Судова справа.
Днями у Кременчуцькому районному суді було розглянуто у відкритому судовому засіданні кримінальне провадження за обвинуваченням ОСОБА_3 , уродженця м.Кременчук, громадянина України, із середньою освітою, монтера колії «Укрзалізниці», не одруженого, раніше не судимого, за ст.287 КК України "Випуск в експлуатацію технічно несправних транспортних засобів або інше порушення їх експлуатації".
Як сказано у вироку суду, 22 жовтня 2022 року, приблизно о 15 год. 30 хв., ОСОБА_3 , перебуваючи у стані алкогольного сп`яніння, будучи фактичним володільцем та водієм мотоцикла МТ 10-36, тобто особою, відповідальною за експлуатацію вказаного транспортного засобу, діючи в порушення вимог підпункту «ґ» пункту 2.9. Правил дорожнього руху України, затверджених постановою Кабінету Міністрів України №1306 від 10.10.2001 року, відповідно до яких водієві забороняється передавати керування транспортним засобом особам, які перебувають у стані алкогольного сп`яніння та особам, які не мають при собі посвідчення на право керування ним, достовірно знаючи про те, що неповнолітній ОСОБА_7 , не є водієм, не отримував у встановленому законом порядку водійського посвідчення водія і не мав права на керування транспортним засобом відповідної категорії, перебуваючи по вул. Центральній у с. Білецьківка Кременчуцького району допустив його до керування мотоциклом.
У подальшому неповнолітній ОСОБА_7 не маючи достатніх навиків водіння, керуючи технічно справним мотоциклом МТ 10-36, в порушення Правил дорожнього руху України, проявив неуважність до дорожньої обстановки та її змін, неправильно застосував прийоми керування транспортним засобом, під час вибору швидкості не врахував дорожню обстановку і стан транспортного засобу, щоб мати змогу постійно контролювати його рух та безпечно керувати ним, рухаючись по сухому асфальтобетонному покриттю, в світлий час доби, при в`їзді в с.Білецьківка Кременчуцького району в напрямку с. Бурти Кременчуцького району, Полтавської області, неповнолітній водій мотоцикла МТ 10-36, ОСОБА_7 , під час здійснення маневру повороту ліворуч, змінив свій напрямок руху, внаслідок чого не впорався з керуванням мотоцикла, виїхав за межі проїзної частини дороги на праве узбіччя (кювет) по напрямку свого руху, з подальшим перекиданням транспортного засобу. У цей час за кермом мотоцикла перебував неповнолітній ОСОБА_7 , а на задньому пасажирському сидінні перебував ОСОБА_3.
Згідно висновків судово-медичної експертизи № 1020 від 09.11.2022, унаслідок дорожньо-транспортної пригоди, неповнолітній водій зазначеного мотоцикла ОСОБА_7 отримав тілесні ушкодження у вигляді рубця підборіддя, який являється наслідком загоєння рани, перелому верхньої щелепи справа, перелому кісток носу, внутрішніх орбіт, які утворилися від дії тупих предметів, або при ударі о такі, можливо в строк і при обставинах, вказаних у постанові і підекспертним та за ступенем тяжкості відносяться до тілесних ушкоджень середнього ступеню тяжкості, що викликали довготривалий розлад здоров`я.
Порушення фактичним володільцем та водієм мотоцикла МТ 10-36, реєстраційний номер НОМЕР_1 ПОГ ОСОБА_3 вимог підпункту «ґ» пункту 2.9. Правил дорожнього руху України знаходяться у причинно-наслідковому зв`язку з виникненням даної дорожньо-транспортної пригоди та настанням наслідків у вигляді спричинення тілесних ушкоджень середньої тяжкості неповнолітньому ОСОБА_7 .
Таким чином, ОСОБА_3 вчинив кримінальне правопорушення, передбачене ст. 287 КК України, тобто допуск до керування транспортним засобом особи, яка не має права на керування транспортним засобом, вчинене особою, відповідальною за експлуатацію транспортного засобу, що спричинило потерпілому середньої тяжкості тілесне ушкодження.
30 листопада 2022 року між сторонами кримінального провадження: потерпілим ОСОБА_7 , законним представником потерпілого ОСОБА_6 та підозрюваним ОСОБА_3 укладено угоду про примирення.
Тож суд затвердив угоду про примирення від 30 листопада 2022 року у кримінальному провадженні, укладену між потерпілим ОСОБА_7 , законним представником потерпілого ОСОБА_6 та обвинуваченим ОСОБА_3 .
ОСОБА_3 визнана винним у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ст. 287 КК України, і йому призначено узгоджене сторонами покарання у виді штрафу в розмірі однієї тисячі неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 17000 (сімнадцять тисяч) гривень без позбавлення права обіймати посади, пов`язані з відповідальністю за технічний стан або експлуатацію транспортних засобів.
"Стягнути ОСОБА_3 на користь держави процесуальні витрати, пов`язані із залученням експертів за проведення судової експертизи технічного стану транспортного засобу в розмірі 1132 (одна тисяча сто тридцять дві) грн.. 68 коп., процесуальні витрати, пов`язані із залученням експертів за проведення судової автотехнічної експертизи в розмірі 1132 (одна тисяча сто тридцять дві) грн.. 68 коп., на загальну суму 2265 (дві тисячі двісті шістдесят п`ять) грн.. 36 коп...
Вирок може бути оскаржений з підстав, передбаченихст. 394 КПК України, до Полтавського апеляційного суду через Кременчуцький районний суд Полтавської області протягом тридцяти днів з дня його проголошення",- сказано в вироку.
Олег Булашев