Кременчуцька газета
Середа, 21 Лютого 2024
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube threads telegram

Ви є тут

Не в Кременчуці: як у Пришибській громаді організували безпечне навчання учнів під час війни

22 листопада 2022 13:30

У ліцеї є укриття. До 24 лютого, як такого його в школі не було. Тут облаштували під укриття шкільні майстерні, які знаходились в підвалі. Їх реконструювали, аби діти комфортно тут могли перебувати

Сьогодні кременчуцькі журналісти разом із головою Кременчуцької районної військової адміністрації Олегом Лєдніком побували в Пришибській об'єднаній сільськії територіальній громаді.

Першим об’єктом, який відвідали, став ліцей «Лідер», де зараз запроваджено очно-заочну форму навчання.

«У класі по 3-5 учнів навчаються онлайн. Учитель веде урок у класі, а діти  очно підключаються. Дехто перебуває за кордоном. Дехто з батьків побажав, щоб дитина навчалась з дому», - розповів виконуючий обов’язків директора ліцею «Лідер» Геннадій Воскобійник.

За його слова, у школі зараз 202 учня, із них 20 – вимушені переселенці.

Серед проблем керівник школи називає, ті ж відключення світла, які мають зараз місце. Тоді діти не можуть дистанційно продовжувати навчання.

«Жоден наш педагог не виїхав за кордон, тому проблем із кадрами немає. Є одна вільна вакансія – психолога», - розповів керівник навчального закладу.

Одним із першим у ліцеї він показує укриття. До 24 лютого, як такого його в школі не було. Тут облаштували під укриття шкільні майстерні, які знаходились в підвалі. Їх реконструювали, аби діти комфортно тут могли перебувати.

«Змінили підлогу, поставили меблі. Тут зараз під час повітряних тривог займаються учні 5-11 класів. Є всі необхідні умови – Інтернет- зв'язок, парти. Треба ще більше розеток зробити, аби могли під заряджати гаджети», - говорить Г, Воскобійник.

Частина учнів, а саме молодшої школи, перебувають під час оголошення повітряних тривог у шкільній їдальні, яка теж знаходиться в підвалі.

«Спочатку дітей на очній формі було менше. А потім батьки побачили, що зроблено безпечні умови, відправили в школу більше учнів», - його слова.

До речі, ремонт приміщень під укриття робили коштом Пришибської громади.

Тож сьогодні кременчуцькі журналісти побачили тут повноцінний шкільний день. Діти були на уроках, у їдальні смачно пахли страви обіду.

Як розповів директор, 80% дітей харчуються у школі. Учні 1-4 класів і діти пільгових категорій – безкоштовно. Для інших вартість обіду – 25 грн.

Частину продуктів надають у якості спонсорської допомоги фермери. А ось картоплю і горох виростили самі у рамках програми «Сади Перемоги».  У меню використовують і страви «За Клопотенком».

Ця школа єдина на всю громаду. Про це нагадує Валентина Городянко, керівниця Пришибської об'єднаної сільської територіальної громади. Розповідає, що дітей навіть із найвіддаленіших сіл підвозять двома автобусами. Дехто навчається тут із міста Горішні Плавні.

Один автобус – шкільний. Він розрахований лише на учнів. А ось в соціальним автобусом, який придбаний коштом Єристівського ГЗК, підвозять дітей в дитсадок, батьків з учнями.

Вона показує і територію ліцею «Лідер», де є сучасні спортивні майданчик, смуга перешкод, зведена в рамках довійськової підготовки.

«Проєктна потужність школи - 168 місць, зараз тут навчається більше. Уже розроблений проєкт будівництва другого корпусу. Єристівський ГЗК взявся нам допомогти у цьому, але поки що війна, тому не можна говорити про роботи», - говорить Валентина Городянко.

Уже під час війни тут посадили фруктовий сад. Кожне дерево символізує місто-Герой України.

Голова Кременчуцької РВА Олег Лєднік зазначив, що на прикладі Пришибського ліцею «Лідер» можна показувати батькам, як функціонує навчальний заклад під час війни, як тут облаштували укриття, дбають про безпеку дітей.

«Для дітей найголовніше - спілкування, щоб вони могли інтегруватися в соціум. Це приклад колективної роботи. Коли громада висловлює повагу до своїх мешканців, а мешканці висловлюють повагу до громади. Це і називається велика сім’я. Завдяки цьому громада чисельно  збільшується. Тож в наш складний час можна робити речі, якими люди будуть пишатися і будуть задоволені», - говорить Олег Лєднік.

Стає шкода, що за 40 км від Кременчука люди зуміли організувати під час війни дітям очне навчання. А в нашому місті навіть цього не намагались зробити.

Нагадаємо, Держава виділить субвенцію для забезпечення умов безпеки у школах: ось тепер Малецький має не пропустити такий шанс

У Градизькій громаді облаштовують укриття у навчальних закладах.

У Малецького, нарешті, знову винайшли кошти для облаштування укриттів у школах

 

 

Світлана Павленко

Фото авторки, відео – Олександр Попенко


"Кременчуцька газета" в соціальних мережах!
Будьте нашими підписниками... і одними з перших дізнавайтесь, що відбувається в Кременчуці та на Полтавщині, а також про резонансні події в Україні.
Не втрачайте шанс читати «гарячі» і цікаві новини першими!
Підписуйтесь на нас:  
Facebook: https://www.facebook.com/kremenchuckagazeta/
Instagram: https://www.instagram.com/kg.ua/
Telegram: https://t.me/kgua_news


Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися