Кременчуцька газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Субота, 29 Січня 2022
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube

Вы здесь

Затримані члени кременчуцької наркобанди можуть святкувати першу перемогу, а містяни обурені діями полтавського суду і кличуть на мітинг

 

28 січня 2021 16:30

Колегія Полтавського апеляційного суду, під головуванням судді Костенка, суттєво знизила суми застави фігурантам справи щодо кременчуцької наркомафії. Раніше на це не наважувалися інші судді. Подібне рішення змусило журналістів замислитися і поставити гострі питання головуючому судді, на які він поки не відповів. А тим часом, останнє рішення суддів апеляційного суду, схоже, дозволить підозрюваним швидше вийти на волю. 

Проте небайдужі містяни в п’ятницю о 9.30 планують пікетувати Крюківський райсуд, де мають розглядати чергове клопотання про продовження терміну тримання під вартою підозрюваних, адже кременчужани вважають, що після того, як їх випустять на волю, вони зможуть тиснути на свідків та продовжити свою «чорну справу».

День 13 лютого 2020 року в Кременчуці був наповнений подіями, про які оперативники говорять так: «За останні роки такого не пам'ятаємо».

Вся справа в тому, що київські, полтавські та кременчуцькі правоохоронці викрили, документували та затримували великих регіональних наркоторговців.

Спецоперація проходила під грифом «Таємно», щоб ніхто з наркоторговців не знав про можливе затримання.

В ході спецоперації в Кременчуці було припинено діяльність великої нарколабораторії.

Тоді прокурор Полтавщини Ярослав Голинський розповів подробиці спецоперації. Зокрема, одна з нарколабораторій перебувала в Кременчуцькому районі. Там вилучено близько кілограма амфетаміну.

Організував злочинну групу 52-річний кременчужанин і привернув до «справи» близько двох десятків осіб.

Під час всіх  обшуків вилучили на 2,5 млн грн наркотиків, а також обладнання і навіть зброю.

У наркоділків знайшли понад тонну заготовок для виготовлення наркотиків.

У нарколабораторії, яка працювала під Кременчуком, вилучили близько 1 млн грн готівки. Також вилучили елітні автомобілі.

Для проведення спецоперації залучали близько 1000 поліцейських.

Згодом деяких підозрюваних у наркосправі затримали, інші - досі перебувають у розшуці.

Ті, хто сидить у СІЗО неодноразово намагалися вийти на свободу, подаючи апеляційні скарги на рішення судів про тримання під вартою з можливістю внесення застави, але програвали суди. Таких судів було багато.... але всі вони не йшли назустріч підозрюванним у наркосправі.

До речі, за цей час деякі «дрібні рибки» вже отримали строки.

Проте ситуація з великими «гравцями» справи корінним чином змінилася на початку цього тижня, коли колегія суддів Полтавського апеляційного суду (доповідач суддя Володимир Костенко) розглянула апеляційну скаргу захисника Г.Бойченка щодо оскарження ухвали суду в кримінальному провадженні №12019170000000207, яким продовжено строк дії запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою обвинучаеним до 5 лютого 2021 року та зазначені розміри застав від 1 млн 616 тис грн до 9 млн 459 тис грн.

Згодом суддя В.Костенко оголосив вступну та результативну частину, з якої СУТТЄВО знизив розмір застави.

ДИВИТЬСЯ САМІ І РОЗМІРКОВУЙТЕ

Розміри застави обвинувачених були: 2 млн грн, 9 млн 459 млн грн, 4 млн грн, 3 млн 153 тис грн, 1 млн 616 тис грн.

Після розгляду апеляційної скарги коллегією суддів під головуванням В.Костенка розміри застави обвинувачених стали 567 тис 540 грн, 630 тис 600 грн, 567 тис 540 грн, 567 тис 540 грн.

Вивчаючи рішення судів, ми знайшли спірні питання, які 27 січня ввечері попрохали прокоментувати суддю В.Костенка (на фото).

Таке погодження від нього ми отримали, але 28 січня суддя В.Костенко через пресслужбу суду відмовився від спілкування, прохаючи надіслати питання електронною поштою. Це ми і зробили.

Так, ми нагадали, що у лютому 2020 року відносно злочинної організації були прийняті ухвали Октябрським судом про застосування запобіжних заходів у вигляді тримання під вартою з альтернативою внесення застав у різних розмірах. Прокуратура їх оскаржила, як і сторона захисту. Апеляційний суд під головуванням судді Валентина Томилка задовольнив апеляційні скарги та збільшив суми застави підозрюваним. При цьому своє рішення Апеляційний суд вмотивував. В подальшому Апеляційним судом неодноразово розглядались апеляційні скарги захисників, щодо зміни запобіжних заходів відносно підозрюваних та зменшення розмірів застав, однак суди відмовляли.

«Що змінилося з того часу, та які нові підстави послужили для значного зменшення Вами розмірів застав, щодо обвинувачених? Якщо станом на сьогоднішній день не допитано жодного свідка та не досліджено жодного доказу по справі?» - запитала редакція у судді.

