Кременчугская газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Четверг, 9 Июля 2020 года
Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube

Вы здесь

Отакої: у Кременчуці виник скандал над впровадженням проекту Громадського бюджету в школі №26

 

11 сентября 2018 08:00

Звинувачення лунають з обох боків.

Одним із переможцем Громадського проекту 2017 року у Кременчуці став проект Романа Усика, який запропонував за бюджетні гроші зробити енергоефективне освітлення у школі №26. Проте останнiм часом навколо втiлення даного проекту виникло немало непорозумiнь.

Пiсля затвердження проекту, почався процес проектування і втілення ідеї в життя. Та наразі між автором задуму і підрядною організацією виник конфлікт.  І виявилось багато цікавого, пов’язаного з бюджетними грошима і не зовсім пов’язано з втіленням вищеназваного проекту.

Про свої взаємини з підрядником і представниками міської влади кременчужанин оповістив громадку Кременчука через сторінку школи №26 у Фейсбуці. Та повiдомив, що самим каменем спотикання стало обладнання. Автор проекту всі свої претензії виклав у листу до керівника підрядної організації ТОВ « Кременергобуд» Андрія Дона.

donu_1.pdf

Натомість у мерії Кременчука самому Роману Усику пред’явили претензії, що  він два місяці не міг укласти договір з проектною організаією та інші претензії. Це вiдбувалося під час зустрічі, на якій були присутні і чиновники на чолі з перешим віце-мером Володимиром Пелипенком і представники підрядної організації.

«Але ж договір укладаю не я, а Замовник (директор школи) і офіційний проектант. Тут також звучало від Пелипенка, мені здалося з негативним підтекстом, що я під себе, під свій проект, знайшов проектну організацію. І я не заперечую, це справді так. Бо постановою виконкому №50 від 22.01.2018 року було доручено відповідним структурним підрозділам виконавчого комітету Кременчуцької міської ради (в нашому випадку Департамент освіти)підготувати проектно-кошторисну документацію, необхідну для реалізації проектів-переможців, до 28 лютого 2018 року. І щоб вкластися у ці строки я самостійно знайшов проектувальника. І ми були єдині, хто розробив проектно-кошторисну документацію у зазначений термін. Але два з половиною місяці після цього проектно-кошторисна документація ходила по перевірках і ніяк не затверджувалася. Поки на горизонті не замаячив ТОВ Кременергобуд, який на підставі нашого проекту розробив свій кошторис», - пояснення автора проекту.

Серед звинувачень були і такі, що у специфікації проекту не передбачений конкретний тип світильників.

«Говорили, що я хочу проштовхувати конкретно світильники вінницької НВП «ВТН». Дійсно, як варіант я пропонував їм це обладнання. Окрім цього є й інші вітчизняні виробники якісних світильників», - розповідає про зустріч з чиновниками кременчужанин..

Своє неприязне ставлення до підрядника вiн не заперечуe.

«Я дійсно міг знайти підрядників, і не одного, які б усі кроки погоджували з проектантом, і точно б не було такої ситуації, яка склалася зараз. І я про це говорив Департаменту освіти. Але з’явився ТОВ Кременергобуд. Як він з’явився, хто його рекомендував, не знають ні директор школи, ні департамент освіти, ні Пелипенко. А Кременергобуд на моє пряме питання так і не відповіли»,  - висловив свою думку автор проекту.

Та акцентує увагу на одній цікавій деталі: а саме на ціні обладнання.

«Закуплені світильники по 266 грн/шт. А сьогодні мені підрядник повідомив що це не актуальна ціна , а для встановлення на стелю були ще закуплені спеціальні установчі рамки і їх ціна близько 200 грн. Насправді, за інформацією постачальника, ціна однієї рамки близько 90-110грн. На моє питання за якою ціною все ж таки були придбані світильники відповіді не було», - його слова.

Інші дописувачі сторінки у Фейсбуці школи №26 вказують, що підрядник до якого зараз купа претензій постійно не перший раз стає переможцем і освоює бюджетні гроші міста. А також, що замішана в інших міських скандалах.Чому це так - дуже дивно. 

«У період з 11.06.2018 по 20.06.2018 ТОВ «Кременергобуд» виграє 3 тендера на суму 735  тис  028 грн.  Тут і «Капітальний ремонт приміщень» і наша школа і «Будівництво комплексної системи блискавкозахисту». Ну прямо і швець, і жнець, і на дуді грець (вибачте за русизми). Ось це фірма. Ну просто молодці. А хто ж цим всім керує? Напевно статутний фонд великий, багато людей техніки та інструменту? А директор і власник ДОН АНДРІЙ ОЛЕКСАНДРОВИЧ, який придбав це підприємство 18.08.2017, з уже виграними на той момент тендерами на суму понад 300 тис 000 грн., Як Ви думаєте за скільки? За 1000 грн. Ось так. А Ви говорите чудес не буває. Висновки робіть самі», - написав Сергій Борох.

 

Як видно, скандал навколо встановлення енергоефективних світильників і реалізації проекту Громадського бюджету у школі №26 набирає обертів. І чи не відбє це охоту кременчужанам подавати свої проекти, коли такі цікаві справи відбуваються навколр лише одного проекту.

 

 

Світлана Павленко

Подпишись на нас

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

Другие новости

Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Мы в Telegram

Подписаться