
За даними державної служби статистики України в Кременчуці налічується 22 тис 117 дітей шкільного віку, які можуть потенційно відвідувати заклади позашкільної освіти.
Сьогодні на сесії Кременчуцької міськради депутати погодили проект рішення "Про погодження організації змішаної форми навчання у комунальних закладах позашкільної освіти Кременчуцької міської територіальної громади у 2022-23 навчальному році".
Про це у своєму Телеграм-каналі пише редактор нашого видання Олег Булашев.
"Влітку вони працювали, а потім мер перевів їх в режим онлайн-навчання. Але в інших містах країни, наприклад, у Горішніх Плавнях, вони так і працювали офлайн. Тепер і Малецький вирішив, що навчатися грі у баскетбол, чи їзді на картингу онлайн неможливо і почав робити укриття. Невдовзі запрацюють і школи?",- пише у своєму Телеграм-каналі Олег Булашев.
Згідно з рішення сесії, департаменту освіти, департаменту у справах сім’ї та дітей, управлінню молоді та спорту, управлінню культури та туризму слід організувати та провести перевірку готовності підпорядкованих закладів до роботи в новому навчальному році.
У пояснювальній записці до проекту рішення сказано, що Законом України "Про освіту" - позашкільна освіта є невід’ємним складником система освіти, яка створює додаткові можливості для духовного, інтелектуального, фізичного розвитку дітей та підлітків.
"В умовах військових дій найбільшої актуальності набуває системи комунікації з дітьми, їхніми батьками, сім’ями, педагогами",- пишеться у поясненні і викликає подив, бор раніше мер Кременчука Віталій Малецький, начебто, був іншої думки і не готовий аби позашкілля навчалося офлайн.
Далі в мерії наче виправдовуються, чому влітку всі заклади позашкілля працювали. а з вересня перейшли в онлайн навчання.
"Відповідно до листа Міністерства освіти і науки "Про організації освітнього процесу" організація освітнього процесу з дистанційною або змішаною формою навчання проводиться за погодження з військово-цивільною адміністрацією. Відповідно було направлено запит на погодження освітнього процесу за змішаною формою навчання в закладах позашкільної освіти до КРВА, але звідти надійшла відповідь, що вони не військово-цивільна адміністрація і відповідне погодження не дають. У зв’язку з вищевикладеним існує необхідність погодити організацію змішаної форми навчання в комунальних заклади позашкільної освіти Кременчуцької міської територіальної громади на 2022-23 навчальний рік",- сказано у поясненні до проекту рішення.
У місті зараз існує мережа комунальних закладів позашкільної освіти: це будинок дитячої та юнацької творчості, об’єднання дитячо-юнацьких клубів за місцем проживання, клуб юних моряків "Гардемарин", центр позашкільної освіти "Академія майбутнього", а також 4 мистецькі школи - музичні та художня школи. У місті також діють 7 комунальних закладів фізичної культури і спорту.
За даними державної служби статистики України в Кременчуці налічується 22 тис 117 дітей шкільного віку, які можуть потенційно відвідувати заклади позашкільної освіти.
Також нагадаємо, з Освіти починається Держава: поки Кременчук не відкрив дитсадки та школи, у громадах району є приклад для наслідування
Влада Кременчука розмірковує, аби викладачі музичних шкіл ходили на уроки до дітей до дому
Які школи Кременчука можуть першими прийняти дітей за партами і чи відкриються дитсадки у місті
Марина Соловей