Далі ми констатували, що станом на сьогоднішній день, згідно до статті 183 Кримінально-процесуального кодексу (КПК) України суд має право не визначати заставу для осіб, які вчинили кримінальні правопорушення передбачені ст. 255 (Створення злочинної організації) та ч. 3 ст. 307 (Незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення, пересилання чи збут наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів) Кримінального кодексу України.

«З огляду на Вашу ухвалу, чи має право тепер Крюківський районний суд не визначати розмір застави при вирішені питання, щодо продовження тримання під вартою обвинувачених?» - таким було наше наступне запитання судді.

Крім того, ми зазначили, що на момент розгляду апеляційних скарг 26.01.2021 вже діяли норми після змін ст. 183 (Тримання під вартою) КПК України щодо можливості не визначати розміри застави.

«Чи правильним ви вважаєте своє рішення про зменшення сум застав в розрізі ч. 1 ст. 5 КПК України: «Процесуальна дія проводиться, а процесуальне рішення приймається згідно з положеннями цього Кодексу, чинними на момент початку виконання такої дії або прийняття такого рішення?» - запитала редакція.

У своєму листі до суду ми констатували, що враховуючи обсяги злочинної діяльності вказаної організації, майже немає жодних сумнівів, що всі вказані особи (суми застав котрим зменшені колегією суддів) внесуть їх та вийдуть на свободу.

«Як на Вашу думку, як тепер уникнути ризиків впливу на свідків, адже вони відомі обвинуваченим. Про що самі обвинувачені повідомляли у ході судових засідань?» - запитали журналісти.

Ми не знаємо, чи буде суддя надавати нам відповіді на поставленні запитання, але попередня домовленість про це нами досягнута.

МІСТЯНИ ОБУРЕНІ І СКЛИКАЮТЬ МІТИНГ

А поки ж просто зазначимо, що вже завтра, 29 січня, зранку в Крюківському райсуді планується розгляд клопотання прокурора про продовження терміну тримання під вартою підозрюванних у наркозлочинах містян. Якщо вони внесуть таку зменшену суддями в Полтаві заставу, то суд в Кременчуці може не відбутися.

Якщо заставу не внесуть до судового засідання у Крюківському райсуді, то суд має розглянути клопотання. Головуватиме на засіданні суддя Олександр Маханьков, а поруч з ним вирішуватимуть долю підозрюваних будуть Іван Дядечко та Світлана Фадєєва.

За попередніми даними небайдужі містяни завтра о 9.30 планують пікетувати суд, бо вони вважають, що, якщо випустити підозрюваних на волю, вони зможуть тиснути на свідків та продовжити свою «чорну справу».

І на останок, нагадаємо, що не всі підозрюванні у справі зараз знаходяться під вартою. Деякі з них - у бігах. Давайте допоможемо поліції їх розшукати.

УВАГА - РОЗШУК!

Головне управління Національної поліції в Полтавській області оголосило у розшук кременчужан, які можуть бути причетні до діяльності виявленої нещодавно нарколабораторії

Днями у сусідній області правоохоронці затримали Олексія Зайцева, 1986 року народження. Тож перший підозрюваний уже за гратами. Але його «колеги» ще перебувають на волі. Таким чином поліція знову просить про допомогу в їх пошуці.

Розшукується Олександр Муха, 1969 року народження.

Михайло Назаренко, 1976 року народження.

Ці особи, скоріш за все, причетні до діяльності виявленої правоохоронцями нарколабораторії. Їм інкремінують статтю 313 Кримінального кодексу України «Викрадення, привласнення, вимагання обладнання, призначеного для виготовлення наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів, чи заволодіння ним шляхом шахрайства або зловживання службовим становищем та інші незаконні дії з таким обладнанням», статтю 307 «Незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення, пересилання чи збут наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів» та статтю 311 «Незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення чи пересилання прекурсорів».

Ще двоє кременчужан оголошені у розшук за розповсюдження наркоречовин.

Згідно даних з сайту МВС, це Григорій Крупа, 1990 року народження.

Також розшукується Андрій Климец, 1989 року народження.

Щодо обох кременчужан є ухвала суду про дозвіл на затримання з метою приводу.

Обох чоловіків підозрюють у незаконному виробництві, виготовленні, придбанні, зберіганні, перевезенні, пересиланні чи збуті наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів, а також у використанні коштів, здобутих від незаконного обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів або прекурсорів.

Якщо ви знаєте місце знаходження цих осіб, телефонуйте за номерами телефонів: (097) 240-00-75,  (0532) 51-75-64, «102».

Нагадаємо, у Кременчуці проведена унікальна спецоперація: викрито нарколабораторію і затримані великі наркоторговці.

Раніше: Допоможемо поліції розшукати кременчужан, які можуть бути причетні до діяльності виявленої нарколабораторії

У Кременчуці затримано одного з фігурантів наркомафії: екс-правоохоронця, Який кришував наркобізнес в місті

Перший пішов: одного вже затримали, інші - ще в бігах і поліція знову просить про допомогу в їх пошуці

 

Марина Соловей 

Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

 

Інші новини

Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Ми в Telegram

Підписатися