В області буде використана держсубвенція, і на умовах співфінансування з місцевими коштами буде оновлена техніка кухонь.
Вчора ректори вищих навчальних закладів Полтавщини разом з заступником начальника Полтавської обласної військової адміністрації Антоном Чубенком та директором Департаменту освіти і науки Полтавської обласної військової адміністрації Євгеном Кончаковським відвідали Регіональний центр професійно-технічної освіти №1 Кременчука, де відбулася демонстрація курсів з підвищення кваліфікації кухарів закладів загальної середньої освіти.
Про заклад та його родзинку – кулінарний хаб – гостям розповіли директор Регіонального центру професійно-технічної освіти № 1 Валентина Крутько та її колеги.
Гостям показали, як великий гарячий цех кухні можуть замінити лише кілька невеликих теплоапаратів. Це пароконвектомат та багатофункціональний апарат Rational iVario.
Перший – унікальний вид теплового обладнання, який поєднує в собі пароварку та конвектомат. Для приготування їжі він використовує різні режими пари та примусової конвекції. Даний універсальний пристрій, який дозволяє зварити, посмажити, згасити, розморозити, запекти і може виробляти 70% операцій теплової обробки на кухні.
Основною метою пароконвектомата є спрощення роботи сучасного кухаря, скорочення часу на приготування їжі, зниження кількості споживаної енергії та продуктів, необхідних для одержання однієї готової страви.
А другий апарат призначений для варіння, смаження та інших способів приготування. iVario замінює практично все традиційне кухонне обладнання, оскільки він має неймовірну продуктивність: його унікальна нагрівальна технологія об'єднує потужність з точністю, тому що в нього вбудовані інтелектуальні помічники, які думають разом з кухарями.
«За 5 хвилин ми варимо 17 літрів компоту. Це швидко і зручно», - кажуть кухарі, які навчаються у ресурсному центрі і мріють про таку ж техніку на кухнях своїх навчальних закладів.
І це реально.
«В області буде використана держсубвенція. На умовах співфінансування з місцевими коштами оновити техніку кухонь. Також є гранд на 19 базових кухонь і 2 опорні кухні», - каже пан Кончаковський.
Він пояснює, що опорна кухня схожа на базову – вона теж функціонує всередині школи, але тут можуть готувати страви і для навколишніх освітніх закладів, де не можливо організувати кухню, або це економічно невигідно.
«Саме на таку кухню в рамках оновлення техніки претендує Градизьк», - каже головний освітянин області.
«А Кременчук зробить фабрику-кухню?» - запитав редактор «Кременчуцької газети Олег Булашев.
Виявляється, що ні. Фабрика-кухня — абсолютно нова для України модель організації харчування, коли для приготування страв використовують потужності окремого підприємства, і вони забезпечують їжею школи чи дитсадки громади, але за певних умов, в які Кременчук не вписується.
Є.Кончаковський заявив, що перша в країні фабрика-кухня запрацювала у Бучі.
Як повідомлялося, реформу шкільного харчування започатковано з ініціативи дружини Президента. У травні 2021 року презентували оновлене меню для шкільних їдалень.
Нагадаємо, У ВНЗ Полтавщини мають з’явитися комплаєнс-офіцери.
На відміну від Полтави, у Кременчуці великі проблеми із проведенням тестування учнів (НМТ).
Як кулінарний хаб у Кременчуці став «кримінальним»: обмовка по Фрейду?
Клим Соколов