Кременчуцька газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Неділя, 13 Червня 2021
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube

Вы здесь

Школа жіночого лідерства «Жінка зможе!»

 

 

12 травня 2021 08:20

Коротко про проєкт:

Історично доведено, що жінки можуть досягати чималих вершин завдяки спільним зусиллям. Досі у нашій громаді існує великий відсоток жінок, які не повністю розкрили свій лідерський потенціал через брак інформації та необхідного досвіду. Проєкт «Жінка зможе!», в рамках якого надається професійне навчання активних жінок, покликаний на повну розкрити лідерський потенціал жінок у нашій громаді та створити жіночу ГО, яка буде опікуватися реалізацією проєктів для розвитку громади.

Детальний опис ідеї проєкту:

Ключовою ідеєю проєкту є створення кластеру соціально-активних жінок, які здатні самостійно приймати важливі та вигідні для громади рішення, покликані співпрацювати на благо та розвиток території, на якій проживають, через надання інструментів для досягнення економічної та фінансової самостійності шляхом підвищення рівня обізнаності у економічній та підприємницькій складовій, обміну досвідом та ідеями щодо розвитку громади відповідно до Стратегічного плану та у ході реалізації нових проєктів, якими буде опікуватися новостворена жіноча ГО.
Ми об'єднаємо представників мікро, малого та середнього бізнесу громади у спільноту для взаємодопомоги та розвитку за принципом Win-Win.

Однією з важливих умов реалізації проєкту є залучення до тристоронньої співпраці зацікавлених сторін: місцевої влади, громади, бізнесу. Зі свого боку можемо гарантувати активне залучення представників місцевого самоврядування (депутатські групи та міжфракційні об’єднання), активних представників громади, ЗМІ, лідерів думок та представників МСБ.

Етапи реалізації:

Проєкт буде реалізовуватись наступним чином:

1. Презентація проєкту громаді та набір учасниць проєкту відбуватиметься шляхом прес-конференції та збору і обробки заявок потенційних учасниць проєкту.

2. Оголошення старту проєкту та представлення його учасниць у друкованих та інтернет виданнях громади.

3. Період навчання учасниць:

• включає в себе лекції (з ораторського мистецтва, екскурсу в економічне життя країни та громади, підприємницької діяльності, з фінансової грамотності з акцентом на роботу системи оподаткування, побудови правильної іміджевої стратегії тощо);

• семінарські та практичні заняття за кожною з тем, в ході яких жінки напишуть проекти, покликані розвивати економічну та соціальну сфери життя громади;

• тренінги, покликані встановити міцний соціальний зв’язок між учасницями проєкту та представниками місцевої влади чи бізнесу;

• інтерактивні сесії з обміну досвідом, під час яких жінки матимуть можливість дізнатися більше про роботу та організацію роботи підприємств громади, структурні підрозділи місцевої влади та почуватися більш впевнено і захищено, маючи необхідний рівень знань та умінь для розвитку власних ідей підприємництва та соціальних ініціатив у громаді.

4. Установча сесія створеної жіночої ГО. Частина занять може бути реалізована в дистанційному форматі, що дозволяє включити в програму підготовки більшу кількість бажаючих та адаптуватися до віддаленого режиму роботи у часи пандемії.

Бюджет проєкту:

Чи відповідає проєкт стратегії розвитку громади

Школа жіночого лідерства «Жінка зможе!» відповідає Стратегічному плану розвитку Піщанської ОТГ до 2023 р., оскільки одним із ключових напрямків розвитку є ефективне управління громадою і розвиток громадянського суспільства. Відповідно до пункту 3.2 та підпунктів 3.2.2 Адміністрація Громади готова підтримувати організації громадянського суспільства, діяльність яких спрямована на забезпечення місцевого та регіонального розвитку, якою і є жіноча ГО, створена у результаті реалізації Проєкту.

Очікувані результати проєкту

У ході реалізації проєкту буде створено потужний соціальний кластер, до якого входитимуть жінки-лідерки громади, представники органів місцевого самоврядування та бізнесу. Результатом завершення проєкту буде створення жіночої ГО, метою якої буде контроль, створення та реалізація різних проєктів, спрямованих на розвиток громади (промоція організації дозвілля, підвищення якості освіти, забезпечення розвитку екологічного, культурного та туристичного аспектів життя громади).

Як плануєте залучати жителів громади до втілення проєкту?

На етапі презентації проєкту плануємо співпрацювати із лідерами думок, місцевою владою та друкованими/інтернет виданнями аби про проєкт дізналася більша кількість жінок. На наступному етапі (відбір учасниць) заплановані дебати та публічне голосування (учасниць обиратимуть не тільки організатори, а й громада). Під час реалізації проєкту крім учасниць будуть залучені експерти, які мешкають у громаді. Після – громада отримає функціонуючу ГО, покликану займатися її розвитком відповідно до Стратегії.

Хто буде користуватися результатами проєкту?

Проєкт матиме значний вплив на інтелектуальний та соціально-активний розвиток жінок громади, підвищуватиме їх рівень громадянської активності та свідомості. Як наслідок – громада матиме самостійну, функціонуючу жіночу організацію. До того ж, ГО підтримуватиме жінок, буде сприяти їх розвитку та лідерським діям. Отже, проєкт є корисним не лише для учасниць, а й для усієї громади, оскільки Школа жіночого лідерства покликана навчити діяти точно, зосереджено і активно аби побороти проблеми громади.

Яку територію громади охопить проєкт?

Під час реалізації проєкту ми плануємо охопити усю територію громади, оскільки проєкт передбачає участь жінок із кожного села громади. Після завершення проєкту ГО, яка стане результатом взаємодії жінок-лідерок із громадою, місцевим самоврядуванням та представниками бізнесу будуть і надалі передбачати у своїй діяльності повне поступове охоплення усієї території громади, адже побудова активного громадянського суспільства неможлива при нерівномірному поділі ресурсів.

 

 

За матеріалами Піщанської громади

Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Інші новини

Афиша Кременчуга
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Ми в Telegram

Підписатися