Кременчуцька газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Четверг, 3 Грудня 2020
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube

Вы здесь

Отакої: зарплати в Горішніх Плавнях набагато вищі, ніж у Кременчуці

 

19 березня 2019 08:30

Висока зарплата – це відрахування до бюджету, це підвищена купівельна спроможність громадян, це розвиток регіону і країни в цілому. Та влада Кременчука явно недопрацьовує у питанні допомоги підприємствам, а звідси й нижчі, ніж у сусідів, зарплати.

Горішні Плавні протягом останніх років зберігають лідерські позиції серед міст Полтавської області у питанні позитивної динаміки розвитку господарського комплексу.

Як каже міський голова Горішніх Плавнів Дмитро Биков, про це свідчать такі факти: збільшення розміру середньомісячної заробітної плати та інвестицій в основний капітал тощо.

«Згідно з розпорядженням голови обласної державної адміністрації кожного кварталу проводиться оцінка результатів діяльності державних адміністрацій і міськвиконкомів міст обласного значення. Відповідно до цієї оцінки наше місто посіло загальне 1-2 місце разом з Лубнами, Полтава посіла 3-4 місце разом з Кременчуком за результатами 2018 року серед міст обласного значення. Загальне місце визначалось після визначення рейтингу за окремими напрямами діяльності, такими як: «Економічна ефективність», «Інвестиційно-інноваційний розвиток та зовнішньоекономічна діяльність», «Фінансова самодостатність», «Населення та ринок праці», «Житлово-комунальне господарство», «Доступність та якість послуг у сфері освіти, охорони здоров’я», «Захист прав дитини».

У таких найголовніших сферах, як «Економічна ефективність», «Фінансова самодостатність», «Інвестиційно-інноваційний розвиток та зовнішньоекономічна діяльність» та «Населення та ринок праці» наше місто впевнено посіло 1 місце», - каже Биков.

Він з гордістю зазначає, що у Горішніх Плавнях постійно, більше ніж у середньому по Україні та по Полтавській області, зростають доходи населення. Середньомісячна заробітна плата працівників за IV квартал 2018 року склала 13 тис 327 грн. Це на 44,6% більше від середнього показника по Полтавській області (9 тис 218 грн), на 38,1% вище за середню заробітну плату по Україні (9 тис 648 грн).

Для порівняння: в Полтаві середня заробітна плата становить 9 тис 595 грн, в Кременчуці – 9 тис 915 грн, в Миргороді – 7 тис 529 грн, в Лубнах – 6 тис 901 грн, в Гадячі – 7 тис 017 грн.

Отакої: зарплати в Горішніх Плавнях набагато вищі, ніж у Кременчуці

«Заборгованість із виплати заробітної плати по колу звітуючих підприємств станом на 1 січня 2019 року відсутня. Якщо порівняти ці дані з даними міст області, то станом на 1 січня 2019 року заборгованість із виплати заробітної плати в цілому по області становить 47 576,7 тис грн, у сусідньому Кременчуці цей показник дорівнює 712 тис грн, у Полтаві – 12 497,2 тис грн», - заявив Биков.

За 2018 рік обсяг реалізованої промислової продукції (товарів, послуг) без ПДВ та акцизу по місту Горішні Плавні склав 32 923,1 млн грн, що більше 2017 року на 17,4%.

«Безумовно, значний обсяг реалізації промислової продукції забезпечується добувною промисловістю, зокрема, ПрАТ «Полтавський гірничо-збагачувальний комбінат», питома вага якого у загальному обсязі реалізації промислової продукції міста складає 56,8 %.

Наведу цифри. Обсяг реалізованої промислової продукції в розрахунку на одного мешканця становить 611,1 тис. грн. Для порівняння: в Полтаві цей показник дорівнює близько 196,6 тис грн, у Кременчуці – 256,8 тис грн»,- каже мер Горішніх Плавнів.

 

Тож і виходить, що висока зарплата – це відрахування до бюджету, це підвищена купівельна спроможність громадян, це розвиток регіону і країни в цілому. Тож мешканці Кременчука із заздрістю можуть дивитися на мешканців Горішніх Плавнів, бо в нашому місті для багатьох кременчужан заробітна плата – це єдине джерело доходу, а тому проблема низької ціни праці вимагає швидкого рішення.

Схоже, це не дуже розуміють місцеві можновладці. Проаналізувавши статистичні дані, ми вже кілька років бачимо, що влада Кременчука явно недопрацьовує у питанні допомоги підприємствам, а звідси й нижчі, ніж у сусідніх містах, зарплати.

Влада спільно з бізнесом повинна стимулювати залучення інвестицій у підприємства і інфраструктуру, які дозволять підвищити продуктивність праці і збільшити доходи країни.

Аби досягти росту зарплат, місто потребує дій, а не декларацій. Дій, направлених на реальні зміни соціально-економічної ситуації у Кременчуці.

А поки що молода команда Віталія Малецького закуповує білоруські МАЗи замість вітчизняних КрАЗів, а нардеп-кнопкодав Юрій Шаповалов (працюючи у транспортному комітеті парламенту) лише на словах допомагає Крюківському вагонобудівному заводу. На справі ж – майже нічого, крім обіцянок.

 

 

Клим Соколов 

Подпишись на нас

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

Інші новини

Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Ми в Telegram

Підписатися