Кременчугская газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Пятница, 26 Апреля 2019 года
Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube

Вы здесь

Не самогон, а горілка: експерти прогнозують, що споживання легального алкоголю в 2019 році буде рости

 

4 января 2019 10:50

Купити горілки, вина та пива можна більше.

Згідно з даними Державної служби статистики в листопаді 2018, у порівнянні з груднем 2017 року, подорожчав весь асортимент алкогольних напоїв. Пляшка вітчизняного пива 0,5л і пляшка горілки 0,5л – на 11%, вітчизняні столові вина – на 7%. За рік горілка додала 9,2грн на півлітровій пляшці, вітчизняні вина – на 3,9грн на пляшці ємністю 0,75літрів, а вітчизняне пиво – 1,5грн на півлітровій пляшці.

Про це повідомив голова Асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко.

На початок грудня 2018 року півлітрова пляшка горілки коштувала в середньому по країні 90,4грн, 0,75л пляшка українського столового вина обійдеться в 62,3грн, а вітчизняне пиво в 15,1грн. Дані грудня 2018 року будуть відомі лише в середині січня. 

"Але поціновувачі самогону знають, що за рік вартість цукру знизилась на 10%, а яблук на 44%. Надходження до державного бюджету від акцизів на алкоголь перестали збільшуватись останні роки через падіння офіційного споживання, за винятком пива та вина, та, відповідно, виробництва. Це і стало причиною через яку на 2019 рік не переглядались ставки акцизного збору, хоча в плані Уряду було підняття на 5%. Саме це дає підставу говорити, що суттєвого зростання ціни алкогольних напоїв не буде, якщо Міністерство економічного розвитку не прийме рішення підняти мінімальні роздрібні ціни. Вартість тоді буде зростати лише через збільшення собівартості продукції темпами нижчими за загальну інфляці", - йдеться в повідомленні. 

Асоціація постачальників торговельних мереж розрахувала. що купівельна спроможність українця, який отримує середню заробітну плату, з січня по серпень 2018 року підвищилась. У серпні, за статистикою, українець міг собі дозволити купити на середню зарплату 111 пляшок горілки 0,5л, тобто на три пляшки більше ніж на початку 2018 року.

На кінець серпня вже минулого року українець міг придбати 151 пляшку вітчизняного сухого вина 0,75л, або на одну пляшку більше ніж у січні.

Ймовірно що і 2019 року купівельна спроможність мінімальної та середньої заробітної плати вимірювана в алкоголі буде зростати через те, що його ціна буде зростати меншими темпами за рівень доходів. Тобто купити горілки, вина та пива можна більше. Що поверне частину українців до вживання легальних напоїв.

 

Світлана Павленко

Подпишись на нас

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

Другие новости

Афиша Кременчуга
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Мы в Telegram

Подписаться