Кременчуцька газета
Вівторок, 16 Липня 2024
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube threads telegram

 

 

Ви є тут

Новий керівник «Укртатнафти» Корецький: «Коли я прибув на ПАТ "Укртатнафта"… то дізнався, що на підприємстві відсутній облік. Немає ні первинних документів, ні серверів»

22 лютого 2023 08:00

Пряма мова.

 

У листопаді 2022 року найбільша нафтовидобувна компанія ПАТ "Укрнафта" та найбільший НПЗ - ПАТ "Укртатнафта", які в різних долях належали групі Приват Ігоря Коломойського, але управлялися ним, були передані в управління Міністерства оборони до завершення воєнного стану.

Після цього у "Укрнафті" та в "Укртатнафті" було змінено склад наглядових рад. А новим керівником компаній було призначено ексгендиректора мережі WOG Сергія Корецького.

В інтерв'ю БізнесЦензору Сергій Корецький розповів, в якому стані отримав підприємства, який обсяг податків вони заборгували перед бюджетом, що сталося із сотнями тисяч тонн нафти та нафтопродуктів на мільярди гривень і до чого тут афілійовані з Ігорем Коломойським компанії. 

«Кременчуцька газета» публікує частину з матеріалу БізнесЦензору, який стосується «Укртатнафти».

- Обшуки СБУ та БЕБ за місцем проживання Ігоря Коломойського – це результат ініційованої новим керівництвом перевірки компаній "Укрнафта" та "Укртатнафта"?

- Ні, аудит компаній ще не не завершений. Перевірка Державної аудиторської служби триває.

- До речі, як правильно називати Ігоря Коломойського: колишній акціонер, чи тимчасово колишній акціонер "Укрнафти" та "Укртатнафти"?

- Акціонери, які були до моменту рішення про передачу компаній в управління Міноборони.

- СБУ повідомляла, що обшуки стосуються розслідування схем на 40 млрд грн (розтрата нафтопродуктів та несплата податків). Уточніть, про які епізоди і роки йдеться?

- Коректно буде, якщо це будуть коментувати правоохоронні органи. На момент призначення мене на посаду директора на підприємстві уже була відкрита кримінальна справа детективами Бюро економічної безпеки. Наскільки мені відомо, то обшуки проходили в рамках цієї справи.

- Також БЕБ повідомило про підозру в.о. першого заступника голови правління "Укртатнафти" у справі про несплату акцизного податку на 605,9 млн грн. Також є ще інформація про несплату компанією ПДВ на більш як 2 млрд грн в першій половині 2022 року.

- Коли я прибув на ПАТ "Укртатнафта", щоб приступити до виконання обов’язків директора, то дізнався, що на підприємстві відсутній облік. Немає ні первинних документів, ні серверів. Але гравці ринку, які на початку минулого року купували в "Укртатнафти" нафтопродукти, проінформували про не виписані накладні з ПДВ на суму більше, ніж 2 млрд грн.

Справу про акциз я знаю більше. Колишній перший заступник керівника "Укртатнафти" пан Руслан Ляпка проінформував мене, коли передавав справи.

- Після того, як прийшли правоохоронці?

- Нова команда почала сплачувати заборгованість по акцизу ще в грудні. Пояснюю, звідки взявся цей борг. За результатами декларування акцизного податку за січень 2022 року "Укртатнафта" мала сплатити 1,055 млрд грн акцизного збору. У період з лютого 2022 року та до 2-го листопада 2022 року включно з цієї суми було сплачено менше половини - 489,8 млн грн. Тобто, борг "Укртатнафти" на листопад складав 566 млн грн. Перший платіж з моменту передачі акцій під контроль Міністерства оборони підприємство здійснило 8 грудня 2022 року. Всього за грудень минулого року компанія перерахувала до бюджету 465,2 млн грн. Ще 66,5 млн "Укртатнафта" сплатила у січні. І, нарешті, 13 лютого, цей борг повністю погашено: здійснено останній платіж.

- Чому ви погодились очолити "Укрнафту" та "Укртатнафту? Навряд ви хотіли отримати у вороги собі олігарха Коломойського?

