Кременчугская газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Воскресенье, 5 Июля 2020 года
Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube

Вы здесь

Оксана Чорна презентувала книгу про війну на сході: один з героїв - кременчужанин (Уточнено)

 

6 июня 2019 10:30

Текст засновано на реальних подіях, деяких героїв, вже немає в живих. Тож це є своєрідна книга пам’яті.

Вчора, 5 червня, у Кременчуці у бібліотеці ВПУ №7 презентувала свою першу книгу «Позывной «Кассандра» авторка Оксана Чорна. Книжка побачила світ зовсім нещодавно, тож наше місто стало одним із перших, де відбулась презентація. Зустріч організвала громадська організація (ГО) «Координаційний центр об’єднань ветеранів АТО» (керівник В. Поляков). Спочатку авторка відвідала музей АТО, створений у ВПУ №7 зусиллями вищеназваної організації і особисто її керівника.

У книзі описані події війни на сході, зокрема, літо 2015 року. Сама ж Оксана нагадує, що це друге видання, написане жінкою-військослужбовицею. Першою стала книга Лєри Бурлакової, де жінка описала не лише військові події, а й особисте життя: кохання, смерть свого хлопця.

Оксана Чорна розповіла, що війна на сході України для неї почалась у 2014 року, коли її друг пішов добровольцем. Тоді вона працювала в Інституті економіки і прогнозування НАН України.

«Побачивши, як він  одягнений,  як одягненні його побратими - про  бронежилети, тепловізори тоді ніхто не чув – почала збирати допомогу. Не одна я, а багато людей долучились. Мені чомусь вірили і перераховували гроші чимало людей. Це були великі суми», - пригадує жінка.

Допомагала Оксана лише бійцям 20 батальйону, все, що збирали небайдужі, возила власною автівкою.

«Коли 20 батальйон пішов на ротацію, то увійшов 3-ій батальйон 28 бригади. Тоді я вирішила піти служити. Мене мобілізували у п’яту хвилю водієм –санітаром», - розповіла О. Чорна.

Пригадувала, як «приручала 28-му бригаду», як була там єдиною жінкою.

«Я не могла розібратися у всіх отих званнях-погонах. Всіх, незалежно, чи то солдат, чи офіцер - називала по імені. Всіх обнімала. Тоді було загострення на війні. Ніхто не знав, ти бачишся востаннє чи ні. Обнімаючи людину, ти залишала частинку себе, натомість, беручи її частинку», - розповіла письменниця.

Позивний «Касандра» - це позивний, який взяла собі Оксана Чорна. Розповіла, що тоді офіцери брали позивні з іменами богів. Так з’явилась «Касандра».

Жінка служила в армії у один із найгарячіших періодів. Пригадує, як вивозила поранених із-під обстрілів, як переймалась, щоб доправити людину живою. Була у вирі найгарячіших подій.

«Я ще тоді думала, що треба все описати в книжці. Та поштовхом стала розмова з Мартіном Брестом, який сказав: «Ти пиши, а то виявиться, ніби то ти там і не була», - розповіла О. Чорна.

Так з'явилась книга. Та перед цим - рік клопіткої роботи. Оксана зазначає, що писала після роботи по 10 тисяч знаків щодня. Чоловік був невтомним. Він був комбат, в батальйоні якому  служила Оксана. Тому контролював, щоб робота над книгою була систематична. Також перевіряв текст з технічного боку.

Уже книгу прочитали Оксанині побратими, то неточностей не побачили. Хоч в багатьох героях впізнавали себе. Текст засновано на реальних подіях, деяких героїв, вже немає в живих. Тож це є своєрідна книга пам’яті.

Поки що видання вийшло накладом 2 000 примірників, та авторка сподівається її перевидати. Також книга написана російською.

«Хто мені за це лише не дорікав. Та для мене головне – від побратимів не почула жодного поганого слова з приводу, що написана книга російською. У планах перевести її на українську мову», - її слова про плани.

До речі, один з героїв книги – кременчужанин Олександр Лущенков. Він радий був зустрічі з побратимкою. Також на презентацію прийшли в основному кременчуцькі АТОвці, дружини і матері загиблих бійців. Година пролетіла на одному диханні.  Адже книга про те, що болить кожному, нагадування про те, що війна триває.

Зараз Оксана працює в Омані, є професором коледжу бізнеса і науки. Та говорить, що збирається повернутися в Військові Сили України.

Уточнено

Коли вийшов матеріал, стало відомо, що у книзі згадано ще одного мешканця нашого міста - військового медика під позивним "Жак".

 

 

 

Світлана Павленко

Подпишись на нас

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

Другие новости

Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Мы в Telegram

Подписаться