Кременчуцька газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Четверг, 22 Жовтня 2020
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube

Вы здесь

Пам’ятки культури на Полтавщині оцифровуються та візуалізуються, але не у Кременчуці

 
 

 

24 сентября 2020 11:45

Оцифровуватимуться 9 пам’яток області.

Сьогодні на засіданні колегії Полтавської облдержадміністрації розглянули питання про заходи щодо охорони та збереження матеріальної культурної спадщини.

На засіданні стало відомо, що в липні 2020 року Полтавську область обрали для впровадження Пілотного проєкту Міністерства культури та інформаційної політики України, який передбачає створення електронного обліку об’єктів культурної спадщини «Державний реєстр нерухомих пам’яток України». Він надасть доступ відповідальним особам органів охорони культурної спадщини до електронної системи з правами перегляду, коригування відомостей про пам’ятки та здійснення перевірок щодо належності об’єктів до класу наслідків (СС3), а також сприяти внесенню уточнень щодо балансоутримувачів/власників пам’яток та їх стану збереження. Карта-схема з Державного реєстру буде автоматично підв’язана до кадастрової карти, буде вказувати на ділянки, де проводяться (із погодженням чи без) будівельні роботи.

Із цією метою Департаментом культури і туризму облдержадміністрації вперше реалізовується проєкт візуалізації (у форматі 3D) та оцифрування 9 пам’яток області, а саме: Миколаївської церкви та Тріумфальної арки (Диканський район), Спасо-Преображенського Мгарського монастиря, Гінцівської стоянки, Колишнього єпархіального жіночого училища (Лубенський район), Колишнього будинку міської думи, Алеї гоголівських героїв, Садиби декабристів Муравйових-Апостолів (Миргородський район), Собору Різдва Богородиці (Козельщинський район).

Комунальний заклад «Центр охорони та досліджень пам’яток археології» Полтавської обласної ради – один із переможців грантового конкурсу за програмою «Інноваційний  культурний продукт», ЛОТ «Культурна спадщина», отримав фінансування на створення нового українського культурного продукту від державного інвестора культурних індустрій та мистецтва «Український культурний фонд». Реалізація проєкту має завершитися до грудня 2020 року. Ним передбачається створення бази даних для охорони, дослідження та збереження пам’яток області, популяризація археологічної спадщини серед населення, розвиток потенціалу регіональної історико-культурної спадщини через актуалізацію її значущості для місцевих громад, створення можливостей для культурного туризму й активного подорожування регіоном.

Основний діджитал-продукт – інтерактивна мапа археологічного кадастру з опціями віртуальних подорожей. У планах реалізації передбачено створення:

комплексу електронних наукових і пам’яткоохоронних досьє на 200 пам’яток та об’єктів культурної спадщини області;

30 сферичних панорам, 10 3D-візуалізацій, 2 3D-моделі реконструкції поховань;

5 авторських туристичних маршрутів пам`ятками археології та історії, розроблених Центром.

Нагадаємо, які об’єкти обласна влада хоче включити до переліку «Великого будівництва у культурі».

«Велике будівництво»: Кирило Тимошенко проінспектував нічне будівництво першого справжнього українського хайвею на Полтавщині.

 

 

Олег Булашев

Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

Інші новини

Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Ми в Telegram

Підписатися