Кременчуцька газета
Субота, 15 Червня 2024
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube threads telegram

 

 

Ви є тут

Ноу-хау КрАЗу: автозавод виготовив геолокаційний причіп на замовлення компанії Ferrexpo, який ще не бачили в Україні

20 вересня 2021 14:25

Пристрій створено для системи управління безпілотних вантажних автівок, які вже працюють у кар’єрах компанії Ferrexpo.

Єдине підприємство в Україні з виготовлення великовантажної техніки «АвтоКрАЗ» нещодавно підтвердило статус уповноваженого експортера – підприємства, яке постачає товари до країн Європейського Союзу.

Серед іншого працювали також над розробкою геолокаційного причіпу для системи управління безпілотних вантажних автівок, які вже працюють у кар’єрах підприємств компанії Ferrexpo.

Про новітню розробку, яку вже називають «ноу-хау», Кременчуцькій газеті розповів головний конструктор ПрАТ «АвтоКрАЗ» Сергій Васечек.

«Це транспортна база для мобільних точок управління рухом безпілотного транспорту на кар’єрах. Така довга назва говорить про те, що сучасне видобування руди вимагає великої кількості часу, який витрачається на виробництво. Багато використовується автомобілів великих, які вивозять руду... Вони керуються уже комп’ютерами і працюють безпілотно. Для того, аби вони правильно працювали, потрібно ними керувати, слідкувати за їхнім рухом, контролювати і коректувати. Для цього існують такі вироби як мобільні точки зв’язку. Вони автономні, енергонезалежні від джерела живлення. Це фактично, по-перше, незалежна електростанція сонячна, котра живиться сонцем У відсутність сонця вона безперебійно переходить на живлення від акумулятора. Якщо акумулятора не вистачає, включається у роботу генератор. І такий склад енергії виходить від цієї установки. Вона оснащена також 12-метровим шлагбаумом, який може перекривати зону руху транспорту», - говорить Васечек.

Він наголосив, що під час виготовлення геолокаційного причіпу використовуються лише дуже якісні вироби.

«Початково поставили собі за мету виготовити дуже якісний виріб. Використали деталі, виготовлені в Англії, Італії, Німеччині: це і контролери, і шлагбауми, транспортна база (вісь)», - додав Васечек.

Головний конструктор «АвтоКрАЗу» також відкрив, для кого виготовлено даний виріб.

«Виготовлено на замовлення і за технічними вимогами Полтавського гірничо-збагачувального комбінату. Це передбачає визначену серію. Лише для одного кар’єру, для однієї дільниці потрібно лише 15 штук», - говорить головний конструктор ПрАТ «АвтоКрАЗ».

За його словами, це не властива задача КрАЗу, тож довелося вивчати дану систему і виготовляти спеціальні причепи. Працювали над розробкою кілька конструкторів. Активна фаза, коли вже створили комп’ютерний образ, приступили до розроблення документації і виготовлення – зайняла близько пів року.

Головний конструктор ПрАТ «АвтоКрАЗ» розповів, що серце цієї конструкції - електростанція – це відсік управління всіма джерелами (тут контролер, автомат, який служить для запуску і зупинки генератора). Поруч у відсіку знаходяться спеціальні акумуляторні батареї.

«Всі ці вироби знайти і купити не складно, але є визначені вимоги. Все це має працювати при -30 градусах і при високих літніх температурах. Тому тут використовуються вироби не звичайні, а спеціальні», - говорить Васечек.

Показав конструктор також батарею у робочому стані, яка підіймається, фіксується і дозволяє переміщуватися цьому причепу. Продемонстрував він генератор, панель управління і телескопічну щоглу, на якій стоятимуть антени, семафор, стійка для відеокамер, які все відслідковуватимуть у режимі онлайн, і шлагбаум.

За словами, Васечека в Україні немає аналогів даному виробу.

«В інтернеті існує багато інформації про такі вироби. У Європі вони, звичайно, існують, але занадто дороговартісні і можливо не зовсім пристосовані до наших умов. Ми створювали під конкретне технічне завдання, як потрібно було замовнику», - пояснює Васечек.

Зазначимо, виготовлення геолокаційного причіпу для системи управління безпілотних вантажних автівок - це не звична продукція для КрАЗу, тож чому вирішили освоювати саме цей напрямок і чи будуть розширювати лінійку розповів технічний директор ПрАТ «АвтоКрАЗ» Сергій Дунь.

«Взагалі, КрАЗ завжди випускав автомобілі причепи як для вантажних, так і для легкових автомобілів. Тож, ми маємо досвід і у нас є спеціалісти, які цей досвід реалізували. Щодо спецнадбудови, то ми останні роки шукаємо шляхи диверсифікації виробництва, розширення номенклатури і автомобілі наші намагаємося виготовляти із спецнадбудовою. Так же і причеп, на ньому має бути спецнадбудова, яка виповнює функції за бажанням замовника. Ми у ринкових відносинах під замовника працюємо», - говорить Дунь.

Він також поділився, що наразі підприємство також виготовляє спецтехніку, як комунальну, так і штабні автомобілі для військових. 

Нагадаємо, «АвтоКрАЗ» робить ставку на експорт та військову техніку, а також презентує ноу-хау - геолокаційний причіп

Модернізація починається: на КрАЗі планують встановити сонячні батареї, аби економити електрику

АвтоКрАЗ» відвантажує чергову партію автомобільної техніки

ПрАТ «АвтоКрАЗ» знов підтвердив повноваження спецекспортера

У Києві показали нові та модернізовані КРАЗи

Без міської підтримки: «КрАЗ» працює завдяки замовленням з-за кородону

Єристівський ГЗК переходить на автомобілі-роботи: всі багатотонники вже до кінця 2021 року будуть їздити без водіїв

 

Олег Булашев

Фото автора

Відео Кирила Воронцова

Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися