Цього дня зворотного зв’язку із залом Малецькому вибудувати не вдалось. Він неодноразово звертався до присутніх: «Ну розкажіть, які в нас небезпеки. Які проблеми турбують?»Але у відповідь було лише мовчання, бо люди мерзли і поспішали до дому.
Сьогодні мер Кременчука Віталій Малецький на Молодіжному продовжив агітаційний тур школами міста на підтримку свого Телеграм-каналу. А саме, мав дві зустрічі: у гімназії №8 і гімназії №31.
Варто відзначити, що педагоги гімназії №8, навіть трохи замерзли, чекаючи градоначальника. Комусь довелось перенести тренування з учнями через цю зустріч. Мер запізнився на зустріч і, ледь привітавшись з педагогами, звернув увагу на журналістку Кременчуцької газети Олену Ліпошко.
Він повідомив, що сьогодні акції АвтоКрАЗу передали державі і саме на націоналізації підприємства раніше настоювала міськрада на чолі з керманичем міста.
Тут слід відволіктися від зустрічі і пояснити, що «АвтоКрАЗ» та «Укртатнафту» не націоналізували! Це вилучення для військових потреб! Тож Віталію Малецькому не слід маніпулювати термінами!
Але повернемося до агіт-туру мера.
«Сьогодні є гарна новина, міська рада міста Кременчука зверталась до Президента України неодноразово, аби націоналізувати КрАЗ. КрАЗ – це підприємство Жеваго. Жеваго власник Кременчуцької газети і КрАЗу. Тепер за рішення відповідно президента буде передано весь пакет акції КрАЗу в державу і підприємство почне працювати на оборону держави», - його слова.
«Та ви б похвалились, що люди вже з теплом, а так люди сидять без тепла. Мезнуть!», - нагадала про проблеми міста Олена Ліпошко.
І ці слова журналістки викликала аплодисменти у педагогів.
Далі вже мер перейшов до суті своєї зустрічі з педпрацівниками. А саме розповів про інформаційну пропаганду і про те, як важливо користуватися інформацією із надійних джерел. Назвав при цьому у якості таких джерел Телеграм-канал Президента Зеленського і свій. Він порекомендував заходити в Інтернет, аби поцікавитися новинами, не більше 15-20 разів на день.
Торкнувся у своїй розмові пан Малецький і подачу тепла. Зокрема, повідомив, що 51% багатоповерхівок у Кременчуці вже підключені до теплоносія (станом на 14.30). Проте у залі були кременчужани, які мешкають переважно на Молодіжному, тож у їх квартирах батареї були і досі холодні.
«Завтра вже будете із теплом», - пообіцяв градоначальник.
Цього дня зворотного зв’язку із залом Малецькому не вдалось вибудувати. Він неодноразово звертався до присутніх: «Ну розкажіть, які в нас небезпеки. Які проблеми турбують?», - але у відповідь мовчання. «У інших школах були активніші», - його слова.
Тож довелося самому ставити питання і відповідати.
Так люди дізнались, що у разі підриву Кременчуцької ГЕС вода в Дніпрі може піднятися на три метри. Але це не є критичним. Буде час протягом засипати камінням пошкодження.
Дізнались педагоги, що на частині міських котельних немає генераторів, тож вони вразливі під час відключення електроенергії.
Але пообіцяв градоначальник, що Кременчук отримає автономний генератор в грудні - січні. Він дасть змогу у разі відключення світла цілі квартали деякий час тримати з теплими батареями.
Та при цьому сказав зловіщі слова: «Буде гірше, ніж зараз є».
Уже відповідаючи на запитання журналістки Олени Ліпошко пообіцяв, що опалювати кременчуцькі дитсадки і школи будуть, навіть, попри те, що навчальний процес триває онлайн.
Мер також провів майстер-клас, як заклеїти вікна клейстером на молоці. І головне, пообіцяв, що ялинку будуть встановлювати на площі Перемоги, а там і новорічне містечко. Їх освітлять за допомогою генератора і буде свято.
А те, що є проблемні будинки на тому ж Молодіжному, де люди понад півдня сидять без світла, то мер вбачає у цьому просто перевищення використаної електроенергії самими споживачами.
До речі, саму зустріч підгадали так, щоб о 16.00 завершити. У цьому районі планове відключення світла.
«Ну нам то пощастило, засвітла додому повернемось. А колегам з 31 гімназії в темряві повертатися після зустрічі з мером», - говорили присутні.
А ще вони обговорювали новину «Кременчуцької газети» про те, що містяни були - без тепла та світла, а Малецькому пофіг: він у своєму маєтку має всі ці блага цивілізації
Марина Соловей
Фото, відео Олександра Попенка