Кременчуцька газета
Середа, 7 Червня 2023
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube

Ви є тут

Облрада ініціює процедуру розгляду справи про банкрутство платника податків ОГКП «Облбудкомплект» (Доповнено)

24 березня 2023 12:15

Проект рішення вже з’явився на сайті облради, депутати підтримали.

Постійна комісія Полтавської обласної ради з питань бюджету та управління майном підготувала колегам до розгляду на сесії проєкт рішення, яким ініціює процедуру розгляду справи про банкрутство платника податків ОГКП «Облбудкомплект» господарським судом.

Як сказано в пояснювальній записці до проекту рішення, згідно з даними Головного управління ДПС у Полтавській області за платником податків – ОГКП «Облбудкомплект» обліковується податковий борг у розмірі 704,4 тис. грн. 

Відповідно до  пункту 96.1 статті 96 Податкового кодексу України у разі, якщо сума коштів, отримана від продажу внесеного в податкову заставу майна комунального підприємства, не покриває його суму податкового боргу і витрат, пов’язаних з організацією та проведенням публічних торгів, або у разі відсутності у такого боржника власного майна, що відповідно до законодавства України може бути внесено у податкову заставу та відчужено, контролюючий орган зобов’язаний звернутися до органу місцевого самоврядування чи органу виконавчої влади, до сфери управління якого належить майно такого платника податків, з поданням щодо прийняття рішення про виділення коштів місцевого бюджету на сплату податкового боргу такого платника податків.

Рішення про фінансування таких витрат розглядається на найближчій сесії відповідної ради; затвердження плану досудової санації такого платника податків, який передбачає погашення його податкового боргу; ліквідацію такого платника податків та призначення ліквідаційної комісії; прийняття сесією відповідної ради рішення щодо порушення справи про банкрутство платника податків.

У зв’язку з відсутністю у боржника – ОГКП «Облбудкомплект» майна та коштів, необхідних для погашення податкового боргу, Головне управління ДПС у Полтавській області звернулося до обласної ради, як органу місцевого самоврядування до сфери управління якого належить ОГКП «Облбудкомплект», з пропозицією розглянути на черговій сесії обласної ради питання щодо прийняття рішення про порушення справи про банкрутство вказаного платника податків. У разі неотримання податковим органом відповіді або отримання відповіді про відмову у задоволенні його вимог, зазначений орган  зобов’язаний  звернутися до суду з позовною заявою про звернення стягнення податкового боргу на кошти органу місцевого самоврядування, в управлінні якого перебуває підприємство-боржник.

Реалізація цього рішення, а саме подання до суду заяви, потребує фінансових витрат у розмірі 87 140,00 грн, що складаються зі сплати судового збору у розмірі 10 прожиткових мінімумів для працездатних осіб (станом на 01.01.2023 складає 2 684,00 грн) та авансування нагороди арбітражному керуючому – трьох розмірів мінімальної заробітної плати за три місяці виконання повноважень (з 01.01.2023 1 розмір мінімальної заробітної плати складає 6 700,00 грн).

Доповнено.

Сьогодні, 24 березня, під час засідання сесії обласної ради, дане питання депутати затвердили

 

Клим Соколов


"Кременчуцька газета" в соціальних мережах!
Будьте нашими підписниками... і одними з перших дізнавайтесь, що відбувається в Кременчуці та на Полтавщині, а також про резонансні події в Україні.
Не втрачайте шанс читати «гарячі» і цікаві новини першими!
Підписуйтесь на нас:  
Facebook: https://www.facebook.com/kremenchuckagazeta/
Instagram: https://www.instagram.com/kg.ua/
Telegram: https://t.me/kgua_news


Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися