Кременчуцька газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Субота, 4 Грудня 2021
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube

Вы здесь

Один кременчуцький: визначені проєкти-переможці обласного конкурсу проєктів розвитку територіальних громад Полтавської області 2021 року

 

24 листопада 2021 14:10

За результатами обговорення та голосування, рада конкурсу визначила переможцями 36 проєктів, які будуть реалізовані у наступному році на умовах співфінансування з обласного та місцевих бюджетів.

23 листопада відбулося засідання ради обласного конкурсу проєктів розвитку територіальних громад Полтавської області, заснованого обласною радою з метою підвищення спроможності органів місцевого самоврядування Полтавщини у розв’язанні актуальних питань розвитку територій, поширення досвіду реалізації проєктів-переможців конкурсу.

У засіданні, яке вів голова обласної ради, голова ради конкурсу Олександр Біленький, взяли участь члени ради конкурсу: перший заступник голови обласної ради Олександр Лемешко, заступник голови обласної ради Лілія Руроєва, голови постійних комісій обласної ради: Лариса Босенко, Олександр Алексюк; директор Департаменту фінансів облдержадміністрації Павло Кропивка, заступник керівника апарату – керуючий справами обласної ради Тетяна Паутова, начальник відділу інвестиційної діяльності та проєктного менеджменту виконавчого апарату обласної ради Олеся Дроботенко, також члени експертної групи: депутатка обласної ради Яніна Барибіна та Олексій Северин; депутатка обласної ради Оксана Винниченко, представники органів місцевого самоврядування області – авторів проєктів.

Яніна Барибіна поінформувала раду конкурсу про результати роботи експертної групи, яка перевірила проєкти на відповідність Положенню про конкурс та Методичним рекомендаціям, висловила зауваження та пропозиції щодо доопрацювання окремих проєктів.

Потому відбулася презентація 37 проєктних ініціатив місцевого розвитку, поданих на конкурс у 2021 році. Так, у межах І категорії було розглянуто 36 проєктів, розроблених сільськими, селищними та міськими радами (обсяг фінансування з обласного бюджету – до 600 тис. грн) та 1 проект II категорії – міжмуніципального співробітництва – (обсяг фінансування з обласного бюджету – до 800 тис грн). Більшість проєктів стосується організації надання послуг населенню. Також представлені проєкти з поліпшення екологічної інфраструктури, розвитку туристичної та спортивної інфраструктур.

За результатами обговорення та голосування, рада конкурсу визначила переможцями 36 проєктів, які будуть реалізовані у наступному році на умовах співфінансування з обласного та місцевих бюджетів.

Голова обласної ради Олександр Біленький, вітаючи переможців, наголосив, що наступного року умови конкурсу будуть змінені, аби до підсумкового етапу допускалися лише найсильніші та найраціональніші проєкти.

«Цьогорічний конкурс був перехідним, що пов’язано з черговим етапом децентралізації. У подальшому ми внесемо зміни до Положення про конкурс. Зокрема, передбачимо на платформі Smartregion можливість оцінки проєктів громадськістю. Експертна група та рада конкурсу будуть звертати увагу на ці результати. Окрім того, ми акредитуємо певні громадські організації за напрямками, які теж даватимуть фахову оцінку проєктів», – зазначив Олександр Біленький.

Також голова обласної ради зауважив, що для представників громад будуть проведені семінари. На його думку, це сприятиме розширенню тем проєктів і наповнюватиме їх інноваційністю.

«На жаль, маємо загальний слабкий рівень цьогорічних проєктів, не було родзинок. Тому хочемо провести певні стимулюючі семінари-практикуми, де розповімо про різні проєкти і напрямки, які запропонуємо реалізувати громадам. У словосполученні «конкурс розвитку» слова «розвиток» і «конкурс» ключові. Дуже хочеться, щоб цей розвиток був у бік інноваційності. У нас громади обирають статичні 3 – 4 напрямки, і для того, щоб не йти шляхом випробувань, вони йдуть протоптаним шляхом. З цим треба боротися», – наголосив Олександр Біленький.

Окрім того, голова обласної ради повідомив, що буде посилено контроль за впровадженням проєктів.

«Ми хочемо ввести індекс ефективності, тобто, якщо громада не змогла реалізувати свій проєкт, то у наступному році це буде відображатися на відсотку співфінансування. За рахунок таких нововведень ми хочемо: по-перше, підвищити інтерес до самого конкурсу, по-друге, збільшити суму співфінансування, можливо до 1,5 млн грн з обласного бюджету, по-третє, плануємо проводити аудит ефективності використання коштів, тобто, реалізації проєктів», – зауважив Олександр Біленький і додав, що наступного року планується започаткувати конкурс на звання «Кращий менеджер громадських бюджетів. Полтавщина» і закликав представників громад долучатися до ініціатив обласної ради.

Серед переможців і проєкт «Чисті пляжі Кременчуцької громади» Кременчуцької міської ради, а також кілька проєктів у районі

З проєктами-переможцями обласного конкурсу проєктів розвитку територіальних громад Полтавської області 2021 року можна ознайомитися за посиланням:

https://smartregion.pl.ua/documents/rc

 

Антоніна Озерна за матеріалами прес-служби Полтавської облради

Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

 

Інші новини

Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Ми в Telegram

Підписатися