Кременчугская газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Пятница, 28 Февраля 2020 года
Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube

Вы здесь

Нові зміни в освітній реформі можуть призвести до закриття Кременчуцького нацуніверситету ім.Остроградського (Доповнено)


24 апреля 2019 13:55

«Те, що пропонує Кабмін лише призведе до відтоку абітурієнтів за кордон».

Депутат Кременчуцької міської ради, декан факультету економіки і управління Кременчуцького національного університету імені Михайла Остроградського Андрій Почтовюк пропонує колегам розглянути і підтримати звернення до Прем’єр- міністра України, Міністерства освіти та науки України, Верховної Ради України, яке стосується здобуття вищої освіти.

Проект рішення розглянули сьогодні, 24 квітня, на 36- сесії міської ради в мерії Кременчука.

У зверненні депутатів Кременчуцької міської ради до Прем’єр-Міністра України, Міністерства освіти та науки України, Верховної Ради України йдеться щодо необхідності доопрацювання проекту постанови Кабінету Міністрів України «Про деякі питання запровадження індикативної собівартості».

Депутат акцентує: у проекті постанови пропонується підвищувати ціну на контракт поступово, починаючи зі вступників 2020 року: спочатку нижню межу вартості контракту буде встановлено на рівні 60 % середнього розміру видатків на оплату послуг з підготовки одного фахівця на умовах державного (регіонального) замовлення в закладі вищої освіти (без урахування видатків на стипендіальне забезпечення, виплат відповідно до законодавства дітям-сиротам та особам з їх числа, видатків розвитку) в попередньому календарному році, з 2021 року 70%, з 2022-80%.

«Те, що пропонує Кабмін, лише призведе до відтоку абітурієнтів за кордон, призведе до закриття регіональних ВНЗ»,- каже депутат Почтовюк.

У самому університеті на умовах анонімності нам повідомили, що з кожним роком кількість студентів зменшується, а наразі країна потребує більше не інженерів, а спеціалістів робітничих спеціальностей.

Також реформа з перепрофілюванням шкіл, коли на мікрорайонах учні будуть навчатися з 1 до 9 класу, а хто захоче навчатися далі піде в профільні класи ліцеїв, яких буде лише 6-7, може призвести, до ще більшого скорочення абітурієнтів.

Після 9 класу учні підуть навчатися до ПТУ, а не в ліцеї, бо їздити зі свого мікрорайону через півміста до профільного ліцею, багато хто не захоче.

Тож, сьогодні, 24 квітня, на  36-й сесії міськради депутатам пропонували підтримати звернення, в якому пропонується доопрацювати проект Постанови Кабінету Міністрів України «Про деякі питання запровадження індикативної собівартості» з урахуванням наданих пропозицій.

Депутати дане звернення підтримали 27-ма голосами.

Нагадаємо, кременчуцьким депутатам пропонують підтримати звернення, аби вартість навчання у вишах не зросла. 

Вища освіта-2019: кому «світить» держзамовлення.

Дивіться: Онлайн-трансляція: ХХХVІ сесія Кременчуцької міської ради Полтавської області VІІ скликання 24 квітня 2019 року.

 

 

Олег Булашев

 

Подпишись на нас

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

Другие новости

Афиша Кременчуга
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Мы в Telegram

Подписаться