік очолював Краплина. Він поклав до гаманця 736 тис 39 грн. Другу сходинку займала Самойлюк із 535 тис 26 грн. Третє місце нашого рейтингу зарплат за рік ми віддали Троцькому, який «чистими» отримав 478 тис 806 грн.

Які зарплати отримували голови селищних рад великого Кременчуцького району у І кварталі 2021 року.

 

Олег Булашев


"Кременчуцька газета" в соціальних мережах!
Будьте нашими підписниками... і одними з перших дізнавайтесь, що відбувається в Кременчуці та на Полтавщині, а також про резонансні події в Україні.
Не втрачайте шанс читати «гарячі» і цікаві новини першими!
Підписуйтесь на нас:  
Facebook: https://www.facebook.com/kremenchuckagazeta/
Instagram: https://www.instagram.com/kg.ua/
Telegram: https://t.me/kgua_news


Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися