Кременчугская газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Вторник, 14 Июля 2020 года
Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube

Вы здесь

Нардеп Костянтин Жеваго: про гроші, родину, втрату бізнесу і про те, чого не вистачає Україні для розвитку

 

12 ноября 2018 12:20

Народний депутат України дав інтерв’ю журналісту Миколі Княжицькому в його авторській програмі на телеканалі «Еспресо». Відверта розмова стосувалася багатьох цікавих тем: від державного суверенітету країни до родини. Кременчуцька газета вибрала цитати з інтерв’ю Костянтина Жеваго телепрограмі «Княжицький».

Про суверенну державу та суверенний народ

- Якщо подивитися історію України, то ми ніколи не були суверенною державою.  Маленькі держави – такі, як Литва, Латвія чи Естонія - вже 1,5-2 тис років є суверенними. А ми весь час були суверенним народом. І нарешті величезна перемога – ми стали суверенною державою.

Проте Україна ніколи не буде суверенною, якщо не матиме міцної економіки. А міцна економіка – це освічені люди, що працюють на сучасних підприємствах, продукція яких експортується в світі. На світових ринках споживач платить євро чи доларом за якість. Коли ми продаємо туди продукцію, це є прикладом виробництва якісної продукції.

Про лондонську фондову біржу та 35% молекул української сталі в автівках BMW

- Ми найперша і єдина компанія (компанія Ferrexpo), яка зайшла за останні 10 років на Лондонську фондову біржу… Ми працюємо відкрито.

Підприємства гірничо-металургійного комплексу (в Горішніх Плавнях) виробляють продукцію, яка споживається найбільшими сталеливарними компаніями світу. Саме з цієї продукції потім виготовляють автомобілі. Незалежно від того, де вони їздять – у Києві чи в Гонконгу – на 35% автомобілі BMW створені з молекул, які ми виробляємо на підприємствах компанії Ferrexpo в Полтавській області. 15% автомобілів Mercedes також зроблені з нашої продукції. Щодо смартфонів Apple, Samsung, телевізорів Sony, Panasonic та інших, то в них також є наша частка.

Про те, чого не вистачає Україні для розвитку

- Нам завжди не вистачає системності. Системності до того, що ми хочемо робити. Ми кожен рік випускаємо програму розвитку України до 2035 чи до 2045 року, і потім вони відрізняються…

Нам не вистачає людей, аби реалізовувати всі плани. Гальмує філософія керівників…

Найстрашніший ворог України – це відсутність професійних людей, які б керували індустріями, галузями або міністерствами, розуміючи, що вони роблять. Нам не треба вигадувати велосипед – потрібно просто брати найкращий досвід і його імплементувати.

Що ми бачимо сьогодні в урядах? За останні 25 років я бачив багато урядів. У цьому уряді я б кількох міністрів не бачив взагалі…

Наведу приклад без прізвищ. Ми мали керівницю Національного банку, яка зробила дуже багато біди для економіки, для банківської системи, для людей, які тримали свої гроші в банківській системі. З часів Другої світової війни жодної успішної країни не було, де б сама держава закрила 45-50% своєї банківської системи. У неї був аргумент, що ці кредитно-фінансові установи не виконували функції банків, а були кишеньковими. В країнах світу не закривали їх, а приєднували до публічних банків, стоврювали умови для об’єднання чи приєднання до найбільших банків.

Будь-хто повинен мати освіту і досвід. Якщо людина не працювала жодного дня в жодному центральному банку світу – ані в Німеччині, ані в США, ані в України, ані в Японії, то як можна таких людей призначати на керівні посади в нашому Центральному банку? Ми ж не біоматеріал, на якому треба проводити експерименти!

Про інвестиції і чи може бути держава якісним власником

- Україна не дуже активно працює в залученні інвестицій. Ми, зокрема, не маємо статистики, що інвестиції залучаються. Ви сьогодні побачите дуже випадкові ситуації, коли 100, 200 або 500 млн приходять до України. В деяких випадках, якщо подивитися на якість цих інвестицій, то це просто спекуляції.

У моєму розумінні - це дуже проста ситуація. Не може бути держава якісним власником. Ми повинні приватизувати все. Приватизація, яку нам обіцяли, не відбувається. Все це (об’єкти – ред.) треба виставити на відкриті аукціони - і нехай придбаває хто завгодно, нехай кошти платить державі, яка утримуватиме і лікарні, і школи, й інше.

Всі країни світу приватизують свої підприємства, але до цього слід залучати радників – відомі світові банки – та реалізовувати проекти через відкритий конкурс.

Про втрату бізнесу в Криму

- Важка тема і емоційно руйнівна. В 2002-2003 роках я разом із молодшими партнерами придбав суднобудівельний завод «Залив». Ми вклали в нього душу і гроші (майже 150 млн доларів), вкрали час у своїх родин – замість того, щоб займатися сім’єю, дітьми, ми будували підприємство і шукали споживачів продукції. Потім вийшли на рівень постачання кораблів на США та Норвегію. Судна були б задіяні в нафтогазодобувному комплексі, добували би газ на шельфах…

Коли Крим анексували, ми втратили майбутні технології, багато грошей… Ці технології мали би працювати на користь України.

Про гроші

- В моєму світі гроші – це інструмент здобуття свободи і можливість робити по-справжньому прогресивні справи. Гроші – це свобода пересуватися, можливість мати різний досвід, який розвиває людину. Розвиток людини – це те, що я хотів би бачити в себе у країні та в світі. Розвиток іде поруч із достатком і заможністю людини. Тоді людина покращує своє житті і живе довше, а ще розвиток штовхає до еволюції.

Про родину

- Сьогодні моя дружина – доцент Національного економічного університету в Києві – провідного економічного університету країни.

А познайомилися ми в 17 років, коли прийшли навчатися саме в цей університет. Ми п’ять років навчалися разом в одній групі. Одружилися у 24 роки, і я після закінчення вузу пішов займатися бізнесом і політикою, а вона залишилася в університеті і працює там вже понад 22 роки. У нас двоє дітей – син Іван і донька Софія.

Подпишись на нас

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

Другие новости

Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Мы в Telegram

Подписаться