Кременчуцька газета
Понеділок, 26 Лютого 2024
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube threads telegram

Ви є тут

Написи та пам’ятні знаки мовою агресора: у Кременчуці досі залишаються російські маркери

7 грудня 2023 14:00

Втім вже немає вулиць, які підпадають під перейменування.

У Кременчуці триває виконання Закону України «Про засудження та заборону пропаганди російської імперської політики в Україні і деколонізацію топонімії»

Минуле засідання комісії пройшло приблизно три місяці тому, і представники міської влади відзвітували про виконану роботу в аспекті деколонізації та декомунізації за цей період.

«Практично на сьогоднішній день ми з вами 156 топонімів змінили, і в нас немає вулиць, які на сьогодні підпадають під перейменування», - зазначив Юрій Гриценко, голова комісії та секретар міської ради.

Втім деякі об’єкти, які знаходяться у відкритому просторі Кременчука, досі залишаються російськими маркерами. Тож начальниця Управління культури й туризму Ірина Вологодська, присутня на комісії, розповіла, які в нашому місті є пам’ятники, меморіальні дошки та братські могили з елементами русизму.

Вона зазначила, що управління зараз укладає договір на виготовлення облікової документації з метою зняття з державного обліку братської могили «Борці за владу рад».

«На території громади немає пам’ятників та пам’ятних знаків, які містять символіку російської імперії, але в публічному просторі залишилися три пам’ятні знаки з написами російською мовою. І зараз ведеться робота з балансоутримувачами, власниками щодо цих об’єктів», - сказала Ірина Вологодська.

Йдеться про пам’ятні знаки:

- робітникам заводу дорожніх машин;

- робітникам вагонобудівного заводу;

- жертвам Голокосту.

«Крім того, залишилося п’ять об’єктів, що мають написи, які не відповідають вимогам законодавства. Ці об’єкти знаходяться поза межами публічного простору, на закритих територіях підприємств. Відповідно, вся відповідальність лягає на власників цих установ», - продовжила керівниця Управління культури й туризму.

Її доповідь перервав Юрій Гриценко, який зазначив, що утримувачам цих об’єктів направили листи з вимогами виконати умови Закону України. Деякі відповіли, погодившись на співпрацю, щоб місцева влада перевела написи та затвердила ескіз, а інші, як сказав секретар міськради, «відморозилися». Тому він на комісії повторно звернувся до керівників установ, де є об’єкти, що підпадають під ЗУ, щоб вимоги все ж були виконані. Інакше передбачені санкції, які можуть полягати навіть у зупинці підприємства.

Йдеться про пам’ятні знаки:

- робітникам вагонного депо;

- робітникам Крюківського кар’єроуправління;

- робітникам м’ясокомбінату;

- робітникам колії…

Також на доручення комісії від 20 вересня було додатково обстежено могили та пам’ятні знаки часів Другої світової війни, що знаходяться в публічному просторі Кременчуцької міської громади. Перевірка передбачала дотримання перекладу написів відповідно до вимог ЗУ.

Виявили п’ять таких братських могил:

- радянських воїнів на просп. Свободи;

- героїв битви за Дніпро;

- радянських воїнів у Крюкові біля мосту;

- радянських воїнів у с. Потоки;

- братська могила у с. Придніпрянське.

Також, за словами чиновниці, треба звернути увагу на пам’ятник Воїну-визволителю на вул. Соборній.

Всім балансоутримувачам направили листи. Кошти на виконання робіт передбачені у бюджеті уже наступного року.

Оскільки майже всі об’єкти, крім братської могили на просп. Свободи, знаходяться на балансі КП «Благоустрій Кременчука», Управління культури пропонує доручити Департаменту ЖКГ взяти це питання на власний контроль. Юрій Гриценко зазначив, що відповідну роботу виконуватимуть послідовно – лише після завершення робіт над одним об’єктом, перейдуть до іншого. Розпочати процес планують у січні.

Також ще майже пів року тому прийняли рішення на комісії привести у відповідність меморіальні дошки, написи на яких – російською мовою та мають написи на кшталт «Велика вітчизняна війна». Станом на 6 грудня з публічного простору вилучили та планують замінити 8 дощок. Залишилося змінити ще 2 дошки.

Ті дошки, які не приведуть у відповідність протягом термінів, зазначених у Законі України, демонтують. Юрій Гриценко спрогнозував, що наступне засідання відбудеться в березні, і тоді відзвітують про виконану роботу.

Нагадаємо, Кременчук ще не отримав відповідь, що робити з захороненням «Борці за владу рад», але налаштований його демонтувати.

Дві вулиці у Кременчуці змінять назву.

У Кременчуці з’являться меморіальні дошки п’ятьом загиблим воїнам.

 

 

Артем Кузьменко


"Кременчуцька газета" в соціальних мережах!
Будьте нашими підписниками... і одними з перших дізнавайтесь, що відбувається в Кременчуці та на Полтавщині, а також про резонансні події в Україні.
Не втрачайте шанс читати «гарячі» і цікаві новини першими!
Підписуйтесь на нас:  
Facebook: https://www.facebook.com/kremenchuckagazeta/
Instagram: https://www.instagram.com/kg.ua/
Telegram: https://t.me/kgua_news


Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live threads
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися