Кременчуцька газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Вівторок, 18 Січня 2022
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube

Вы здесь

Освітянська профспілка засудила, що вчителі не отримують надбавок. У Кременчуці це практикують

 

9 грудня 2021 10:15

Станом на 1 листопада 2021 року залишки освітньої субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам, становили 6,8 млрд грн. 

Маючи наявні резерви освітньої субвенції в окремих територіях, її економлять, не доплачуючи вчителям та іншим педагогам надбавку за престижність педагогічної праці.

Про це йдеться у повідомленні Профспілки працівників освіти і науки щодо використання громадами освітньої субвенції.

У профспілці привертають увагу, що станом на 1 листопада 2021 року залишки освітньої субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам, становили 6,8 млрд грн. 

Також у Профспілці працівників освіти і науки наголошують, що цільове призначення освітньої субвенції це оплата праці з нарахуваннями педагогічних працівників шкіл, дитячих будинків, навчально-реабілітаційних центрів, інклюзивно-ресурсних центрів, а також закладів професійно-технічної та фахової передвищої освіти, які забезпечують здобуття повної загальної середньої освіти.

«Надлишок освітньої субвенції в одних місцевих бюджетах та її недостатність у інших спричинений несправедливим її формульним розподілом. Занижуючи розрахунковий показник наповнюваності класів порівняно з тим фактичним, що склався у школах відповідної громади, її виділяють таким громадам у обсягах більших, ніж того потрібно на існуючу мережу класів, а іншим – цей розрахунковий показник наповнюваності класів завищують, таким чином не додають громадам необхідні кошти на фінансування існуючої мережі класів», – повідомляють у профспілці.

Також у Профспілці працівників освіти зауважують, що несправедливий формульний розподіл освітньої субвенції став однією з причин несвоєчасної виплати заробітної плати педагогічним працівникам, зменшення надбавок за престижність праці.

«Маючи наявні резерви освітньої субвенції в окремих територіях, її економлять, не доплачуючи вчителям та іншим педагогам надбавку за престижність педагогічної праці», – йдеться у повідомленні.

Варто нагадати, що За цієї каденції мера Віталія Малецького бюджетникам Кременчука систематично затримували зарплати. Як приклад, дехто з педагогів у вересні зустрів своє професійне свято без заробітної плати.

Кременчуцькі педагоги навіть скаржилися губернатору Полтавщини Олегу Синєгубову, що влада Малецького їх гнобить: заробітну плату затримує, відправляє у відпустки без збереження зарплати. При цьому освітяни нашого міста отримують найнижчу в області надбавку за престижність праці. За працівників дитсадків вступилися вже й батьки.

Нагадаємо,«Це наче грабіж нас від Малецького серед білого дня»: педагоги Кременчука залишаться без премій і обурені дією влади, за яку агітували

Читайте,  Мер Кременчука пояснив, чому вихователям дитсадків доплачують мінімум із можливих доплат за престижність

 

За матеріалами Освіта.юа

Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

 

Інші новини

Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Ми в Telegram

Підписатися