Кременчугская газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Вторник, 29 Сентября 2020 года
Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube

Вы здесь

Новий адміністративний устрій на Полтавщині: як це вплине на громадян

 

13 августа 2019 11:45

Досвід Полтавщини та новостворених ОТГ відзначили, як один із найкращих в Україні.

У Полтаві обговорили план нового адміністративно-територіального устрою: головний принцип - доступні та якісні сервіси для людей. За участі представників органів місцевого самоврядування та виконавчої влади відбувся круглий стіл «Перспективи формування нової системи адміністративно-територіального устрою Полтавщини». Про це повідомляє прес-служба Полтавської облради.

 Його організатором виступила Українська асоціації обласних та районних рад за підтримки Полтавської облради та обласної асоціації органів місцевого самоврядування.

«Без нового адміністративно-територіального устрою реформа децентралізації, яка відкрила колосальні можливості для розвитку громад, буде неповною. Є перспективний план розвитку Полтавщини, який затвердили депутати Полтавської облради наприкінці минулого року, є урядове бачення подальшого розвитку області, але всім нам спільно треба обговорити цю дорожню карту, доопрацювати її, з тим, щоб новий устрій області максимально враховував інтереси територій та людей», - відзначив виконавчий директор Полтавської обласної асоціації органів самоврядування Володимир Микійчук.

За словами модераторів заходу, експертів УАРОР та представників Мінрегіонбуду запропонований для Полтавщини план адміністративно-територіального устрою передбачає поділ Полтавщини на 4 райони. При цьому, скоротяться витрати на утримання органів влади, які наразі дублюють функції, а ось якість послуг та сервісів влади для людей натомість має лише поліпшитися.

«Існує хибна думка про те, що у тільки районному центрі будуть зосереджені усі блага цивілізації, недоступні мешканцям базового рівня», - зазначив у своїй презентації головний юрисконсульт УАРОР Олег Тимощук, який детально розповів, як саме буде діяти нова система надання адмінпослуг.

Його колега, експерт УАРОР з питань реформи органів місцевого самоврядування та територіальної організації влади Олександр Даниленко відзначив, що міжнародні експерти дуже позитивно оцінюють хід реформи децентралізації в Україні, тим більше, що нашій державі доводиться здійснювати перетворення в умовах військового конфлікту на сході. Водночас він зазначив, що реформа буде загальмована, якщо не буде проведено зміни адміністративно-територіального устрою України.

Начальник відділу взаємодії з місцевими органами влади Департаменту з питань місцевого самоврядування та територіальної організації влади Мінрегіону Лілія Попова відзначила досвід Полтавщини та новостворених ОТГ, як один із найкращих в Україні.

Присутні на засіданні круглого столу висловили своє бачення та пропозиції відносно нового адміністративно-територіального поділу Полтавщини, наводячи конкретні приклади та аргументи. Вони мають бути враховані в остаточному варіанті. У переважній більшості учасники круглого столу згодні із головним принципом — новий устрій повинен забезпечити максимально доступні та якісні сервіси і послуги для мешканців Полтавщини, незалежно від місця проживання.

Нагадаємо, Кременчук об'єднає навколо себе Козельщинський, Глобинський, Кобеляцький і, можливо, Семенівський райони. Однак на це згодні не всі!

 

 

За матеріалами джерела

Подпишись на нас

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

Другие новости

Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Мы в Telegram

Подписаться