
«Робота по кожній громаді висвітлюватиметься».
Про роботи облаштування шкіл найпростішими укриттями у Кременчуцькому районі розповів сьогодні ЗМІ начальник Кременчуцької РВА Олег Лєднік. За його словами, у порівнянні з 1 травня минулого року – ситуацію станом на початок цього місяця –динаміка роботи по облашуваннях досить помітна.
«Усі роботи виконуються із досить суттєвою прогресією. Є об’єкти, які вже закінчені; є, які розпочаті; а є, на які вже готується проєктна документація. Але загалом усі громади віднеслись цього разу з розумінням, ставленням того, що школи треба буде відкривати і роботи щодо організації освітніх процесів ведуться», - прокоментував він.
За його словами, можливо, діти навчатимуться у дві зміни. Та, як це і відбувається, що дитячі садочки, у яких неможливо здійснити роботу по облашуванню найпростіших укриттів чи бомбосховищ, будуть перенесені в школи.
«Такі заходи зараз розглядаються у декількох громадах: Глобинській, Кременчуцькій, Горішньоплавнівській - там, де це буде можливи, будуть облаштовуватися дитсадки».
Лєднік наголосив, що усі роботи будуть показані ЗМІ та висвітлені – щоб батьки мали впевненість у тому, що найпростіші укриття та бомбосховища зроблені і що це може убезпечити дітей під час майбутнього освітнього процесу.
Та додав, що по всіх 12 громадах Кременчуцького району у РВА є графіки ремонтів шкіл.
«Але все залежить ще від того, як ремонти прийматимуться надзвичайниками, державною продспоживслужбою та тими, хто ці роботи прийматиме. Але усі ці перевірки будуть проведені для того, щоб домогтися якісного ремонту та дообладнати сховища так, як цього вимагає діюче законодавство», - сказав він.
Нагадаємо, що нещодавно Лєднік особисто відвідував 16 та 27 школу. У останній зараз підписують документи на здачу (хоча були виявлені певні недоліки).
«Проте до 1 вересня цього року і моменту, коли діткам варто буде йти у школу, ми забезпечимо відновлення освітнього процесу по району», - додав він.
Наразі є можливість оцінити роботи, що проводилися у Глобинській та Оболонській територіальних громадах, деяких школах у Кременчуцькій, на днях відвідуватимуть Омельницьку тергромаду.
«У нас відставали роботи у Козельщинській, Піщанській громадах. Але ми активізували усі процеси. І поки є кошти у громад до моменту розділення вільних залишків після першого півріччя цього року – щоб усі громади почали повноцінно працювати», - підсумував він.
Додав, що є школи, у яких неможливо зробити укриття – тож можуть розглядатися варіанти, де буде або впроваджена змішана форми навчання, або у декілька змін.
На питання журналістів, чи встигнуть це зробити до 1 вересня 2023 р., сказав, що це залежить і від керівників громад.
«І це задача керівникам громад працювати з керівниками області: щоб ці кошти надходили. Так само зараз є потреба у шкільних автобусах. На сьогодні таких підвозів потребують діти у кількості понад 3 тисяч. Якщо не всі школи будуть обладнані – цифра, імовірно, змінюватиметься», - додав він.
Тож упродовж літа можуть бути перевірки огляду, як роботи проводяться. Зокрема, з 15 червня.
«І ми показуватимемо, де роботи завершилися, а де ще йдуть. Робота по кожній громаді буде висвітлена», - анонсував він.
А уже, відштовхуючись від графіка роботи у школах, можливе вирішення і питання з харчуванням. Проте його поки що не розглядали.
Нагадаємо, У Кременчуці працюватимуть дитсадки лише в гімназії №27, ліцей №4 - не відкрили
Кременчужани обурені: мер міста не відповідає на звернення батьків про дати відкриття дитсадків
Ліна Романченко
відео Кирила Воронцова