- Погодився, бо вважав за необхідне допомогти державі. Я маю зробити свій внесок у нашу перемогу на економічному фронті. Якщо моя експертиза, знання і досвід корисні державі, то інших варіантів я не бачу. Це – головна моя мотивація.

 - В Офісі президента передачу "Укрнафти" та "Укртатнафти" в управління Міноборони пояснили відмовою попередніх власників (та керівників) постачати пальне для ЗСУ. Про що мова?

- Я не хочу коментувати те, чого не знаю. Коли мене запросили, то сказали, що державою прийнято ось таке рішення, є конкретні цілі та задачі.

- Друга частина коментаря з Офісу президента стосувалася інформації, що попереднє керівництво нібито не повністю сплачувало податки. Які загальні суми податкового боргу мали "Укрнафта" та "Укртатнафта" на момент вашого приходу?

- По "Укртатнафті" ми з вами уже проговорили це питання. На 566 млн грн не було сплачено акциз. По ПДВ я казав вище. Більше 2 млрд грн. Але прошу обережно ставитись до цієї цифри, бо, як я вже сказав, тотально відсутній облік. Його просто фізично немає – ні паперових документів, ні електронних носіїв, нічого. Так виглядає, що борги по податкам можуть бути набагато більшими. Зараз ми активно працюємо над можливістю відновлення обліку і це уже проявляється.

По "Укрнафті" загальна сума несплачених податкових зобов'язань до грудня минулого року складала 4,58 млрд. грн. Хочу сказати, що з них ми вже сплатили 1,53 млрд грн.

В цілому, фінансовий стан компанії поганий. Із заборгованостями, з ліквідністю. Даному питанню варто присвятити окремий великий блок інтерв’ю. Наступного. Відразу після результатів роботи Держаудитслужби і внутрішнього аналізу.

Якщо відбувається накопичення нафти, адже її немає кому збувати (єдиний споживач нафти "Укрнафти" - Кременчуцький НПЗ зруйнований російськими ракетами - БЦ), рента все одно нараховується, але, водночас, нафта не продається. Та, навіть, в таких умовах ми погасили трохи менше половини боргу з ренти і поставили собі за мету за 3-4 місяці закрити накопичені борги. 

- Наскільки вам вдалося очистити обидві компанії від впливу попередніх власників?

- В мене не стояла задача від держави чистити компанії від менеджменту або впливу попередніх власників. У мене є завдання забезпечити збройні сили України, забезпечити прибутковість, забезпечити сплату податків. Задача забезпечити прозорість та ефективність компаній. Максимально вигідні умови контрактів на користь "Укрнафти", тобто на користь держави, а не третіх осіб. І тут мені вже є, що сказати.

Наприклад транспортні послуги. Ми зараз забезпечуємо логістику нафтопродуктів стороннім транспортом і, при цьому, здешевили вартіть перевезення тонни пального у 2 рази.

Еквайрінг (плата за обслуговування банками транзакцій) по мережі ми оптимізували майже у два рази. Переходимо до державного банку.

На 40% ми скоротили тариф на прийом/налив нафти.

Зробили прозорими торги по скрапленому газу і по природному газу.

Тариф постачальника електроенергії скоротили майже в 2 рази.

Вся згадана оптимізація вимірюється сотнями мільйонів гривень економії у річному еквіваленті. Але я ще бачу великий потенціал для оптимізації. 

Нагадаємо,  Екс-головному бухгалтеру «Укртатнафти», яка переховувалася на Закарпатті, повідомили про підозру у схемі привласнення 40 млрд грн

Бутусов повідомив, що екс-керівнику "Укртатнафти" Ляпці повідомлено про підозру в умисному ухиленні від сплати податків

Після викриття СБУ Укртатнафта перерахувала у бюджет понад 500 млн грн податків, несплачених колишнім менеджментом

 

Джерело: https://biz.censor.net/r3400802


"Кременчуцька газета" в соціальних мережах!
Будьте нашими підписниками... і одними з перших дізнавайтесь, що відбувається в Кременчуці та на Полтавщині, а також про резонансні події в Україні.
Не втрачайте шанс читати «гарячі» і цікаві новини першими!
Підписуйтесь на нас:  
Facebook: https://www.facebook.com/kremenchuckagazeta/
Instagram: https://www.instagram.com/kg.ua/
Telegram: https://t.me/kgua_news


Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися