Кременчуцька газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Середа, 29 Вересня 2021
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube

Вы здесь

Новознам'янська ОТГ програла суд до Полтавської ОДА та Кабміну: її законно включили до складу Піщанської об'єднаної територіальної громади

 

29 жовтня 2020 08:15

Судова справа.

Днями Полтавський окружний адміністративний суд розглянув у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом Новознам`янської сільської ради Кременчуцького району Полтавської області до Полтавської обласної державної адміністрації, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору: Кабінет Міністрів України про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити певні дії.

Як сказано в рішенні суду, 29 травня 2020 року Новознам`янська сільська рада Кременчуцького району Полтавської області звернулося до Полтавського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Полтавської обласної державної адміністрації, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору: Кабінет Міністрів України в якому просить:

- визнати протиправними дії Полтавської обласної державної адміністрації при розроблені проекту перспективного плану формування території громад Полтавської області, здійснені всупереч вимогам Методики формування спроможних територіальних громад, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 08 квітня 2015 року № 214 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 24 січня 2020 року № 34), які полягають у не включенні Новознам`янської об`єднаної сільської територіальної громади до переліку спроможних територіальних громад Полтавської області,

- зобов`язати Полтавську обласну державну адміністрацію надати Кабінетові Міністрів України проект акту про внесення змін до перспективного плану формування територій громад Полтавської області, який затверджено 13 травня 2020 року, шляхом включення Новознам`янської сільської територіальної громади до переліку спроможних територіальних громад Полтавської області.

В обгрунтування позовної заяви позивач зазначив, що Полтавською обласною державною адміністрацією при розробленні проекту перспективного плану формування території громад Полтавської області порушено Методику формування спроможних територіальних громад, затверджену постановою Кабінету Міністрів України 08 квітня 2015 року № 214, в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 24 січня 2020 року № 34. Вищевказане порушення мало наслідком не включення Новознам`янської сільської ради Кременчуцького району Полтавської області до переліку спроможних територіальних громад Полтавської області.

19 червня 2020 року до Полтавського окружного адміністративного суду надійшли заперечення Полтавської обласної державної адміністрації проти розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження та проведення розгляду справи за правилами загального позовного провадження.

06 липня 2020 року до Полтавського окружного адміністративного суду надійшов відзив Полтавської обласної державної адміністрації на позов. У відзиві відповідач проти задоволення позовних вимог заперечував, вказуючи на правомірність своїх дій при розробленні перспективного плану формування території громад Полтавської області та віднесенні Новознам`янської об`єднаної сільської територіальної громади до середнього рівня спроможності.

10 липня 2020 року до Полтавського окружного адміністративного суду надійшли пояснення третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору: Кабінет Міністрів України на позов. У поясненнях третя особа вказувала на правомірність дій Полтавської обласної державної адміністрації  при розробленні перспективного плану формування території громад Полтавської області. Зазначила, що розпорядженням Кабінету Міністрів України від 13 травня 2020 року № 571-р, затверджено Перспективний план формування територій громад Полтавської області, згідно із яким Новознам`янська об`єднана сільська територіальна громада входить до складу Піщанської об`єднаної територіальної громади.

Заслухавши справу суддя у задоволенні позову Новознам`янської сільської ради Кременчуцького району до Полтавської обласної державної адміністрації, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору: Кабінет Міністрів України про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити певні дії - відмовити.

Рішення може бути оскаржене до Другого апеляційного адміністративного суду з урахуванням особливостей подання апеляційних скарг, встановлених пунктом 15.5 частини 1 Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України в редакції від 03.10.2017 року.

Нагадаємо, Нардеп Мовчан хотів, а селяни були проти: тепер Новознам’янська ОТГ не хоче входити до складу Піщанської ОТГ

 

Олег Булашев

Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Ми в Telegram

Інші новини

Афиша Кременчуга
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Ми в Telegram

Підписатися