Кременчуцька газета
Субота, 3 Червня 2023
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube

Ви є тут

Накриває хвилею радості при зустрічі: у Кременчуці офіційно представили чотирилапих для занять з безкоштовної каністерапії для дітей

31 березня 2023 08:30

Вони ефективні для емоційної підтримки членів родин, які пережили певні психологічні потрясіння чи втратили когось із близьких, для дітей з вадами мовлення чи іншими проблемами. 

Нещодавно до Кременчука, а згодом у бібліотечний відділ на вулицю Європейську, 66/13 приїхала відома кінологиня з Києва, лейтенантка поліції головного управління у Київській області Катерина Бєляєва. Із собою вона привезла своїх розумних, чотирилапих вихованців – бельгійських вівчарок малінуа Бентлі та Ванду. Тваринки, подібно псу Патрону, встигли стати всеукраїнськими улюбленцями, про них ми детально писали у попередній статті.

Хлопчику Бентлі три роки, з початку війни він ніс службу на блокпостах, активно долучався до роботи, знаходив речі, заборонені для обігу в Україні і уже навіть виявив кілька схронів зі зброєю.

Друга службова собачка - п’ятирічна Ванда – шукає людей по сліду, працює виключно по команді. З початку лютого 2022 р. її долучали до пошуку людей та волонтерів, знаходила вона і людей під завалами. Нещодавно собака пройшла 6 кілометрів, але знайшла в лісі дівчинку, яка загубилася.

Зауважимо, тварини – не лише професійні пошуковці, вони ще й пройшли необхідні нормативи для робочих собак, академію поліції та мають за спиною школу каністерапії. Іншими словами, вони можуть і наздогнати зловмисника, і знайти вибухонебезпечну річ, і поліпшувати психологічний стан своєю аурою.

На заході песики неймовірно сподобалися дітям – вони дивували метким виконанням команд і одночасною добродушністю. А за потреби, неначе слідчі, знаходили  власників речей, клали їм на ноги лапки, приносили кинуті предмети і головне – дозволяли себе гладити.

Окрім них, у бібліотечному відділі тут перебували троє чотирилапих красунь, з якими їх власники дозволяють контактувати дітям уже не вперше. Таку практику ввели тут нещодавно, завдяки проєкту «Радість дотику». Його започаткували міська публічна бібіліотека та молодіжна організація інвалідів, ветеранів війни (АТО) «Струни серця».

Працівники поєднали свої зусилля з кінологами та психологами для проведення занять з каністерапії (терапевтичного спілкування з чотирилапими). Вони ефективні для емоційної підтримки членів родин, які пережили якісь психологічні потрясіння чи втратили когось із близьких. Дані заняття також допомагають дітям з вадами мови, зору та слуху, дітям-кінофобам. Під час зустрічей та спілкування з собаками дітлахи весело проводять з ними час, граються, виконують різні цікаві вправи.

На сьогодні близько 20 дітей на постійній основі відвідують дані заняття при бібліотеці. У міській кінологічній службі налічується 10 контактних собак, тож запрошують сюди долучатися як бажаючих власників, так і відвідувачів.

Голова громадської організації «Струни серця» Сергій Чирва багато років організовував у місті сеанси каністерапії, однак сам домашнього улюбленця має лише останній рік. Його донька – професійна кінологиня, додому взяла декількох чотирилапих, які залишились без господарів. Тож коли постало питання – куди забирати привітну Найду з Макарова– вирішили до помешкання батьків.

Варто відзначити, що, схоже, живеться їй там дуже непогано. Адже помітно, як Найда любить свого господаря. А коли дозволяє себе гладити дітям та дорослим, з часом все одно повертається мордочкою до господаря. Тваринка пережила непросту особисту історію. Тож майже два місяці чула постійні обстріли окупантів у Бучанському районі на Київщині. На жаль, наразі ніхто не знає, де її господарі.

Спершу її прихистили одні господарі, але через чималу кількість тварин запропонували пану Сергію.

Він додає, що на зараз багато кінологів виїхали з Кременчука, дехто залишив улюбленців іншим спеціалістам.

«Інколи спокійних собачок передають психологам, адже з ними легко працювати. Далі з ними варто займатися. У каністерапії головне – безсловесне спілкування. Тож беремо для такого тваринок, які люблять контактувати з людьми. Такі заняття ми проводимо не лише тут, а і у обласному госпіталі. Зазвичай заняття платні, але у рамках проєктів проводимо такі зустрічі на безкоштовній основі для громадян», - наголошує С.Чирва.

З неймовірно комунікабельним золотим ретрівером Айрою знайомить дітей господар, композитор Сергій Бацман. Такі породи посідають четверте місце по інтелекту серед песиків, дуже люблять дітей, у них немає гену агресивності, хоча виведені були для полювання - між пальцями мають навіть шкірні перепонки, завдяки яким гарно плавають.

«Незабаром їй буде 3 роки, вона у мене з 4,5 місяців. Порода дуже розумна. Колись дістав її у Мелітополі. Я не проводжу з неї кінологічну собаку. Але всі команди, необхідні для собаки, вона знає», - говорить власник. 

І, не зважаючи на надмірно активну породу джек-рассел-тер’єра, трирічна дівчинка Ірма спокійно дивиться на дітлахів та дозволяє себе гладити і пестити з усіх сторін. Її ніжний вигляд не може не викликати замилування в оточуючих, тому звісно, тваринка і на секунду не залишається без уваги.

Її господар Олексій – працівник місцевої бібліотеки – розповідає, що щодня вигулює Ірму по 2-3 години, трохи тренує її в парку, але найчастіше – бере з собою на роботу. Тож стіни бібліотеки для неї як рідні. Олексій стоїть біля Ірми та дітей, а як тільки відійде – песик слухняно побіжить за господарем, навіть якщо той відійде на 3 метри.

«Вона більш грайлива на вулиці, а тут вихована. Спершу вигулювали її лише на повідку. Але вона швидко опанувала команди, слухається без повідка. Загалом їй треба щодня виділяти по 4 години уваги, інколи я уже втомлююсь гуляти, а вона ні», - коментує він.

До речі, приносити сюди дітям солодощі для тваринок не довзоляють. А от не соромлячись приводити тих, хто цього потребує, варто. 

Заняття тут проводяться з понеділка по четвер з 10.00 до 12.00. Додаткова інформація та запис на заняття: [email protected], [email protected];
 (098)-791-02-13 (9.00 - 17.00).

Нагадаємо, Бентлі знаходить схрони, Ванда - зниклих людей: до Кременчука приїхала столична кінологиня з відомими вівчарками-терапевтами

 «Радість дотику» - у Кременчуці проводять заняття із каніс-терапії

 

 

Ліна Романченко

фото Кирила Воронцова, Артема Коваленка

 


"Кременчуцька газета" в соціальних мережах!
Будьте нашими підписниками... і одними з перших дізнавайтесь, що відбувається в Кременчуці та на Полтавщині, а також про резонансні події в Україні.
Не втрачайте шанс читати «гарячі» і цікаві новини першими!
Підписуйтесь на нас:  
Facebook: https://www.facebook.com/kremenchuckagazeta/
Instagram: https://www.instagram.com/kg.ua/
Telegram: https://t.me/kgua_news


Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися