Кременчугская газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Четверг, 28 Мая 2020 года
Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube

Вы здесь

Оренда за 1 грн: поліція відкрила справу про зловживання владою при здачі в оренду за безцінь харчоблоку П’ятої лікарні приватному підприємству

 

21 января 2020 13:00

Раніше процесуальний керівник у кримінальному провадженні ухвалив постанову про призначення судово-економічної експертизи. Однак станом на 17.12.2019 р. жодної відповіді прокурора до Кременчуцької місцевої прокуратури не надходило.

Поліція Кременчука наприкінці 2019 року відкрила кримінальне провадження про передачу в оренду за 1 гривню командою мера Кременчука Віталія Малецького харчоблоку Лікарні відновного лікування (в народі - П’ята лікарня) приватному підприємству «ПОНТЕМ.УА».

Про це стало відомо з ухвали Автозаводського райсуду Кременчука, де нещодавно у відкритому судовому засіданні розглянули клопотання слідчого поліції Косенка А.В. про тимчасовий доступ до речей та документів, що містять охоронювану законом таємницю, в матеріалах досудового розслідування, внесеного 17 грудня 2019 року до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 364 Кримінального кодексу України «Зловживання владою або службовим становищем».

Як сказано в ухвалі суду, слідчий Косенко А.В. звернувся до слідчого судді із клопотанням про тимчасовий доступ до речей та документів у кримінальному провадженні, що погоджено прокурором Кременчуцької місцевої прокуратури Гаврильченком А.С., а саме: надати тимчасовий доступ до речей і документів з можливістю вилучення якісно виготовленої та завіреної належним чином копії (здійснення виїмки) документа, що перебуває у володінні Управління міського майна Кременчуцької міської ради, розташованого за адресою: Полтавська обл., Кременчук, площа Перемоги, 2, а саме:

- експертного висновку про вартість майна від 05.04.2018 р. (Звіт про оцінку) майна нежитлового приміщення площею 602,8 кв м за адресою: Кременчук, пров. Льва Толстого, буд АДРЕСА_1 А, що знаходиться на балансі КНМП «Лікарня відновного лікування».

На обґрунтування клопотання слідчий посилався на те, що посадові особи Кременчуцької міської ради, зловживаючи своїм службовим становищем, в інтересах третіх осіб, всупереч вимогам чинного законодавства уклали договори оренди нерухомого майна, що призвело до зменшення надходжень до місцевого бюджету та завдало тяжких наслідків охоронюваним законом правам, свободам та інтересам територіальної громади Кременчука.

Процесуальним керівником у кримінальному провадженні ухвалено постанову про призначення судово-економічної експертизи.

З Полтавського відділення Харківського науково-дослідного інституту судових експертиз ім. Засл. проф. М.С. Бокаріуса до Кременчуцької місцевої прокуратури надійшло клопотання експерта про надання додаткових матеріалів, необхідних для проведення судової економічної експертизи у кримінальному провадженні.

На виконання вказаного клопотання експерта, процесуальним керівником у кримінальному провадженні в порядку ст.ст. 36, 93 КПК України Кременчуцькому міському голові В.Малецькому направлено лист про надання оригіналу або належним чином завіреної копії експертного висновку про вартість майна від 05.04.2018 р. (Звіт про оцінку) майна нежитлового приміщення площею 602,8 кв м за адресою: м. Кременчук, пров. Льва Толстого АДРЕСА_2 буд АДРЕСА_1 , що знаходиться на балансі КНМП «Лікарня відновного лікування», який отримано канцелярією виконкому 26.11.2019 року.

Станом на 17.12.2019 р. жодної відповіді на вищевказаний лист процесуального прокурора до Кременчуцької місцевої прокуратури не надходило.

Відповідно ст. 159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку).

Розглянувши клопотання, суддя його задовольнив.

Відповідно до ч.1 ст.166 КПК України у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку, згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Ухвала набирає законної сили з моменту оголошення та оскарженню не підлягає.

Нагадаємо, депутати не захотіли скасувати рішення, згідно якого харчоблоки лікарень Кременчука здано в оренду за 1 грн в рік.

Шикарний подарунок: 1 грн і повністю новий харчоблок у Дитячій лікарні ваш!

Уже не одна гривня: бюджет Кременчука отримуватиме від оренди харчоблоків в лікарнях більше 50 тисяч гривень щомісяця.

1 лютого 2009 року на засіданні міськвиконкому затвердили проект рішення «Про передачу в оренду приміщень, які належать до комунальної власності територіальної громади міста Кременчука».     

Згідно з цим проектом рішення, відтепер оренда приміщень харчоблоків у міських лікарнях для «ПОНТЕМ.УА» буде платною. А не 1 гривня на рік, як було до цього.

Так, за приміщення, які належать до комунальної власності територіальної громади Кременчука, по провул. Льва Толстого, 1-А, площею 602,8 кв м, щомісяця треба буде платити 21 тис 232 гривень.

На вул. Павлова, 16, площею 574,1 кв м – 23 тис 100 гривень.

На вул. Генерала Манагарова, 7, площею 193,74 кв м – 12 тис 300 гривень.

Щомісяця виходить плата за оренду приміщень більше 56 тисяч гривень. У рік сума оренди складе майже 700 тисяч гривень.

Це приміщення трьох харчоблоків, де готують їжу для пацієнтів всіх міських лікарень.

На засіданні міськвиконкому затвердили оренду приміщень товариству з обмеженою відповідальністю «ПОНТЕМ.УА» для організації харчування пацієнтів терміном на один рік.

Хто буде годувати кременчуцьких пацієнтів в лікарнях: подробиці тендеру на 10,7 млн грн.

 

 

Олег Булашев 

Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

Другие новости

Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Мы в Telegram

Подписаться