Кременчугская газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Четверг, 27 Июня 2019 года
Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube

Вы здесь

Обіцяна реконструкція скверу Ізюмова: завершиться лише дерев’яним парканом чи забудовник сплатить пеню за прострочку?

 

10 января 2019 09:10

Відповідно до тендеру, реконструкцію обіцяли провести до 31 грудня минулого року.

У клубі “Що? Де? Коли?” ніхто не зміг знайти відповідь на запитання: “Коли відбудеться офіційне відкриття скверу і перерізання червоної стрічки, якщо в договорі вказано дату завершення робіт 31 грудня 2018 року?” 
Чесно кажучи, найменше хотілося бачити “зраду” у цій закупівлі - будівництво скверу Ізюмова. 

А починалося все з народної ініціативи. Відомий кременчуцький голубівник Геннадій Олександрович Тертичний мріяв про пам’ятник унікальним крюківським голубам, про затишне і романтичне місце. Пам’ятаємо, довго він збирав ідеї, радився з городянами. Сподіваємося, що кінцевий результат не розчарує ні ініціатора, ні кременчужан. 
Нехай лише ми будемо песимістами. Але на сьогодні маємо ситуацію, коли важко прогнозувати кінцевий результат. 
Нагадуємо хронологію подій.

У квітні 2018 раптово й несподівано на комісію з увічнення пам’яті й перейменувань вноситься пропозиція створити сквер ім. Андрія Ізюмова й установити там скульптуру голубів. При тому, що ініціатор створення скверу Г.Тертичний бачив його у іншому місці: між пам’ятником Пушкіну й стелою з телевізором. На зауваження про те, що в 2012 році для того ж скверу біля ЦССМ уже обрали ім’я Дмитра Тьомкіна й пообіцяли його вдові Олівії той сквер упорядкувати й облагородити була нервова відповідь, що то все було давно й неправда, ніхто нічого не обіцяв. І взагалі, де ж іще тих голубів поставити, як не в такому чудовому місці. Тут же поряд ЦССМ, а значить, родини з дітками будуть приходити, на голубів дивитися. Від того зміцняться сімейні цінності, запанує мир, злагода й ідилія. 

31 травня 2018 рішення про створення скверу було прийнято на сесії міськради. http://bit.ly/2LZ3ro7 
В листопаді з’явилися повідомлення, що до кінця року сквер буде впорядкований. Опублікований був і ескіз фонтану з голубками. http://bit.ly/2sgzyqq 

1 листопада був укладений договір між КП «Благоустрій Кременчука» та ТОВ «АДС Трейд» зі Світловодська майже на 460 тис. грн., згідно з яким підрядник мав до кінця 2018 року благоустроїти сквер. https://prozorro.gov.ua/tender/UA-2018-11-01-000308-b 

12 листопада укладено ще один договір між тими ж суб’єктами на 440 тис.грн.

Були зроблені оплати 167 тис.грн. згідно договорів (14 листопада - 32, 5 тис.грн. на кошторисну документацію; 6 грудня – 132 тис.грн. на будматеріали; 20 грудня – 2,5 тис.грн. за авторський нагляд за реконструкцією).

Фото зі скверу від 27 грудня та від 3 січня принципово відрізняються лише кількістю снігу: було кілька днів відлиги, тому сніг розтанув. Але благоустрою помітити не вдалося. Хіба вважати благоустроєм встановлення дерев’яних конструкцій по півпериметру скверу та розвішування фотографій «Як гарно тут буде колись». 

В договорі немає жодного слова про форс-мажор чи обставини непереборної сили, які могли б завадити підряднику виконати замовлення вчасно. Зате прописана пеня 0,1% за кожен день прострочки. То що, чекаємо надходжень у міський бюджет? Грубо кажучи, 1600 грн щодня – вже майже 5 тисяч «накапало». Можна купити, наприклад, канцтоварів для поточної роботи. Або за електроенергію якомусь комунальному закладу заплатити.

І наостанок - кілька слів про будівельників. ТОВ «АДС Трейд» «червоніє» з двох приводів: занадто великий перелік КВЕДів (29 шт., хоча, заради справедливості, майже всі пов’язані з будівництвом) та невиплачений податковий борг (бл. 42 тис.грн). Статутний капітал – усього 10 тис. грн. Транспорт та приміщення орендовані, у власності - перфоратор, шліф.машина, відбійний молоток і дещо ін. У штаті - 12 осіб. Фірма перемогла у 22 закупівлях на суму понад 17 млн.грн., з них 20 контрактів з кременчуцькими замовниками. 
Отже, шановні знавці, повторюємо запитання: “Коли ж буде перерізання червоної стрічки?”

Нагадаємо, фотопроект: яким мав бути сквер Ізюмова в центрі Кременчука.

 

 

Аріна Алініна

За матеріалами Декларатор Кременчука

Подпишись на нас

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

Другие новости

Афиша Кременчуга
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Мы в Telegram

Подписаться