Кременчугская газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Вторник, 21 Января 2020 года
Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube

Вы здесь

«Наша школа просочена сльозами»: свідки шокували зізнаннями у скандальній справі директорки проти батьків цього учбового закладу

 

17 июля 2019 13:30

Зі слів свідків директорка поводила себе так, ніби вища за всіх.

Сьогодні, 17 липня, у Крюківському райсуді Кременчука подовжився розгляд справи тепер уже колишньої директорки Садківської школи Тамари Бондаренко проти мами одного з учнів школи Ліани Єгорової.

Суддя Олександр Маханьков та сторони по справі заслухали свідків.

Першою покази давала колишня завгосп школи Уляна Б.

Вона заявила, що працювала при колишній директрисі пані Бондаренко близько 10 років.

Що стосується повідомлень Ліани Єгорової в Фейсбуці про події в навчальному закладі, то свідок підтверджує: «Там брехні немає. Все написано справедливо».

Жінка розповіла про те, як директорка пила у приміщенні школи, як зі школи не вивозилося сміття і його палили у баках на території навчального закладу, як відремонтовані туалети «пахли», бо ремонт зробили технічно не вірно.

Але найбільше вразили її слова про колишню керівницю школи, адже в нашій країні давно не має рабства, а пані директорка, схоже, поводила себе вище за всіх.

«Я ніколи не думала, що вона така і буде доводити людей до звільнення за власним бажанням…Люди її боялись. Скільки плакали. За нашу школу говорять, що вона просочена сльозами… Вона доводила до сліз вчителів… У неї деспотично-авторитарний спосіб керування… Вона так себе поводила, наче це була її приватна школа…. Батьків вона обвинувачувала за їх справедливі вимоги. НЕ має вона бути завжди царицею Тамарою», - каже пані Уляна.

На уточнююче запитання адвокатів жінка розповіла, що при директорці школи Тамарі Бондаренко працювали її родичі: син, невістка, брат та племінник. До них пані директорка відносилася краще, ніж до всіх інших.

Саму Уляну Б. директорка довела до гіпертонічного кризу і вона довго лікувалася.

Директорка залучала колег до роботи в неї на городі, готуванні їжі її родині, тощо.

Тремтячим голосом жінка згадала, як син директорки школи, коли дізнався, що вона готова давати покази у суді, приїхав вночі до її будинку та погрожував.

«Він переліз через паркан і бив по вікнах. Бив страшне. Побив вікна доньці. Все в крові потім було, бо порізався. Я злякалася. Швидку викликала…Заява була в поліцію», - каже свідок.

Також вона підтвердила слова попередніх свідків та Л.Єгорової, що в школі за 10 років не проводили батьківських зборів, звіти про використання коштів, які здавали батьки також не надавалися, а всі кошти, зібрані з батьків (по 25 грн/місяць та 100 грн перед літом на ремонт класу) власноруч розподіляла Т.Бондаренко.

На запитання захисника екс-директорки -  чому ж жінка не скаржилася вищому керівництву, вона відповіла: «Це було даремно. Вона казала, що в неї все схвачено».

Другий свідок Марина М. розповіла у суді, як Тамара Бондаренко працювала з дітьми.

«Нічого гарного я про неї сказати не можу. Вона довела мою доньку до нервового зриву. У третьому класі вона сказала, що моя дитина вкрала телефон. У дитини була істерика, бо вона цього не робила. Так вона завела доньку до себе і тиснула, аби та сказала, що вкрала. Дитина не погоджувалася і зомліла. Секретар її водою поливала. Донька на колінах стояла і казала, що не крала…. Потім телефон знайшли, а директорка хоча б вибачилася…

А наступного разу, коли донька була в 7 класі, то її звинуватили, що вона займалася з якимось зеком оральним сексом. Дитина тоді такого взагалі не знала…. Дитина так нервувала, що їй тиск був 160/90. Але медсестрі викликати швидку директор заборонила. Коли розібралися, стало відомо, що то учениця зі старшого класу все видумала. Ми після цього рік дитину лікували, бо в неї цукор піднявся в крові», - розповіла свідок.

Також жінка заявила, що дітям директор просила сміття носити зі школи додому, а також сміття спалювалося на шкільному подвір’ї.

Племінник директорки мав викладати у школі інформатику, працю та малювання, але «малювання та праці майже не було. А на інформатиці інколи діти займалися власними справами».

Свідок каже, що вчителі боялися ходити до директора та скаржитися.

Окремо свідок розповіла, що кошти на потреби школи збиралися щомісяця, але про звіти їх використання вона від директорки не чула.

«Колись взимку у класах було 11 градусів тепла, а я запитала, де кошти, які ми збирали на опалення і почула – не твоя справа. При цьому вона не дозволила через холоднечу закрити школу», - заявила свідок.

Жінка каже, що ніколи не підписувала протоколи шкільних зборів, бо їх не було.

«Директор завжди була агресивною! Я завжди шукала правди.  Ми придбали в школу меблі, так вона їх хотіла продати іншому класу. Коли почали розбиратися, то вона кричала. Що то її школа і вона в ній буде командувати. При цьому стукала кулаком по столу. Я скарги вище не подавала, а питання піднімала потім на батьківських зборах. Останнім часом почала скарги писати та запити і вся ситуація вилізла на загал», - заявила свідок.

Третій свідок по справі, який сьогодні давав покази в суді, була мати школяра Олена П. Вона також розповіла про відношення Тамари Бондаренко до дітей.

Зокрема, коли в школі її дитина порізала руку і потребувала меддопомоги, директорка лише гнівно кричала на матір, а не питала про здоров’я сина.

У 2016 році у дитини був нервовий зрив. Тиск – 160 на 110. Швидку директорка заборонила медсестрі викликати. А все сталося, бо директору не сподобалася зачіска сина.

«Я була членом батьківського комітету по паперах і не знала про це. Коли був скандал, то стало все зрозумілим. Звітів коштів від директора не було ніколи. Уроки російської мови вона також проводила не завжди…

Я на неї до вищого керівництва не скаржилася, адже її боялася. Я колись від неї вийшла і тіло після розмови з нею дрижало. Здоров’я важливіше», - заявила свідок.

Після заслуховування свідків суд оголосив у слуханнях перерву до 19 серпня до 15.00. Тоді до суду мають прийти інші свідки по справі – педагоги школи.

Нагадаємо, скандальна справа директорки школи проти матері однієї з учнів цієї ж школи знову почала розглядатися у суді.

У судовій справі «Бондаренко проти Єгорової» додали матеріали – свідчення вчителів, на яких, як наголошують батьки, раніше чинився тиск.

Нагадаємо, скандальна справа директорки школи у Садках проти матері однієї з учнів цієї ж школи потрапила до судді Маханькова

Зазначимо, у суді також є ще одна справа від громадської організації «Комітет захисту конституційних прав громадян «Вибір» на чолі з Людмилою Шаповаловою та її заступником Корягіною проти батьків учнів школи в Садках Єгорових.

 

 

Клим Соколов

Подпишись на нас

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

Другие новости

Афиша Кременчуга
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Мы в Telegram

Подписаться