Кременчуцька газета
Субота, 25 Травня 2024
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube threads telegram

Ми в Telegram

Ви є тут

Педан з Нелекціями у Кременчуці: «Ми перемагаємо, бо допомагаємо один одному, росіянам це не зрозуміти»

2 грудня 2022 18:00

Інтерв’ю з волонтером та шоуменом про сьогоднішню освіту, важливість підтримки психологічного стану дітей та чому про мінну безпеку українцям доведеться говорити ще багато років.

Сьогодні до нашого міста у рамках програми «UNICEF. Спільно до навчання» приїхав відомий шоумен, волонтер, ведучий багатьох розважальних програм, тато двох дітей Олександр Педан. У Полтавському регіоні він запланував провести три заходи. Один із них – у Кременчуці. Розпочав із Наукового ліцею "Політ" при Кременчуцькій гуманітарно-технологічній академії. Після екскурсії та інтерактивного квесту по безпеці, підготовану від ліцеїстів закладу, Педан перейшов до актового залу. У легкій, притаманній йому розважальній формі, він познайомився з вихованцями ліцею та викладачами, представивши свою Нелекцію від Педана.

Перед цим він разом з організацією, побували у областях західної України, Півдні, в Одесі і зараз дають Нелекції  у центральній Україні. За словами ведучого, зустрічі такого формату (коли можна виходити без піднятої руки, постити про захід без дозволу, вести вільний діалог з ведучим) допоможуть відновити моральні сили учнів та заохотити їх до навчання у час війни. Окрім того, питання ментального та фізичного здоров’я (про що також йшлося під час зустрічі) не менш важливе для витримки всього, що відбувається довкола.

"Ми перемагаємо, бо допомагаємо один одному, росіянам це не зрозуміти. Тому я теж тут, тому ми маємо допомагати один одному і проявляти підтримку: як вчителеві до учня, так і батькам до дітей і теж до вчителів, тобто, згуртуватися і бути морально разом, а не розділено", - так почав свій виступ перед аудиторією Олександр.

Кременчуцьким журналістам також вдалося поспілкуватися з ведучим та більше дізнатися про ініціативу лекцій.

- Розкажіть про вашу співпрацю з ЮНІСЕФ. Ви уже відвідали 8 міст, у списку їх 13.

- Лекції у рамках ООН- дитячого фонду ЮНІСЕФ. Це велика кампанія для дітей, для їх мотивації – щоб вони продовжували навчатися, були мотивованими і так далі. Наш проєкт передбачає 15 івентів у 13 містах. І на Полтавщині у нас їх буде аж три – через те, що  тут зараз мешкає багато переселених осіб. А тематика - мінна безпека для дітей. Тож я дітям зрозумілою мовою пояснюю – що таке міни, наскільки вони небезпечні, як діяти, щоб у разі небезпеки не нашкодити собі. Ще ми говоримо про ментальне здоров’я, фізичну активність. А також про стрес, тобто, що це нормально – почувати себе у стані стресу. І у нас виходить такий собі діалог з підлітками та студентами.

Плюс – ми привезли шикарний квест дітям. Адже вважаємо, що серйозну тему варто подавати з різних боків і зокрема, щоб тема була розкритою ще й в ігровій формі. Квест ми спеціально підготували для події. І стосується він саме тих тем, які ми проговорюємо: здорового харчування, різноманітної безпеки і так далі. І ще у нас є ще одна місія від ЮНІСЕФ - це створити діалог між вчителями та батьками. І взагалі освітою як такою. Тобто, щоб батьки прийшли і поставили ті запитання, які їх турбують.

У тому числі ми розглядаємо, як навчатися без світла, що робити, коли немає інтернету. Як наздоганяти програму, коли починаються канікули і так далі. Тому що освіта – це зазвичай те, на що можна знайти відповіді, але є проблеми з комунікацією.

- Ви як батько двох дітей, як вважаєте, наскільки зараз проблематично - щоб були усвідомлені і зацікавлені у навчанні в таких умовах: як батьки, так і самі студенти.

- Сьогодні проблеми батьків дуже недооцінені. Як і їхня роль для дитини.  Усі кажуть: у нас нове покоління, діти, які постійно у гаджетах, можуть щось говорити на вчителів, але я скажу вам таку річ.

Візьмемо спорт. 75% дітей, батьки яких не займаються спортом на постійній основі, не будуть займатися спортом. Адже батьки для дітей є рольовою моделлю. І тому якраз батьки мають допомагати, впливати, спілкуватися та спонукати дітей до навчання. А у нас бувають різні речі. Батьків то пускають до школи, то не пускають, вони то погоджуються з тим, що дитині безпечно, то не погоджуються. І зараз усі зрозуміли, що дітям краще навчатися в офлайні. У батьків також не так багато вільного часу. По-друге діти в офлайні все ж таки у більшій безпеці. І третє – що дітей у школі поведуть в укриття, яке ДСНС дозволило, а вдома не зрозуміло, де вона залишиться. Ну і по-третє, як засвоюються знання. Важлива і соціалізація, щоби дітки виговорювалися. І лише тепер розумієш, наскільки у нас в Україні крута офлайн-освіта.

- Як встигаєте розподілити час між особистим і заходами з ЮНІСЕФ?

- Так, це забирає багато часу. Бо я і своїх дітей зараз не бачу, бо віддаюсь на повну цьому проєкту. Але це потрібно. Адже дітей необхідно спонукати до навчання. І після наших зустрічей ми бачимо, як у них горять очі, як вони хочуть навчатися. Наша зустріч формується довкола теми «мінна безпека». І ми думали – треба це давати дітям на західній Україні – не треба.  По-перше, у нас багато внутрішньо переміщених дітей, які у різних регіонах перебувають зараз тимчасово, рано чи пізно вони будуть повертатися на деокуповані території. І там біда. Я сам був у Херсоні і бачив неймовірну кількість замінованих ділянок просто будь-де. По-друге, на жаль, ми не знаємо, що буде далі. По-третє,я  спілкувався з ДСНС, уявіть – навіть зараз знаходять міни в лісах часів другої світової війни. Адже земля має властивість виштовхувати тверді предмети. І вони зараз почали шукати одні міни, а знаходять інші – і це все теж небезпечно. І про це треба говорити.

А якщо говорити про тему стресу як такого. І що батьки мають розуміти, що не тільки вони у стані стресу, а і діти теж і що це нормально. Адже за психологічний стан батьки зараз теж несуть відповідальність. І дітям теж варто приділяти увагу. Або якщо батьки не приділяють увагу – діти мають її просити. І ми це їм пояснюємо. І тому такі заходи будуть потрібні в Україні постійно. Адже почуття стресу і нервів в українців нікуди не діваються. Світло є- немає, мопеди літають. А ми всі живемо у рівних умовах і діти теж переживають: за навчання, за те, як вони складуть іспити, як вони поступлять і їм теж потрібна підтримка.

Нагадаємо, Для підтримки та безпеки: ведучий  Олександр Педан проводить Нелекцію для кременчуцьких ліцеїстів та освітян

 

 

Ліна Романченко

Фото, відео Олександра Попенка


"Кременчуцька газета" в соціальних мережах!
Будьте нашими підписниками... і одними з перших дізнавайтесь, що відбувається в Кременчуці та на Полтавщині, а також про резонансні події в Україні.
Не втрачайте шанс читати «гарячі» і цікаві новини першими!
Підписуйтесь на нас:  
Facebook: https://www.facebook.com/kremenchuckagazeta/
Instagram: https://www.instagram.com/kg.ua/
Telegram: https://t.me/kgua_news


Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися