Кременчуцька газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Четверг, 28 Жовтня 2021
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube

Вы здесь

Ну от і все: питання кременчуцьких бібліотек вирішено

 

30 червня 2021 14:30

Як голосували депутати.

Сьогодні під час засідання сесії міської ради торкнулися питання «знищення» бібліотечної системи у Кременчуці: «Про внесення змін до найменування та реорганізацію комунальних закладів культури Кременчуцької міської ради Кременчуцького району Полтавської області».

Правки, прийняті попередньо на профільних депутатських комісіях, щодо зняття даного питання на доопрацювання, депутати на сесії відкинули.

Сама ж тема реорганізації бібліотечної системи є болючою і викликало жваву дискусію.

«Працівники бібліотечної системи, на жаль, не виявляли активної позиції щодо цього питання... А що б було з бібліотекарями, які б висловили свою думку?» - поцікавився депутат, голова фракції «Європейська солідарність» Богдан Лазоренко.

Він привселюдно нагадав про рекомендаційний лист Міністерства культури і інформаційної політики України, який не НЕ ПОГОДЖУЄ дії міської ради стосовно реорганізації бібліотечної системи у Кременчуці.

Наголосив, що у листі є зноска, що можемо взяти на себе цю відповідальність і закликав не перебирати на себе повноваження, попросив на робити необдуманих кроків.

Він зазначив, що фільм про реорганізацію красивий, але нічого спільного не має з реальністю.

«Фільм, який ми бачили, - це ідеальне майбутнє», - висловила протилежну думку депутатка Зінаїда Проценко і навела приклад сучасного кременчуцького ЦНАПу.

«Питання внесено як «реорганізація», а насправді буде закриття», - взяла слово депутатка Лариса Гориславець.

Вона наголосила, що в останні роки програма розвитку бібліотек не виконувалася і передбачені кошти не виділялися.

«Годі сподіватися, що буде створено і будується цей простір», - вона наголосила, що голосувати за зміни можна, коли вже видно роботу над створенням хабу.

«Бачимо в інших містах передові технології. Можливо, і нам потрібно десь змінюватися», - почав свій виступ депутат Олександр Плескун і запитав про кінцеву ціль проєкту рішення.

Він наголосив, що у результаті реформування не має постраждати жодна людина. Він вимагав чіткого плану, куди будуть влаштовані працівники бібліотек, які підпадають під скорочення.

Відповідати взявся начальник управління культури і туризму міста Володимир Кондрашов. Він розповів, що пенсіонерів відправлять «додому відпочивати», а 16 осіб - у Кременчуцького міськрайонного центру зайнятості (4 з них мають бібліотечну освіту). Він обіцяв, що людям нададуть допомогу із працевлаштуванням, але не до бібліотек.

За словами виконуючої обов'язки директора комунального закладу культури «Кременчуцька міська централізована бібліотечна система для дітей» Ірини Вологодської, після реорганізації без роботи має залишитися п’ятеро її співробітників, прізвища називати вона не може. У комунальному закладі культури «Кременчуцька міська Централізована бібліотечна система для дорослих» таких людей буде 10. Про це розповіла директорка закладу Тетяна Майдак.

«Все, що почули, дало можливість зрозуміти, що будуть скорочення бібліотечних працівників, а що з ними робити – невідомо... Бібліотечна система фінансується лише на 60%, а 40% - це недоотримані кошти», - продовжив Б.Лазоренко.

І знову ж таки нагадав про лист Міністерства культури і інформаційної політики.

«Лист Міністерства має рекомендаційний характер. Маємо взяти до відома... Міністерство жодної копійки на бібліотеки не дає», - відрубав Малецький.

І тут - одне з найцікавіших висловлювань дискусії:

«Листа Міністерства не бачив», - заявив розробник проєкту рішення Володимир Кондрашов. Тож виходить, що це велика таємниця? Чи лист спеціально не афішують?

«Хто економить на освіті, той будує тюрми», - процитував Отто фон Бісмарка  депутат Олександр Плескун і знову підняв питання працевлаштування бібліотекарів.

У відповідь на це В.Малецький теж почав сипати перлами і цитувати відомих людей. І у результаті дав протокольне доручення підготувати так званий «золотий парашут» щодо наступного працевлаштування бібліотекарів.

Далі депутатка Лариса Гориславець, виходячи із реорганізації спортивних шкіл та бібліотек, запропонувала звести і підрозділи міськвиконкому, а також провладну газету друкувати чорно-білою, аби скоротити витрати.

Тут депутат Денис Терещенко запропонував зняти дане питання на доопрацювання і повернутися до його розгляду на наступній сесії. Однак з цією пропозицією депутати не погодилися.

І як позитивний приклад реорганізації В.Малецький попросив голову Потоківського старостинського округу Юрія Зорю розповісти про бібліотеку у будинку культури у селі Придніпрянське. Там працівники і в походи дітей водять, і на музичних інструментах грають, навіть фільм про цей заклад зняли.

У результаті тривалих обговорень і дискусій, депутати таки погодили реорганізацію (читайте – знищення  -авт.) бібліотечної системи у Кременчуці.

Дивіться, як голосували депутати:

Нагадаємо, «Знищення» кременчуцьких бібліотек: Міністерство культури і інформаційної політики проти

 Депутати вимагають від влади працевлаштувати кременчуцьких бібліотекарів, яких планують звільнити

«Ми закриваємо 11 бібліотек. Виганяємо на вулицю 75 людей реорганізації бібліотек», - депутат Терещенко про реорганізацію

Кременчужанам презентували проєкт міської публічної бібліотеки: як буде насправді - покаже час

При скороченні бібліотек у Кременчуці на біржу праці підуть 19 бібліотекарів, а чи підвищать зарплати іншим колегам - не зрозуміло

Нагадаємо, Альтернатива бібліотеки на Лашках – Малецький впроваджуватиме буккроссинг

Читайте:Що буде з кременчуцькими бібліотеками? Версія Малецького

Нагадаємо,  Докерувались: у Кременчуці закривають понад 10 бібліотек - філій, скорочуючи понад 75 працівників

 

 

Марина Соловей

 

 

 

 

 

 

Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

 

Інші новини

Афиша Кременчуга
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Ми в Telegram

Підписатися