Кременчуцька газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
П'ятниця, 22 Січня 2021
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube

Вы здесь

Не чистити зуби, не пити і не їсти: як у Кременчуці проводять забір аналізів  на ПЛР і ІФА-дослідження

 

24 листопада 2020 14:15

Фахівці нагадують: всі аналізи щодо короновірусу у нашому регіоні не мають 100-відсоткової достовірності.

Одним із місць, де в Кременчуці можна здати біоматеріали на ПЛР (полімерно-ланцюгову рекцію)  і ІФА( імуноферментний аналіз) – дослідження щодо коронавірусу, є комунальне некомерційне медичне підприємство «Лікарня Придніпровська».

Так забір біоматеріалів на ПЛР і ІФА-дослідження проводять у консультативно-діагностичному центрі (поліклініці), що на вулиці Леонова, 12.

«Забір біоматеріалів проводиться зранку, натщесерце. Зуби зранку не чистити, воду бажано не вживати. При собі мати документ, що посвідчує особу. Результати видають на наступний день. Ми не приймаємо контактних осіб, хворих на гострі респіраторні вірусні інфекції, пацієнтів з направленням приватних клінік та за самозверненням», - зазначає реєстраторка Людмила.

Вона нагадує, що до них в основному звертаються кременчужани, що виїжджають за кордон, а також ті, хто повернувся звідти і не хоче проходити двотижневу самоізляцію.

Траплялось, що в один день тут буває до 100 бажаючих здати аналізи.

До речі, відібрані біоматеріали на ПЛР- дослідження направляють у міську лабораторію, що знаходиться на базі Кременчуцького перинатального центру. Вартість одного ПЛР-дослідження – у межах 1 тис 500 грн.

Також забір аналізів на ІФА-тест проходить у приміщенні самої лікарні «Придніпровська». Умови схожі: людина приходить зранку, натщесерце. Тут здійснюють забір крові з вени.

Лаборантка Ольга показує обладнання, яким користується:

«Відразу після забору крові ми спалюємо голку з шприца, яким проводили маніпуляцію. А пластикову частину відправляємо в дезинфікатор».

Як і у випадку з ПЛР-дослідженнями, тут записують контактні дані пацієнта. Потім передають результат.

Варто відзначити, що ІФА-тест кременчужани можуть пройти за власним бажанням. Аналіз на один імуноглобулін коштує 120 грн. (Звертатися до консультативно-діагностичного центру (поліклініки), що на вулиці Леонова,12).

Всього ж метод ІФА-тестування дає можливість визначити в організмі людини імуноглобуліни трьох типів: M, А і G.

«ПЛР (полімерно-ланцюгова реакція) – дослідження, що показує наявність/відсутність в організмі людини ДНК або РНК вірусу. ІФА – імуноферментний аналіз. Це визначення відповідної реакції на вірус, тобто, як спрацював імунітет. ІФА-тестування визначає імуноглобуліни трьох типів: M, А і G. А – антитіла найсвіжіші, що є у момент захворювання. Імуглобулін М виробляється на 5-7 день, а імуноглобулін G – на пізніх термінах. Може через 2-3 тижні, іноді через місяць. Всі ці аналізи не дають абсолютну достовірність. Ми робили аналіз А, то іноді показує перехресну редакцію організму на ту ж застуду. Дослідження ІФА на імонуглобуліни А і G дають вірогідність 60%. З ПЛР – дослідженнями схожа ситуація. Не завжди вірус має бути в носоглотці, звідки беруть біоматеріал. Для цього потрібна відповідна концентрація», - розповів директор комунального некомерційного медичного підприємства «Лікарня Придніпровська» Віктор Скачко.

Фахівець говорить, що точні результати забезпечує сучасне обладнання, та в нас в регіоні його немає.

Лабораторії лікарні «Придніпровська» - не єдині місця у Кременчуці, де кременчужани можуть здати аналізи на ПЛР і ІФА-дослідження. Є ряд приватних клінік, де роблять відповідні аналізи.

Віктор Скачко нагадує також, що у їх лікарняному закладі, а також в інших комунальних мкдустановах є виїзні бригади, які обслуговують і хворих на коронавірус, і тих людей, у яких підозра. 

Також у всіх ургентних хворих проводять забір аналізів. Відразу відправляють на швидко-тест із визначенням коронавірусу, а потім на ПЛР-дослідження.

А ось щодо оплати праці медиків, так званої «ковідної доплати», то її призначають лише працівникам лабораторії, де забирають біоматеріали на ПЛР-дослідження. У лаборантів, які ведуть забір біоматеріалу на ІФА- тести, її немає.

«Я бажаю всім в цей нелегкий час ходити в масках, тримати дистанцію і не боятися хвороби. Адже, якщо є страх, то організм більше піддається коронавірусу», - головні рекомендації Віктора Скачка.

Журналісти Кременчуцької газети на власному досвіді випробували обидва види досліджень. Тепер чекаємо на результати досліджень.

 

 

Світлана Павленко

Фото, відео Кирила Воронцова

Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

 

Інші новини

Афиша Кременчуга
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Ми в Telegram

Підписатися