Кременчуцька газета
Четверг, 30 Листопада 2023
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube threads

 

Ви є тут

Нардеп Шаповалов, який у Києві захищав варіант «Мамай залишається мером Полтави», хоче створити коаліцію із фракцією «Слуга народу»: останні - проти

26 жовтня 2022 09:45

Наші джерела повідомили, що процес домовленостей так і не розпочався.

 Над мером Полтави, представником партії «За майбутнє» Олександром Мамаєм згущаються хмари. Частина депутатів хоче зняти його з посади. Керманич Полтавщиною Дмитро Лунін не виключає, що звернеться до Президента України Володимира Зеленського з проханням введення в місті військової адміністрації. І перші, і другий вважають, що мер погано керує Полтавою тощо.

Як пише видання «Полтавщина», понад тиждень тому Полтавський міський голова Олександр Мамай повідомив «Полтавщині», що з 17 жовтня розпочне консультації з головами усіх фракцій, щоб напрацювати робочу більшість.

Нагадаємо його тодішні слова:

«Мені приємно, що депутати зрозуміли позицію Дмитра Луніна, з понеділка, думаю, ми розпочнемо консультації, створимо більшість у 30+ депутатів. Бо усі зрозумілі, що потрібно працювати на громаду, а не чваритися між собою. Чи можливі при цьому кадрові зміни, чи є у мене бажання змінювати секретаря Андрія Карпова та заступників? Ні, такого бажання у мене немає».

Ця інформація збігалася з іншою, що народний депутат, керівник партії «За майбутнє» в Полтавській області Юрій Шаповалов, який у Києві захищав варіант «Олександр Мамай залишається міським головою», отримав час на те, щоб спробувати створити із фракцією «Слуга народу» іншу більшість, замінивши нинішнього секретаря міськради від «Європейської Солідарності» на депутата з фракції «СН».

Минув час. Наші джерела повідомили, що процес домовленостей так і не розпочався. Один наш співрозмовник з команди «Слуги народу» повідомив наступне:

«Ми чули про те, що команда Мамая хоче повернути до себе депутатів Артеменка та Кислова. Наразі він має 15 голосів, якщо рахувати фракцію «За Майбутнє», Оксану Деркач, Сергія Капліна, Владу Співак, Юрія Бублика і самого міського голову. Можливо, ці спроби залучити двох депутатів мають на меті потім до 17 голосів додати ще хоча б 5-х (зі «Слуги народу» і точково з якихось інших фракцій). Але у міського голови тут одна проблема — об’єднуватись із ним ніхто не хоче. Олена Шуляк однозначно повідомила, що для «Слуги народу» таке об’єднання неприпустиме. З «Європейської Солідарності» також ніхто на це піде».

До коментаря додамо, що наш співрозмовник — один із підписантів листа до Дмитра Луніна з вимогою призначити військову адміністрацію без будь-яких умов.

Інший наш співрозмовник — також з табору опозиції, але який не підписував цього листа. Хоча Олександр Мамай і розраховує саме на цю частину депутатів (які пов’язані із підприємцем Леонідом Гонтарем), але й вони не допускають такого союзу:

«Якщо Олександр Мамай залишатиметься на посаді мера, то таке об’єднання не може відбутися з принципових причин. Міський голова може розповідати, що частині депутатів не подобається варіант із військовою адміністрацією, але це не свідчить про те, що ці депутати готові об’єднуватись із ним. Ця група в теорії може допускати перемовини із фракцією «За Майбутнє», щоб замінити секретаря, але без Мамая. Ці депутати допускають запровадження військової адміністрації, але зі збереженням впливу депутатів на розподіл коштів громади. Щоб обов’язки голови адміністрації і депутатів були розподілені. Такий варіант можливий».

Та поки обидва варіанти стоять на паузі, після завершення якої побачимо який із них виявиться реальним.

 

Ян Пругло, Полтавщина

Марина Соловей


"Кременчуцька газета" в соціальних мережах!
Будьте нашими підписниками... і одними з перших дізнавайтесь, що відбувається в Кременчуці та на Полтавщині, а також про резонансні події в Україні.
Не втрачайте шанс читати «гарячі» і цікаві новини першими!
Підписуйтесь на нас:  
Facebook: https://www.facebook.com/kremenchuckagazeta/
Instagram: https://www.instagram.com/kg.ua/
Telegram: https://t.me/kgua_news


Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися