Кременчуцька газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Вівторок, 21 Березня 2023
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube

Ви є тут

Найбільше іноземних інвестицій на Полтавщину залучено в добувну промисловість та розроблення кар’єрів: Ferrexpo - лідер регіону по залученню інвестицій

Ми в Telegram

5 квітня 2021 10:35

По темпам зростання обсягів капітальних інвестицій знизилися по Україні – Полтавщина на третьому місці серед областей країни.

 

Сьогодні на нараді у голови Полтавської облдержадміністрації Олега Синєгубова з питання про сприяння залученню інвестицій в економіку територіальних громад області в рамках реалізації Програми сприяння залученню інвестицій, формування позитивного іміджу та розвитку міжнародного економічного співробітництва Полтавської області на 2021-2023 роки доповів директор Департаменту економічного розвитку, торгівлі та залучення інвестицій Максим Калінін.

За його словами, Департаментом економічного розвитку, торгівлі та залучення інвестицій облдержадміністрації (далі – Департамент) розроблено Програму сприяння залученню інвестицій, формуванню позитивного іміджу та розвитку міжнародного економічного співробітництва Полтавської області на 2021-2023 роки (далі – Програма), яка затверджена рішенням другої сесії обласної ради восьмого скликання від 29 грудня 2020 року № 29.

Мета Програми: активізація та підвищення ефективності інвестиційної діяльності на основі професійного інституційного забезпечення; застосування системного підходу й фахового просування наявного потенціалу та ефективного використання конкурентних переваг Полтавської області; створення умов для зростання обсягів вітчизняних та іноземних інвестицій (передусім у перспективні пріоритетні галузі); модернізації і вдосконалення структури та підвищення конкурентоспроможності регіональної економіки.

Показники,  що характеризують сферу інвестиційної діяльності в області

У рейтингу Regional Doing Business – 2020, що вимірює сприятливість  інвестиційного й бізнес-клімату в областях України, Полтавська область посідає 12 місце. Суттєво поліпшилися показники області за компонентом дослідження „започаткування бізнесу” – із 16-18 позицій у 2018 році до 5-6 позицій за підсумками 2020 року.

Відповідно до рейтингу Міністерства розвитку громад та територій України, область за напрямком „Інвестиційний розвиток та зовнішньоекономічна співпраця” посідає 3 місце серед усіх регіонів України за підсумками 2020 року.

Разом із цим, у 2020 році темпи зростання обсягів капітальних інвестицій знизилися і становили 77,2% до показників 2019 року (по Україні – 61,8%). За цим показником Полтавщина посідає 3 місце серед регіонів України. Протягом 2020 року підприємствами та організаціями області за рахунок усіх джерел фінансування було освоєно 21,8 млрд грн капітальних інвестицій – 4 місце серед областей України. Обсяг капітальних інвестицій у розрахунку на одну особу населення становив 15,7 тис. грн (2 місце серед областей України).

Станом на 01.10.2020 накопичений обсяг прямих іноземних інвестицій із початку інвестування становив 1753,4 млн дол. США (4,6% від загального обсягу, по Україні – 3 місце серед областей України). Інвестиції в область надходять із 42 країн світу. Основними країнами-інвесторами залишаються: Швейцарія (73,3%), Нідерланди (13,8%), Кіпр (9,3%), Білорусь (1,3%). Станом на початок року в області діють близько 221 підприємства з іноземними інвестиціями.

"Найбільше іноземних інвестицій на Полтавщину залучено в добувну промисловість та розроблення кар’єрів - 77,5%",- каже Максим Калінін.

І мова тут про компанію Ferrexpo, яка є лідером регіону по залученню інвестицій.

 

Формування інституційного забезпечення залучення інвестицій

Програмою передбачено:

тренінги/семінари для розвитку практичних навичок працівників, які займаються залученням інвестицій, розробкою та реалізацією проєктів регіонального розвитку;

         розробку методики та вимірювання показників інвестиційного клімату Полтавської області;

         консультативно-методичну допомогу громадам області з питань залучення інвестицій (Методологія і стандарти);

         діяльність Ради вітчизняних та іноземних інвесторів при облдержадміністрації;

         опитування бізнесу – аналіз – заходи з реагування;

         діяльність робочої групи з питань сприяння залученню інвестицій у Полтавську область, склад якої затверджено розпорядженням голови облдержадміністрації від 11.02.2021 № 99;

„Гід для інвестора”;

        діяльність оновленої Агенції регіонального розвитку Полтавської області „Офіс євроінтеграції”.

        Розвиток інвестиційного потенціалу, підготовка інвестиційних продуктів

Програмою передбачено:

        аналіз конкурентоспроможності економіки регіону;

        формування, ведення та верифікація баз даних, які є основним джерелом інформації для інвестора: земельних ділянок „greenfield” та „brownfield”, вільних виробничих приміщень (Департаментом спільно з громадами ведеться робота щодо формування таких баз даних, більшість громад області вже беруть участь у цьому процесі – займаються визначенням та формуванням інвестиційних пропозицій, наразі 8 територіальних громад не мають пропозицій для потенційного інвестора та не працюють у напрямку залучення інвестицій, Миргородська райдержадміністрація повідомила про відсутність земельних ділянок та вільних приміщень, які можуть бути запропоновані потенційному інвестору для створення нових виробництв);

        формування портфелю інвестиційних пропозицій та проєктів Полтавської області (здійснюється Департаментом у співпраці з громадами області); щорічний конкурс „Горизонти Полтавщини”; активна співпраця з ДУ „ЮКРЕЙНІНВЕСТ” (у лютому 2021 року у взаємодії з територіальними громадами сформована актуальна інформація щодо перспективних для реалізації інвестиційних проєктів/пропозицій області, серед яких проєкти: нафтогазової, логістичної, спортивно-оздоровчої, туристичної, медичної галузей, легкої промисловості тощо, ці інвестиційні пропозиції направлені ДУ „ЮКРЕЙНІНВЕСТ” із метою активного розповсюдження серед потенційних інвесторів та включення до оновленого довідника для інвесторів „UkraineInvest Guide”);

        сприяння створенню індустріальних парків (наразі 7 територіальних громад розглядають можливість створення індустріальних парків на своїй території та працюють у цьому напрямку (Решетилівська, Полтавська, Пирятинська, Горішньоплавнівська, Білоцерківська, Терешківська, Зіньківська), разом із цим, у всіх громад є проблемні питання, які гальмують цей процес: невизначена земельна ділянка; необхідність зміни цільового призначення; відсутність принаймні одного потенційного інвестора, який би декларував наміри щодо розміщення на території індустріального парку; невизначеність щодо остаточних намірів створення індустріального парку).

Ferrexpo традиційно залишилася лідером з експорту окатків

Ferrexpo увеличивает производство DR-окатышей

Юрій Химич: «Інвестиції в Біланівський ГЗК уже перевищили $100 млн»

 

Олег Булашев

Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися