
Полковник усвідомлював, що систематичні ракетні удари по густонаселеним містам і іншим населеним пунктам України, завдають значних руйнувань та спричиняють загибель людей.
Російському полковнику, який забезпечував завдавання ударів ракетами X-22 та Х-32 по цивільних об’єктах України повідомлено про підозру у порушенні законів та звичаїв війни (ч. 1, 2 ст. 438 КК України).
Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Офіс Генерального прокурора.
За даними слідства, командир 52-го важкого бомбардувального авіаційного полку дальньої авіації військово-повітряних сил повітряно-космічних сил збройних сил РФ, за попередньою змовою з військовим командуванням РФ, віддавав накази завдавати ракетних ударів, що призвели до загибелі 88 та поранення 240 цивільних осіб.
Встановлено причетність підозрюваного до ударів з використанням ракетоносців-бомбардувальників Ту-22М3 по торговельному центру "Рів’єра" у м. Одеса, міському будинку культури у м. Лозова Харківської області, ТЦ у м. Кременчук Полтавської області, житловому будинку та базі відпочинку "Годжи" в смт. Сергіївка Одеської області, будинку у м. Дніпро.
Метою атак на цивільне населення було залякування, створення умов для постійної напруги у суспільстві та тиск на керівництво України, щоб змусити піти на вигідні для РФ територіальні та політичні поступки.
Полковник усвідомлював, що систематичні ракетні удари по густонаселеним містам і іншим населеним пунктам України, завдають значних руйнувань та спричиняють загибель людей.
Досудове розслідування здійснюють слідчі Головного слідчого управління СБУ, за оперативного супроводу Департаменту військової контррозвідки.
Джерело: https://censor.net/ua/n3395344