Кременчуцька газета
Вівторок, 21 Травня 2024
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube threads telegram

Ми в Telegram

Ви є тут

Надходження до бюджету Кременчука від порушників правил благоустрою зросли у 6 разів

20 квітня 2024 09:00

Ми проаналізували роботу інспекторів з благоустрою за 2 роки і були розчаровані ефективністю їх діяльності.

У Кременчуці є фахівці, які слідкують за порядком – до їхніх обов’язків входить контроль за дотриманням правил благоустрою Кременчуцької міської територіальної громади. І для цього в нашому місті є цілих три установи.

Головним у цьому питанні вважається Управління контролю за станом благоустрою. Відповідно до інформації, що розміщена на сайті Кременчуцької міської ради, до обов’язків управління входить вживання заходів для очищення території міста від безхазяйного майна, самовільно розміщених об’єктів, покинутих будматеріалів і конструкцій, тимчасових споруд тощо.

Інспектори цього підрозділу можуть проводити рейди та перевірки, щоб встановити, чи дотримаються громадяни правил благоустрою та правил розміщення зовнішньої реклами. У разі виявленого порушення, працівники управління можуть надати припис чи скласти протокол. У подальшому цей документ розглянуть на засіданні адміністративної комісії, а її члени вирішуватимуть, виправдати чи оштрафувати порушника.

Зазначимо, штраф можна отримати навіть через сміття поруч зі своїм парканом, наклеєну на стовпі об’яву, земельні роботи на своїй ділянці. Оштрафувати можуть працівника магазину, який за наказом начальства поставив біля закладу рекламний стенд. Адже для цього треба мати необхідний дозвіл.

Окрім Управління контролю за станом благоустрою, за зовнішнім виглядом міста спостерігають відповідні фахівці Автозаводської та Крюківської районних адміністрацій.

Ми порівняли ефективність (і прибутковість) роботи у 2022 та 2023 роках цих трьох установ.

За що можна отримати штраф

Порушення правил благоустрою підпадає під ст. 152 Кодексу України про адміністративні правопорушення, і в разі визнання вини порушникам загрожує штраф: від 340 до 1 тис 360 грн для фізичних осіб та від 850 до 1 тис 700 грн для підприємців та посадових осіб.

Порушеннями правил благоустрою вважаються: неналежний санітарний стан територій; влаштування звалищ побутового та будівельного сміття на прилеглій та дворовій території, зокрема у приватному секторі; стоянка транспортних засобів на газонах; самовільне розміщення на спорудах, стовпах, опорах та інших не відведених для цього місцях оголошень, плакатів, об’яв; відсутність дозволу на розміщення реклами; несвоєчасне косіння об`єктів рослинного карантину, забур’яненість; відсутність договорів на вивезення сміття або сплати за надані послуги; виконання робіт з благоустрою без затверджених проєктів на виконання земельних робіт та відповідного ордеру; відсутність огорожі на місці розриття; відсутність урн для сміття; торгівля в невстановленому місці; самовільне розміщення торговельних об’єктів тощо.

Управління контролю за станом благоустрою

Фахівцями цього підрозділу у 2022 році було складено 62 протоколи за ст. 152 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Один з них був повторним. Його виписали на людину, яка використовувала земельну ділянку не за цільовим призначенням та допустила заростання бур’янами газонів, квітників та прилеглих територій.

За той рік порушники фактично сплатили до місцевого бюджету 22 тис 981 грн.

У 2023 році протоколів склали майже вдвічі більше – 119. Серійних порушників було 8:

- 6 з них отримали штраф за торгівлю з рук, з машини або в іншому невстановленому місці;

- 1 – за самовільно встановлений рекламний засіб, торговельні лотки, павільйони, кіоски тощо;

- 1 – за наклеювання оголошень та плакатів, реклами листівок тощо в невизначеному для цього місці та за вчинення дій, які порушують благоустрій міста.

2023 рік приніс бюджету більше коштів від сплати штрафів – 146 тис 984 грн.

Автозаводська районна адміністрація

У 2022 році фахівці відділу контролю за станом благоустрою склали 51 протокол за ст. 152 КУпАП та 18 протоколів за ст. 44-3 КУпАП. Ця стаття кілька років тому була «на слуху» – пересічні громадяни могли отримати штрафи за неносіння маски під час карантину COVID-19, а працівники торговельних та розважальних закладів – за інші порушення правил карантину (відсутність розмітки на підлозі, антисептика в приміщенні, непроведення частих прибирань).

Розмір штрафів на початку карантину був щонайменш 17 тис грн. Втім, згодом статтю розділили, і за відсутність маски пересічні громадяни платили від 170 до 255 грн, а для працівників закладів сума не змінилася.

У 2023 році провідні спеціалісти відділу контролю за станом благоустрою склали 175 адмінпротоколів за ст. 152 КУпАП. За ст. 44-3 КУпАП протоколів нікому не вручали. Автозаводська райадміністрація не є розпорядником інформації щодо коштів, які стягнули з порушників.

Крюківська районна адміністрація

Кількість стягнутих штрафів невідома і у цьому підрозділі за аналогічною причиною. Втім, відомо, що його фахівці у 2022 році склали 19 протоколів за порушення правил благоустрою та 17 протоколів за порушення правил карантину.

2023 року кількість протоколів за порушення правил благоустрою зросла до 80. За ст. 44-3 КУпАП жодного протоколу не виписано.

Замість підсумку

У відділі з питань благоустрою Крюківської райадміністрації працюють 9 інспекторів, в аналогічному відділі в Автозаводській райадміністрації - 15. Тож не складно порахувати, що кожен із крюківських інспекторів з питань благоустрою за рік склав менше 10 протоколів. А кожен автозаводський інспектор в середньому - приблизно по 10. Це менше, ніж один протокол на місяць в інспектора.

 

Артем Кузьменко


"Кременчуцька газета" в соціальних мережах!
Будьте нашими підписниками... і одними з перших дізнавайтесь, що відбувається в Кременчуці та на Полтавщині, а також про резонансні події в Україні.
Не втрачайте шанс читати «гарячі» і цікаві новини першими!
Підписуйтесь на нас:  
Facebook: https://www.facebook.com/Kremenchukgazeta
Instagram: https://www.instagram.com/kg.ua/
Telegram: https://t.me/kgua_news


Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live threads
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися