Кременчуцька газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Неділя, 18 Квітня 2021
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube

Вы здесь

«Отвєточка» не забарилася: екоінспекція, яку прокурор Полтавщини назвав «мертвим органом», прозвітувала про роботу з правоохоронцями

 

6 березня 2021 14:00

Мовою документа.

Прокурор Полтавської області Антон Столітній під час останньої сесії Полтавської облради розкритикував роботу Управлінням державного екологічного нагляду (контролю) у Полтавській області Державної екологічної інспекції Центрального округу.

Він назвав цю структуру «мертвим органом», адже на на запити прокуратури не відповідають і не досліджують матеріали злочинів.

«Екологічна інспекція Полтавської області на сьогодні – мертвий орган»,- сказав Антон Столітній.

В екоінспекції не забарилися з відповіддю і, реагуючи на критичні матеріали та публікації в засобах масової інформації, повідомили:

«У 2020 році Управлінням державного екологічного нагляду (контролю) у Полтавській області Державної екологічної інспекції Центрального округу до правоохоронних органів передано 77 матеріалів, з них 18 - до органів прокуратури, 59 - до органів Національної поліції, 27 матеріалів мали ознаки кримінального правопорушення. За переданими Інспекцією матеріалами відкрито всього 19 кримінальних проваджень, про стан розгляду яких правоохоронні органи інспекцію не повідомляли.

У тому числі в галузі водних ресурсів (стаття 242 Кримінального кодексу України) передано всього 3 матеріали, у тому числі до органів прокуратури – 1, органів Національної поліції – 2, у т.ч. з ознаками кримінального правопорушення – 1. Відкрито 1 кримінальне провадження.

У галузі атмосферного повітря (стаття 241 Кримінального кодексу України) передано всього 4 матеріали, у тому числі до органів прокуратури – 4.

У галузі земельних ресурсів (стаття 239 Кримінального кодексу України) передано всього 16 матеріалів, у тому числі до органів прокуратури – 5, органів Національної поліції – 11, у т.ч. з ознаками кримінального правопорушення – 6. Відкрито 6 кримінальних проваджень.

У галузі земель водного фонду (стаття 239 Кримінального кодексу України) передано всього 7 матеріалів, у тому числі до органів прокуратури – 1, органів Національної поліції – 6, у т.ч. з ознаками кримінального правопорушення – 3.

У галузі надр (стаття 240 Кримінального кодексу України) передано всього 4 матеріали, у тому числі до органів прокуратури – 1, органів Національної поліції – 3, у т.ч. з ознаками кримінального правопорушення – 2. Відкрито 1 кримінальне провадження.

У галузі поводження з відходами і хімічними речовинами (стаття 239 Кримінального кодексу України) передано всього 1 матеріал, у тому числі до органів прокуратури – 1, у т.ч. з ознаками кримінального правопорушення – 1.

У галузі рослинного світу (статті 245, 246 Кримінального кодексу України) передано всього 38 матеріалів, у тому числі до органів прокуратури – 5, органів Національної поліції – 33, у т.ч. з ознаками кримінального правопорушення – 12. Відкрито 9 кримінальних проваджень.

У галузі рибних ресурсів (стаття 249 Кримінального кодексу України) передано всього 2 матеріали, у тому числі до органів Національної поліції – 2, у т.ч. з ознаками кримінального правопорушення – 1. Відкрито 1 кримінальне провадження.

У галузі природно-заповідного фонду (стаття 252 Кримінального кодексу України) передано всього 2 матеріали, у тому числі до органів Національної поліції – 2, у т.ч. з ознаками кримінального правопорушення – 1. Відкрито 1 кримінальне провадження.

Окрім цього, Інспекцією з метою забезпечення належної співпраці з правоохоронними органами, направленої на виявлення та припинення правопорушень, постійно виділяються спеціалісти для надання допомоги у вирішенні питань в межах компетенції, які виникають у ході досудового розслідування кримінальних проваджень.

Так, із серпня 2018 року по лютий 2021 року спеціалістами Інспекції взято участь в якості залучених спеціалістів у 88 кримінальних провадженнях, за результатами інспекторами складено довідки з розрахунками збитків, завданих довкіллю, на загальну суму 271 327 144 грн. Про результати розслідування кримінальних проваджень  Інспекцію не повідомляли.

У зв’язку з цим Інспекцією підготовлено та направлено запити до Полтавської обласної прокуратури та ГУНП в Полтавській області щодо вжиття заходів з активізації розслідувань та стягнення з винних осіб завданих збитків, а також з метою налагодження інформаційного обміну в подальшому».

Нагадаємо,Прокурор Полтавщини Столітній пожалівся на навантаження, розповів про труднощі в роботі та заявив, що не дасть з Полтавщини зробити пустелю

 

Олег Булашев

 

 

 

Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Інші новини

Афиша Кременчуга
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Ми в Telegram

Підписатися