Кременчуцька газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Четверг, 23 Березня 2023
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube

Ви є тут

Офіційна позиція ПрАТ «Полтавський ГЗК» щодо заяви СБУ та БЕБ про вручення підозри одному з топменеджерів підприємства (Додано)

Ми в Telegram

2 лютого 2023 19:20

Сьогодні на офіційних сторінках Служби безпеки України та Бюро економічної безпеки вийшли публікації про те, що одному з топменеджерів ПрАТ «Полтавський ГЗК» вручено підозру в тому, що він нібито вносив неправдиві відомості в офіційні документи підприємства, зокрема, щодо нарахування плати за користування надрами родовища залізних руд, що призвело до ухилення від сплати до держбюджету рентних платежів за користування надрами родовища залізних руд на суму близько 2 млрд гривень.

Керівництво ПрАТ "Полтавський ГЗК" повідомляє, що станом на 2 лютого 2023 року жодному топменеджеру компанії не було вручено повідомлення про підозру відповідно до чинного законодавства України. Ми стверджуємо, що звинувачення, висунуті слідчими органами, не відповідають дійсності.

На даний момент не існує жодних узгоджених податкових зобов’язань, які не сплатило підприємство. ПрАТ «Полтавський ГЗК» розраховує та сплачує податок на ренту відповідно до чинного законодавства та судової практики, а також в аналогічний спосіб, як це здійснюють інші гірничодобувні компанії. Відтак, його посадові особи не можуть бути притягнуті до відповідальності за нібито ухилення від їх сплати за ст. 212 Кримінального кодексу України.

На початку 2022 року завершилась податкова перевірка ПрАТ «Полтавський ГЗК» за період з 01.04.2017 по 30.06.2021. Державною податковою службою було складено акт щодо можливих порушень сплати ренти. Підприємство надало свої пояснення та заперечення. Після цього податковий орган не вчинив жодних податкових повідомлень-рішень щодо ренти стосовно ПрАТ «Полтавський ГЗК», з чого ми вбачаємо відсутність претензії до підприємства зі сторони податкових органів.

За останні місяці ПрАТ «Полтавський ГЗК» зазнало серії обшуків та інших слідчих дій зі сторони правоохоронних органів. Компанія відкрито співпрацює зі слідчими органами й на їх вимогу добровільно були передані всі документи згідно запиту. Спірні питання підприємство готове розглядати у судовому порядку в рамках чинного законодавства.

Хочемо зазначити, що дії СБУ і БЕБ та їхнє некоректне інформаційне висвітлення державними органами ми вважаємо такими, що шкодять діяльності ПрАТ «Полтавський ГЗК», економіці регіону та держави й негативно впливають на інвестиційну привабливість України. Крім того, від неправомірного тиску державних органів на підприємство страждають працівники та жителі громади, у якій працює комбінат.

ПрАТ «Полтавський ГЗК» є законослухняним суб’єктом господарської діяльності і завжди провадило свою діяльність суворо дотримуючись законодавства України.

 

ДОДАНО.

ПрАТ «Полтавський ГЗК» повідомляє, що правоохоронні органи продовжують необґрунтовано тиснути на підприємство і ввечері 3 лютого 2023 року було вручено повідомлення про підозру одному з топменеджерів компанії. Ми вважаємо звинувачення слідчих органів безпідставними і необґрунтованими.

На даний момент не існує жодних узгоджених податкових зобов’язань, які не сплатило підприємство, і податкові органи не надали ПрАТ «Полтавський ГЗК» жодних претензій, що можуть свідчити про вчинення кримінального правопорушення підприємством.

Аналогічні звинувачення у здійсненні правопорушень у нарахуванні рентної плати за використання надр вже раніше були пред’явлені іншій великій українській металургійній компанії, і це підприємство успішно оскаржила ці звинувачення в суді.  Це свідчить, що такі дії спрямовані на створення тиску на бізнес.

У ПрАТ «Полтавський ГЗК» переконані, що процесуальні дії слідчих органів перешкоджають діяльності підприємства, ставлять під загрозу роботу компанії, збереження робочих місць, що в результаті негативно вплине на економіку регіону та країни в цілому. Підприємство є найбільшим платником податків в області, де вклад компанії складає більше третини обласного бюджету, і входить в ТОП-100 найбільших платників податків в Україні. 2022 року ПрАТ «Полтавський ГЗК» сплатило більше 3 мільярдів гривень податків до державного, обласного та місцевого бюджетів.

Компанія веде активну соціально-відповідальну діяльність. У 2022 році Благодійний Фонд ПрАТ «Полтавський ГЗК» передав гуманітарну допомогу на суму близько 12 млн. дол. США до 8 областей України, що постраждали внаслідок російської агресії.

Ми наголошуємо, що ПрАТ «Полтавський ГЗК» є законослухняним суб’єктом господарської діяльності і завжди провадило свою діяльність суворо дотримуючись законодавства України.

 

Прес-служба


"Кременчуцька газета" в соціальних мережах!
Будьте нашими підписниками... і одними з перших дізнавайтесь, що відбувається в Кременчуці та на Полтавщині, а також про резонансні події в Україні.
Не втрачайте шанс читати «гарячі» і цікаві новини першими!
Підписуйтесь на нас:  
Facebook: https://www.facebook.com/kremenchuckagazeta/
Instagram: https://www.instagram.com/kg.ua/
Telegram: https://t.me/kgua_news


Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися