Кременчугская газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Среда, 20 Марта 2019 года
Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube

Вы здесь

Нардеп Костянтин Жеваго про гроші, втрату бізнесу, чого не вистачає Україні для розвитку та про родину

 

30 октября 2018 09:15

Народний депутат України Костянтин Жеваго дав інтерв’ю відомому журналісту Миколі Княжицькому на телеканалі «Еспресо». Відверта розмова стосувалася багатьох цікавих тем: від державного суверенітету країни до родини нардепа. Кременчуцька газета зробила текстову вибірку з інтерв’ю, а також  дає повну версію телепрограми «Княжицький».

Про суверенну державу та суверенний народ

-  Якщо подивитися історію України, то ми ніколи не були суверенною державою. Тут маленькі держави, такі як Литва, Латвія чи Естонія вже 1,5-2 тис років є суверенними. Ми ніколи не були суверенною державою, а весь час були суверенним народом і величезна перемога – ми стали суверенною державою.

Проте, Україна ніколи не буде суверенною, якщо не матиме міцну економіку, а міцна економіка  -  це освічені люди, які працюють на сучасних підприємствах, продукція яких експортується в світі. На світових ринках споживач платить євро чи доларом за якість. Коли ми продаємо туди продукцію, то це є приклад виробництва якісної продукції.

 

Про лондонську фондову біржу та 35% молекул української сталі в автівках БМВ

- Ми найперша і єдина компанія (компанія Ferrexpo, яка зайшла за останні 10 років на Лондонську фондову біржу. Там є багато факторів, які маємо показувати інвесторам. Ми працюємо відкрито.

Підприємства гірничо-металургійного комплексу, який працює у Горішніх Плавнях, виробляють продукцію, яка споживається найбільшими сталеливарними компаніями світу. Саме з цієї продукції потім виробляються автомобілі. Незалежно, де вони їздять – Київ чи Гонконг – на 35% автомобілів BMW по своїй вазі створені з молекул, які ми виробляємо на підприємствах компанії  Ferrexpo  в Полтавській області.  15% автомобілів Mercedes також вироблені з нашої продукції. Що стосується айфонів, Samsung , телевізорів Sony, Panasonic та інші, то там також є наша частка.

Про те, чого не вистачає Україні для розвитку

- Нам завжди не вистачає системності. Системності до того, що ми хочемо робити. Ми кожен рік випускаємо програму розвитку України до 2045 року чи до 2035 року і потім вони відрізняються…

Нам не вистачає людей аби реалізовувати ці плани.  Гальмує філософія керівників…

Найстрашніший ворог України - це відсутність професійних людей, які керували б індустріями, галузями, або міністерствами, розуміючи, що вони роблять. Нам не треба вигадувати велосипед, потрібно просто брати найкращий досвід і його імплементувати.

Що ми бачимо сьогодні в урядах? За останні 25 років я бачив багато урядів. У цьому уряді я б кількох міністрів не бачив взагалі…

Дам приклад без прізвищ. Ми мали керівницю Національного банку, яка зробила дуже багато біди для економіки, для банківської системи, для людей, які тримали свої гроші в банківській системі. З часів Другої світової війни жодної успішної країни не існує, де б сама держава закрила 45-50% своєї банківської системи. У неї був аргумент той, що ці банки не виконували функції банків, а були кишеньковими. В країнах світу не закривали їх, а приєднували до публічних банків, робили умови для об’єднання чи то приєднання до найбільших банків.

Будь-хто повинен мати освіту і досвід. Якщо людина не працювала жодного дня, в жодному центральному банку світу, ані в Німеччині, ані в США, ані в України, ані в Японії, то як можна таких людей призначати на керівні посади в нашому Центральному банку? Ми ж не біоматеріал, на якому треба проводити експерименти!

Про інвестиції і чи може бути держава якісним власником

- Україна не дуже активно працює в залученні інвестицій. Ми зокрема, не маємо статистики, що інвестиції залучаються. Ви сьогодні побачите дуже випадкові ситуації, коли 100, 200 або 500 млн приходять до України. В деяких випадках, якщо подивитися на якість цих інвестиції, то це - просто спекуляції.

У моєму розумінні — це дуже проста ситуація. Не може бути держава якісним власником. Ми повинні приватизувати все.Приватизація не відбувається, яку нам обіцяли. Все це треба виставити на відкриті аукціони і хай придбаває хто завгодно і кошти платить державі, а та утримуватиме і лікарні і школи і інше.

Всі країни в світі приватизують свої підприємства, але для цього слід залучати радників - відомі світові банки та реалізовувати через відкритий конкурс.

Про втрату бізнесу в Криму

- Важка тема і емоційно руйнівна. В 2002-2003 році  я, разом з молодшими партнерами, придбав судобудівельний завод «Залів». Ми вклали в нього душу і гроші (майже 150 млн дол), вкрали час в родині – замість того, щоб займатися родиною, дітьми, ми будували підприємство і шукали споживачів продукції. Потім вийшли на рівень постачання кораблів на США та Норвегію, які були задіяні в нафто-газодобувному комплексі і добували б газ на шельфах…

Коли Крим анексували, ми втратили майбутнє в технології, багато грошей…. Ці технології мали робити на користь України.

Про гроші

- В моєму світі гроші - це інструмент здобуття свободи і можливість робити по справжньому прогресивні справи в світі. Гроші - це свобода пересуватися, мати різний досвід і це розвиває людину. Розвиток людини - це те, що я хотів би бачити в себе, країні і світі. Розвиток іде поруч з достатком і заможністю людини. Тоді людина покращує своє житті і живе довше і саме ця людина штовхає еволюцію.

Про родину.

- Моя дружина сьогодні - доцент Національного економічного університету в Києві  – провідного економічного університету країни.

А познайомилися ми в 17 років, коли прийшли навчатися саме в цей університет. Ми п’ять років навчалися разом в одній групі. Одружилися ми в 24 роки і я після закінчення пішов займатися бізнесом і політикою, а вона залишилася в університеті і зараз працює там вже більше 22 років.

У нас 2 дітей – син Іван і донька Софія.

Повну версію інтерв’ю народного депутата Костянтина Жеваго Миколі Княжицькому на телеканалі «Еспресо»  дивіться за посиланням.

 

 

 

 

Подпишись на нас

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

Другие новости

Афиша Кременчуга
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Мы в Telegram

Подписаться